تعطیلی مدارس تهران و کرج و اصفهان فردا شنبه 18 آذر 1402 مشخص شد آلودگی هوا

تعطیلی مدارس تهران و کرج و اصفهان فردا دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

خبر فوری وضعیت تعطیلی مدارس فردا دوشنبه 20 آذر 1402 تهران و الرز و کرج و اصفهان و قم و قزوین به علت آلودگی هوا به صورت لحظه به لحظه را اینجا پیگیری کنید شاخص آلودگی هوا در تهران و کرج و اصفهان عدد 130 را نشان میدهد که برای همه گروه های سنی پرخطر است و دانش اموزان به شدت خواستار تعطیلی مدارس میباشند اما آیا فردا دوشنبه مدارس تعطیل است؟

وضعیت تعطیلی مدارس تهران و کرج و اصفهان دوشنبه 20 آذر

با توجه به وضعیت آلودگی هوا در تهران و کرج و اصفهان و مشهد و تبریز و قم و اراک فردا دوشنبه 20 آذر ماه 1402 اما مدارس تعطیل نیست و در این هفته روز شنبه و یکشنبه تعطیل نبود پس با این وجود فردا دوشنبه مدارس تعطیل نیست و دانش اموزان منتظر نباشند.

در هفته گذشته مدارس برخی از شهرها به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد اما امروز شنبه با شروع هفته آموزش و پرورش نشان داده که تصمیم به تعطیلی مدارس در هفته جاری ندارد با اینکه گفته می‌شود تا ظهر روز یکشنبه یعنی فردا آلودگی هوا در تهران و کرج و برخی از شهرها همچون اصفهان و اراک قم و قزوین ادامه خواهد داشت.

این پیش بینی بر اساس هواشناسی بوده که برای مناطق شمالی کشور بارندگی گزارش داده است که به لطف این بارندگی وزش باد به سمت تهران و کرج آلودگی هوا را کاهش دهد تعطیلی مدارس فردا یکشنبه ۱۹ آذر ماه هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است و به نظر می‌رسد که خبری از تعطیلی نخواهد بود با توجه به اینکه امروز شنبه تعطیل نبود فردا یکشنبه نیست مدارس تعطیل نخواهد شد تا دانش آموزان در هفته جاری به مدرسه بروند.

به دانش آموزان توصیه می‌کنیم که حدا الامکان از ماسک فیلتر دار برای رفتن به مدرسه اقدام کنند همانطور که خودتان می‌دانید هنگام قدم زدن در شهر کاملاً بوی دود احساس می‌شود که می‌تواند بر روی سلامتی شما تاثیر مستقیم و مخرب بگذارد.

تدوام آلودگی هوا در تهران و اصفهان و کرج و تبریز و شیراز و سمنان باعث شده تا دانش آموزان برای رفتن به مدرسه با مشکلات تنفسی رو به رو شوند و همچنان از مسئولین انتظار داشته باشند که مدارس به صورت غیر حضوری برگزار شود.

با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر بارندگی و کاهش آلودگی هوا اما تا به حال چنین اتفاقی نیافتاده است و آلودگی هوا کاملا پابرجا است و به احتمال زیاد مدارس تعطیل خواهد بود در حال حاضر هوا تهران و کرج دارای آلودگی هوای شدید و ناسالم برای همه گروه های میباشد پزشکان توصیه کرده اند تا حدالامکان از خانه خارج نشوند.

تعطیلی مدارس تهران و کرج و اصفهان فردا شنبه 18 آذر 1402 مشخص شد آلودگی هوا

الودگی هوا تهران و کرج و اصفهان همچنان پا برجاست

به گزارش ایرنا، آلودگی هوا همچنان میهمان ناخوانده تهرانی ها است و در روز پنجشنبه ۱۶ آذر ماه نیز کیفیت هوای تهران در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

براساس این گزارش، پیروزی منطقه (۱۳)، تربیت مدرس منطقه (۶)، ستاد بحران منطقه (۷)، میدان فتح (منطقه ۹) شریف منطقه (۲)، شاد آباد منطقه (۱۸)، شهر ری منطقه (۲۰) و همچنین شهرداری مناطق چهار، ۱۱، ۱۹ و ۲۱ در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد.

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: به علت سکون و پایداری جو از اول آبان ماه ۸ روز، روز ناسالم برای عموم و در آذر ماه نیز ۷ روز پیوسته شرایط ناسالم برای عموم را تجربه کردیم.

وی با بیان اینکه در این مدت ۱۵ روز ناسالم برای عموم گزارش شد و تنها ۲ روز قابل قبول داشتیم، افزود: کمیته کاهش آلودگی هوا هر روز تشکیل جلسه می‌دهد و در راستای کاهش آلودگی هوا برنامه‌ریزی می‌کند.

در این ارتباط احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست اصفهان اظهار کرد: ذوب آهن و کوره های آجرپزی بیشترین سهم در آلودگی هوا را دارند و طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی گفت: مقصران اصلی آلودگی هوای اصفهان شرکت ذوب آهن و کورهای آجر پزی هستند که تاکنون جلسات بسیاری در این زمینه تشکیل شده است.

نحوه جلوگیری از ورود آلودگی هوا به منزل

سیستم‌های تهویه مطبوع همیشه در تلاش هستند تا دمای خانه را در تمام طول سال در سطح مناسبی نگهدارند. اما در حالی که این سیستم‌ها جریان هوا را به کل فضای داخل خانه انتقال می‌دهند، برخی از آلاینده‌های رایج هوا را نیز فیلتر می‌کنند. در نهایت فیلتر‌های هوای آن‌ها پر از آلاینده می‌شود و پس از مدتی عملا از کار می‌افتند. این وضعیت نه تنها باعث ایجاد مشکل برای کیفیت هوای داخلی خانه شما می‌شود، بلکه سیستم تهویه مطبوع شما را نیز فرسوده می‌کند، این مساله می‌تواند منجر به تعمیرات پرهزینه شود. بنابراین، حتما فیلتر‌های سیستم‌های تهویه مطبوع خود را به خصوص اگر مستعد آلرژی هستید یا در یک منطقه شهری با سطوح بالای آلودگی هوا سکونت دارید، مرتبا تعویض کنید.

فرش‌ها کاری بیش از افزایش آسایش و راحتی و زیبایی خانه شما انجام می‌دهند. آن‌ها به عنوان فیلتر هوای خانه عمل می‌کنند و گرد و غبار و سایر ذرات معلق در هوا را در فیبر‌های متعدد خود به دام می‌اندازند. فرش‌های خود را به صورت هفتگی تمیز کنید تا آن‌ها به کار خود در زمینه بهبود کیفیت هوای خانه شما ادامه دهند.

به طور مرتب ملحفه‌ها، پرده‌ها و سایر مواردی را که تمایل به جذب آلودگی، گرد و غبار و مواد آلرژی زا دارند، بشوئید و تمیز کنید. همچنین در صورت امکان از پوشش‌های ضد گرد و غبار روی بالش‌ها و همچنین تشک‌های تخت‌های خانه خود استفاده کنید.

آلودگی هوا هچنان ادامه دارد

با اینکه هواشناسی بارها خبر از ورود سامانه بارشی به کشور و شروع وزش باد به تهران و کرج و اصفهان خواهد بود اما هیچ اثری از این باران و وزش باد نبود و فقط هوا سردتر شده که آلودگی هوا را افزایش داده است!

متاسفانه در حال حاضر شاخص آلودگی هوا در تهران و کرج و اصفهان تقریبا در همه ساعات عدد 130 است و این نشان دهنده پر خطر بودن این شرایط برای همه گروه ها خواهد بود.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

14 نظر

 1. تعطیل کنید من هیچی نخوندما 😂🥲

 2. امیرحسیک

  بابا هزار رحمت به یوسف نوری (آموزش پرورش قبلی) تا یکم آلودگی میشد تعطیل میکرد این یکی اصلا آدم بمیره هم تو اون دنیا میفرسته مدرسه بابا آلودس بارون نیومده چرا تعطیل نمیکنی ؟

 3. بخدا از دارم از گلو درد و سرفه و سردردو سوزش چشم میمیرم . ماسکم میزنی تاثیر نداره چرا درک نمیکنین خدا لعنتتون کنه . چه اجباری دارین به حضوری کردن مدارس با آنلاین که بهتر درس میفهمیم . کسی که بهواد درس بخونه با آنلاینم میخونه تازه بهتره . آخه آموزش حضوری به چه قیمتی ما مریض میشیم شما که هیچیتون نمیشه فقط میدونم خدا لعنتتون کنه که تو این هوا مدارسو باز میکنید

 4. بخدا از دارم از گلو درد و سرفه و سردردو سوزش چشم میمیرم . ماسکم میزنی تاثیر نداره چرا درک نمیکنین خدا لعنتتون کنه . چه اجباری دارین به حضوری کردن مدارس با آنلاین که بهتر درس میفهمیم . کسی که بهواد درس بخونه با آنلاینم میخونه تازه بهتره . آخه آموزش حضوری به چه قیمتی ما مریض میشیم شما که هیچیتون نمیشه فقط میدونم خدا لعنتتون کنه

 5. به خدا هرچی آلودگی است از اصفهان اومده شهرستان فلاورجان
  امروز اصلا هوا بنفش بود چرا تعطیل نمی کنید

 6. میترا تاشی

  واقعا تو این آلودگی هوا و آنفولانزا چرا تعطیل نمی کنید بچه های مریض تو خانه استراحت کنن وقتی مدارس باز هستش مادرها بچه های مریضشونو میفرستن مدرسه همه ازهم میگیرن

 7. این هفته هم هوا آلودس که چرا تعطیل نمی کنید
  هیچ خبری هم که از بارون نیست
  والا اذیتیم تو این هوا بریم مدرسه
  هم آلودس هم سرده
  مسئولین محترم خواهشاً رعایت کنید

 8. دروف باحالی بود عزیزم

 9. بچه هایی که آسم دارن نمیتونن برن مدرسه و فقط براشون غیب میخوره، حداقل به خاطر اونا تعطیل کنید

 10. اگه قراره ما بریم مدرسه، پس باید تو همون تایم آقایون هم بیان بیرون کمی دود بخورن تا حالشون بیاد سرجاشون. چشماشون که از دود پر اشک شد و گلوشون سوخت، اونوقت یر به یر میشیم. فردا تو صف اوتوبوس می‌بینیمتون آقایون تصمیم گیر.

 11. آقا تعطیل کنید دیگه الوده ترین هوا دنیا رو ما داریم

 12. 1 ماه به خواطر آلودگی هوا و باز بودن مدرسه مریض شدم هنوزم مریض هستم
  گروع های حساس که مدرسه میرن براشون ضرر نداره؟

 13. چرا در سطح شهر بوی سوختگی میاد انگار که شب چهارشنبه سوری باشد و ترقه زده باشند بعدش بوی باروت یا چیزی تو این مایه ها،،حالا اگر این آلودگی ها باعث بیماری شوند، کدوم مسوول مسولیتش رو قبول می‌کند، شما خوب میدونید هوای استان اصفهان چقدر خطرناک شده که توصیه میکنید ماسکهای فیلتر دار بزنند،،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *