تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل

تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل +عکس پروفایل و استوری تاسوعا به همراه تصاویر زیبای شهادت ایشان را در مجله شبونه مشاهده نمایید.

تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل +عکس پروفایل و استوری تسلیت تاسوعا

تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل

عباس بن علی مشهور ابوالفضل و قمر بنی هاشم متولد ۴ شعبان ۲۶ هجری قمری و در گذشته محرم ۶۱ هجری قمری پسر علی بن ابیطالب و ام النبین می باشد و برادر کوچکتر حسین بن علی است.

محبویت نزد شیعه

شهرت و محبوبیت او نزد مسلمانان و به ویژه شیعیان بیشتر به خاطر جنگیدن همچنین وفاداری نسبت به حضرت امام حسین علیه السلام در نبرد کربلا می داند آرامگاه عباس بن علی در کربلا بر سر راه غاضریه در رزمگاه واقعه کربلا است.

تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل +عکس پروفایل و استوری تسلیت تاسوعا

تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل +عکس پروفایل و استوری تسلیت تاسوعا

عباس بن علی در دهه محرم عاشورا در واقعه کربلا در حال آوردن آب از این شورا جهت رفع تشنگی کاروان اهل بیت که توسط سپاه عمر بن سعد محاصره شده بودند به شهادت می‌رسد مراسم یادبود کشته شدن وی بنا بر یک رسم قدیم رایج در بین مدیحه سرایان مداحان در روز نهم محرم تاسوعا برگزار می‌شود.

همچنین ببینید:

القاب

کنیه‌اش ابو الفضل از القاب دیگری مانند قمر بنی هاشم سقای دشت کربلا علمدار حسین و غیره نیز داده‌اند طبق روایات شیعه و جوانی دلاور زیبا خوش چهره و بلند قد بوده و در جنگ‌های مانند صفحه نهروان در کنار پدرش علی ابن ابیطالب جنگیده است بر روی یکی از چند نفری که در بین شیعیان لقب باب الحوائج معروف است سه برادر تنی به نام‌های جعفر عبدالله و عثمان داشته که همگی آنها در واقعه عاشورا در سال ۶۱ قمری در کربلا به شهادت رسیدند.

عکس و تصاویر یا عباس و یا ابوالفضل

ازدواج

ایشان با لباب دختر عباس ازدواج میکند و حاصل این ازدواج چهار پسر به نام های عبیدالله، فضل، حسن ، قاسم و یک دختراست در خصوص تعداد فرزندان او خبر دقیقی در دسترس نیست.

همچنین ببینید:

تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل

کشته شدن قهرمانان عباس علیه السلام در نبرد کربلا زبانزد شیعیان است.

تسلیت شهادت ابوالفضل العباس | عکس و تصاویر تسلیت تاسوعا 98

تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل +عکس پروفایل و استوری تسلیت تاسوعا

عباس بن علی دایی با استفاده سقا به معنی آب دهنده توصیف می‌کند گفته شده که قاسمعلی شجاعت و شهامت را از پدرش علی بن ابیطالب به ارث برده بوده و به عنوان علمدار وی در همه جنگ ها حضور داشته است.

شهادت

ایشان در ۱۰ ماه در سن ۳۵ سالگی در محرم سال ۶۱ هجری قمری در واقعه عاشورا به شهادت رسیده است.
آرمگاه
آرامگاه ایشان در شمال شرقی آرامگاه حسین بن علی در کربلا قرار دارد و شیعیان به همین سبب فاصله آرامگاه ایشان و حسین بن علی را بین الحرمین نامیده اند.

عکس پروفایل و استوری تسلیت تاسوعا علمدار نیامدتسلیت روز تاسوعا و شهادت حصرت عباس تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل +عکس پروفایل و استوری تسلیت تاسوعاعکس نوشته یا عباس عکس نوشته یا عباس | عکس پروفایل یا عباسعکس پروفایل یا عباس تسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل +عکس پروفایل و استوری تسلیت تاسوعاعکس نوشته یا قمر بنی هاشم عکس نوشته علمدار نیامد تسلیت تاسوعا 98عکس نوشته و عکس پروفایل علمدار نیامدتسلیت شهادت حضرت عباس حضرت ابوالفضل +عکس پروفایل و استوری تسلیت تاسوعالبیک یا عباس

اگر تصاویر و یا اطلاعاتی در این صفحه غلط است در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف یا اصلاح شود. همچنین میتوانید در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر سایت در تلگرام: Webmaster_team@

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *