بیوگرافی یکتا جمالی وزنه بردار +عکس و اینستاگرام یکتا جمالی ویکی پدیا

بیوگرافی یکتا جمالی وزنه بردار +عکس و اینستاگرام و پناهندگی

بیوگرافی یکتا جمالی وزنه بردار + اینستاگرام و سوابق و افتخارات او را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

فیلم مسابقه یکتا جمالی بیشتر از ۲۴ ساعت است که در شبکه‌های اجتماعی بین کاربران دست به دست می‌شود و همچنان جزء پربیننده‌ترین ویدئوهاست. خبر مدال‌آوری او در رقابت‌های جهانی ازبکستان، آن‌قدر فضای جامعه را پر کرده که حتی در صدر اخبار رسانه‌های ورزشی کشور هم قرار گرفته است.

بیوگرافی یکتا جمالی

یکتا جمالی از وزشکاران حرفه‌ای کشورمان بوده که در رشته وزنه‌برداری فعالیت می‌کند

بیوگرافی یکتا جمالی وزنه بردار +عکس و اینستاگرام یکتا جمالی ویکی پدیا

او متولد ۱۳۸۳ در اصفهان بوده و اولین دختر ایرانی بوده که توانسته در رشته وزنه‌برداری در دسته ۸۵ کیلوگرم به مقام اول و مدال طلا دست پیدا کند

یکتا جمالی در ۲۶ و آزاد ۱۳۸۳ در شهر اصفهان به دنیا آمده است او به عنوان نخستین دختر مدال آور ایران در عرصه جهانی در رشته وزنه‌برداری می‌شناسند.

بیوگرافی یکتا جمالی وزنه بردار +عکس و اینستاگرام یکتا جمالی ویکی پدیا

از کودکی تا مدال اوری در جهان

زمانی که کودک بود به دلیل علاقه زیاد به وزنه برداری وارد این رشته ورزشی شد و موفقیت های زیادی را به دست آورد و کم کم توانست باشگاه های بدنسازی رفته بر در نهایت به تیم ملی وزنه برداری کشورمان دعوت شروع دارد

همچنین ببینید

بیوگرافی محمدرضا براری وزنه بردار

در مسابقات قهرمانی وزنه برداری جهان که در شهر تاشکند برگزار می شد توانست اولین مدال تاریخ رشته وزنه‌برداری را از آن خود کند در سال ۱۳۹۸ به تیم ملی دعوت شد و در سال ۱۳۹۹ به تیم بزرگسالان کشورمان آمد در دو حرکت دو ضرب ۱۰۵ کیلوگرم را بالای سر برد و توانست اولین مدال وزنه برداری بانوان ایران را در طول تاریخ این فدراسیون به دست آورد

کسب مدال برنز توسط یکتا جمالی از مهم ترین اتفاقاتی بود که در ورزش ایران در سال ۱۴۰۰ رخ داده است بعد از این اتفاق بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به پیج اینستاگرام داریوش ارجمند رفته و به او اهانت کردند علت حمله کاربران فضای مجازی به داریوش ارجمند مصاحبه این بازیگر درباره دختران وزنه بردار بود که به شدت از این دختران انتقاد کرده بود

بیوگرافی یکتا جمالی وزنه بردار +عکس و اینستاگرام یکتا جمالی ویکی پدیا

جمالی موفق شد نخستین مدال جهانی تاریخ وزنه‌برداری ایران را در روز ۹ خرداد ۱۴۰۰ به دست بیاورد.  در دسته ۸۷ کیلوگرم زنان وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان، یکتا جمالی برای ایران وزنه زد که در حرکت یک ضرب موفق به کسب مدال برنز شد. جمالی برای اولین مرتبه در مسابقات جوانان جهان شرکت کرده بود و مدال برنز او، اولین مدال بانوان ایران در قهرمانی جوانان جهان محسوب می شود.

پیج اینستاگرام یکتا جمالی

در اینستاگگرام میتوانید با آیدی yektajamalii پیج این ورزشکار را دنبال کنید

بیوگرافی یکتا جمالی وزنه بردار و پدرش +عکس و اینستاگرام یکتا جمالی ویکی پدیا

تکرار تاریخ سازی «یکتا جمالی»؛ نقره جهان

یکتا جمالی که در حرکت یکضرب توانسته بود با مهار وزنه ۹۰ کیلوگرمی مدال برنز خود را قطعی کند برای مدال دوضرب و مجموع این دسته رقابت سختی با نمایندگان گرجستان و مکزیک داشت.

جمالی در حرکت دوضرب دسته ۸۱ کیلوگرم ابتدا وزنه ۱۰۷ کیلوگرمی را به راحتی مهار کرد، در ادامه توانست  بر وزنه ۱۱۵ غلبه کند.

کاپیتان تیم دختران ایران که برای رسیدن به یکی از سکوهای سه گانه با نمایندگان گرجستان، روسیه و مکزیک رقابت نزدیکی داشت نتوانست وزنه ۱۱۹ کیلوگرمی را مهار کند و در نهایت به مدال نقره دوضرب و مجموع قناعت کرد.

وی در مجموع رکورد ۲۰۵ کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد. جمالی پیش از این توانسته بود در دسته ۸۷ کیلوگرم مدال برنز جوانان جهان را از آن خود کند.

مدال جمالی نخستین مدال نقره تاریخ وزنه برداری ایران در بخش زنان است.

بیوگرافی یکتا جمالی وزنه بردار +عکس و اینستاگرام یکتا جمالی ویکی پدیا

حضور یکتا جمالی در برنامه خندوانه

یکتا جمالی، نوجوان ۱۶ ساله وزنه‌برداری زنان ایران با کسب ۳ مدال برنز در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ به یک کامیابی تاریخی در ورزش زنان ایران دست یافت.

موفقیت چشمگیر یکتا جمالی، وزنه‌بردار ۱۶ ساله تیم ملی وزنه‌برداری جوانان ایران در مسابقات وزنه‌برداری جوانان جهان، فصل جدیدی در تاریخ ورزش زنان ایران باز کرده است. این دختر ورزشکار ایرانی با کسب ۳ مدال برنز در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جوانان ۲۰۲۱ جهان در ازبکستان، نخستین مدال‌آوری را در تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران به ثبت رساند.

در بخشی از گفت‌وگو رامبد جوان از شروع کار این ورزشکار و حال و هوای یکتا جمالی در مسابقات سوال کرد و او گفت: تیم ملی وزنه برداری زنان ایران تازه ۳ سال است که تشکیل شده و به فعالیت پرداخته است. از چهارم دبستان ورزش هندبال را دنبال می‌کردم و با شروع رشته وزنه برداری در کشور همراه خواهرم در این رشته ورزشی فعالیت کردم.

جمالی عنوان کرد: در مسابقات ازبکستان اصلا استرس نداشتم و تمرکزم روی کار خودم بودم. اولین بار بود که در مسابقه‌ای در این سطح شرکت کردم و مطمئن بودم که ۶ مدال دریافت می‌کنم. بیشتر مدال‌هایم مربوط به مسابقات کشوری و المپیاد بود. امسال در مسابقه سه مدال برنز دریافت کردم. درحرکت یک ضرب ۹۲ کیلو و در حرکت سه ضرب ۱۱۶ کیلو را زدم.

جمالی درباره دختر بودن گفت: از نظر من دختر بودن یعنی سخت تلاش کنی و در مقابل سختی‌ها تسلیم نشی و اینکه به همه ثابت کنی که زن‌ها هم می‌توانند.

بیوگرافی یکتا جمالی وزنه بردار +عکس و اینستاگرام یکتا جمالی ویکی پدیا

جمالی از واکنش اطرافیان درباره رشته وزنه برداری و اینکه زندگی او چه تفاوتی با زندگی نوجوانان دیگر دارد گفت: نوجوانی من با بقیه تفاوت‌هایی دارد، اما سعی می‌کنم از زندگی عادی دور نشوم. در خانه از توانمندی‌هایم در موقعیت‌هایی مانند خانه تکانی استفاده می‌کنند (می‌خندد).

در بخشی از برنامه جناب خان از یکتا جمالی درخواست کمک کرد و گفت: انگشترم زیر اجاق گاز افتاده و نمی‌توانم اجاق گاز را جابه جا کنم. از شما می‌خواهم کمکم کنید.

یکتا جمالی هم قبول کرد که جناب خان را کمک کند.

ماجرای پناهندگی یکتا جمالی

یکتا جمالی نایب قهرمان وزنه برداری زنان جوانان جهان در یونان بر اساس گزارش ها به آلمان تقاضای پناهندگی ارائه کرده است.

روز چهارشنبه بود که زمزمه ها در مورد مفقود شدن او در خاک یونان، محل برگزاری مسابقات وزنه برداری جوانان جهان به گوش رسید و از آن زمان، منابع رسمی در داخل ایران واکنشی به این موضوع نداشتند.

اکنون خبر رسیده یکتا جمالی یونان را به مقصد اتریش ترک کرده و سپس از آلمان تقاضای پناهندگی کرده است. موفقیت های ورزشی او و سوابقش او را در موقعیت مناسبی برای دریافت پناهندگی قرار می دهد.

در سال 2021 خبری مبنی پناهندگی یکتا جمالی منتشر شد که بسیاری از رسانه های کشورمان درباره آن نوشتند اما در نهایت مشخص شد که این خبر کذب بوده و این ورزشکار مهاجرت نکرده است

با پایان کار تیم جوانان ایران در این دوره از مسابقات، کاروان اعزامی ظهر امروز به وقت یونان این کشور را به مقصد تهران ترک کردند. این در حالی است که یکتا جمالی بدون اطلاع اردوی تیم را ترک کرد و در بازگشت به ایران سایر نفرات اعزامی را همراهی نکرد. پیگیری ها نشان داد این عضو تیم وزنه برداری جوانان ایران محل اقامت تیم را ترک کرده و مسئولان فدراسیون و تیم ملی هم از او بی خبر هستند.

از شاخص ترین اتفاقی که به وجود آمد به دست آوردن مدال برنز به واسطه یکتا جمالی بود، که در ورزش کشورمان در سال ۱۴۰۰ پیش افتاد.
پس از این ماجرا خیلی از کاربرهای فضای مجازی به پیج صفحه داریوش ارجمند رفته و به وی اهانت نمودند.
دلیل حمله کاربرهای شبکه های اجتماعی به داریوش ارجمند گفتگوی این چهره در مورد دخترهای وزنه بردار بود که به شدت از این دختر انتقاد نموده بود.

خانم جمالی توانست اولین مدال جهانی تاریخ وزنه‌برداری کشورمان را در مورخ ۹ خرداد ماه ۱۴۰۰ کسب کند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

6 نظر

  1. اگر خانواده هم از او بی اطلاع هستند پیگیری و اطلاع رسانی به عموم مردم و خانواده واجب است

  2. بهترین کار ممکن رو کردن

  3. البته لر بختیاری هستند ساکن سده لنجان، اصالتاً سده ای نیستند

  4. شاهپورسلطانی آسترکی

    درود بر بانوان ورزشکار ایران زمین.به نظرمن بهترین کار رو انجام دادن.بهترین ورزشکاران مرد ما دارن دستفروشی می کنند وبعضا در زمین های کشاورزی به کار سم پاشی و امثالهم مشغولند.چاره ای هم ندارند چون حمایت مالی نمیشن به ناچارجهت جهت رفع مشکل مالی شان، دست به انجام کارهاومشاغل کاذب می زنند.انصافا”نباید بد قضاوت کردشاید خارج از کشور بهتر بتوانند پیشرفت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *