تعطیلی مدارس تهران و کرج و قزوین و قم فردا سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ آلودگی هوا

تعطیلی مدارس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

وضعیت تعطیلی مدارس شنبه 18 آذر 1402 به علت آلودگی هوا خراسان رضوی ، تهران و البرز و کرج و  اصفهان ، سیستان و بلوچستان و زابل ، خوزستان ، اهواز ، آبادان ، مشهد، همدان ، اراک ، ایلام ، شیراز ، لامرد ، سمنان ، هرمزگان ، کرمان ، کرمانشاه ، یزد ، قم ، لرستان ، قزوین ، زنجان ، تبریز ، ارومیه ، چهارمحال بختیاری ، یاسوج ، بوشهر ، آمل ، بابل ، رشت ، مازندران ، ساری ، گیلان ، گرگان ، بندرعباس و قشم ،کردستان ، سنندج ، سقز و دیواندره ، مهاباد ، خرم آباد، اردبیل ، دورود ، سلاوجبلاغ و هشتگرد ، آبیک ، تاکستان ، دزفول ، خرمشهر ، اندیمشک ، ماهشهر ، بهبهان ، هویزه ، مهران ،سوسنگرد را در این صفحه به آن میپردازیم.

آیا مدارس شنبه 18 آذر 1402 تعطیل است؟

 با توجه به آلودگی هوا در روزهای گذشته و تعطیلی بسیاری از مدارس کشور حالا دانش اموزان به دنبال اخبار تعطیلی روز شنبه هستند که آیا شنبه 18 آذر 1402 نیز مدارس تعطیل خواهد بود یا خیر که پاسخ منفی است با توجه به بارش باران در شهرهای شمالی کشور و وزش باد در شهرهای تهران و کرج و قزوین و قم آلودگی هوا تا حد زیادی از بین رفته است و آلودگی هوا وجود ندارد.

مدارس اصفهان ، مشهد ، تبریز و اراک و همدان احتمال دارد که تعطیل شود چرا که آلودگی هوا همچنان پا برجاست و وضعیت هوای این شهرهای تغییری نکرده است.

آلودگی شدید هوا در شهرهای ایران

مسئولان جز اتفاقات طبیعی مثل بارندگی و وزش باد هیچ راهکاری را برای از بین بردن آلودگی هوا ندارند و کارخانه‌هایی که به شدت در حال سوخت فسیلی هستند به کار خود ادامه می‌دهند با اینکه وزیر آموزش و پرورش بارها تاکید داشت که مدارس نباید به خاطر آلودگی هوا تعطیل شود اما فشار خانواده‌ها و مسئولین به علت آسیب‌هایی که به سلامتی دانش‌آموزان وارد می‌شد باعث گردید آموزش و پرورش نیز باز هم به تعطیلی مدارس ادامه دهد

تعطیلی مدارس تهران و کرج و قزوین و قم فردا سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ آلودگی هوا

با توجه پابرجا بودن آلودگی هوا در تهران و البرز به احتمال زیاد شنبه نیز مدارس تعطیل خواهد بود شاخص آلودگی هوا در حال حاضر در تهران و کرج برای همه گروه‌ها ناسالم است و همین امر موجب شده که دانش آموزان از مسئولین بخواهند که فردا هم تعطیل شود و به صورت غیر حضوری مدارس برگزار گردد.

در روز گذشته مناطق مختلف تهران و همچنین کرج با آلودگی شدید مواجه شده بود و پزشکان و متخصصان برای همه عموم مردم هوای آلوده را خطرناک اعلام کرده بودند و از آنها خواستند که حدا الامکان از منزل خارج نشوند.

در چند روز گذشته هیچگونه اقدامی از سوی مسئولین برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا صورت نگرفته است و صرفاً با طرح قدیمی و سنتی زوج و فرد سعی می‌کنند که عبور و مرور را کنترل کنند.

این در حالیست که بسیاری از کارشناسان معتقد هستند آلودگی هوا بیشتر برای استفاده از سوخت مازوت بوده که به دلیل سنگینی آلاینده‌ها و کاهش دمای هوا نمی‌تواند از سطح زمین در ارتفاع بالا حرکت کند و به همین دلیل بر روی سطح زمین می‌ماند به هر حال آلودگی هوا در تهران و کرج همچنان پابرجا بوده و فردا نیز به احتمال ۹۰ درصد مدارس تعطیل خواهد بود که در این صفحه به اطلاع شما خواهیم رساند.

آلودگی هوای قم و قزوین و اهواز

هوای قم و قزوین و اهواز وضعیت بهتری نسبت به تهران ندارند و دارای آلودگی هوا میباشند.

براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر پایداری و سکون جو، تداوم آلودگی هوا در سطح استان قزوین تا اواسط هفته جاری پیش بینی می شود.

شاخص آلودگی ها عبارتند از وضعیت صفر تا ۵۰ خوب و هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، یکصد تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمامی گروه‌ها، ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.

حتما به خرید سیستم تهویه هوا در منزل اقدام کنید

اگر در شهر‌های بزرگ که آلودگی هوا در فصل‌های پائیز و زمستان پدیده رایجی است، زندگی می‌کنید. برای خود دستگاه تصفیه هوا بخرید. این دستگاه‌ها، به‌ویژه تصفیه‌کننده‌های یونی که در پرکاربردترین قسمت‌های خانه قرار می‌گیرند، می‌توانند در جذب برخی از آلرژن‌ها و هوای آلوده داخل خانه موثر باشند. احتمالا نمی‌توانید آلرژن‌ها و آلودگی هوای محیط بیرونی که فضای خانه شما را نیز پر کرده به طور کامل حذف کنید، اما می‌توانید آن‌ها را کاهش دهید، که ممکن است به مشکل کمک کند.
استفاده از گیاهان و گل‌های خانگی برای از بین بردن آلودگی هوا

۶ راهکار پاکسازی خانه از آلودگی هوا | چگونه از ورود آلودگی هوای شهری به داخل خانه جلوگیری کنیم؟

گیاهان فیلتر هوای طبیعی هستند. خرید چند گیاه برای فضای داخل خانه می‌تواند در بهبود کیفیت هوای خانه و در عین حال بهبود دکوراسیون منزل شما تاثیر زیادی داشته باشد. گیاهان کوچکی مانند سرخس و نیلوفر مناسب‌ترین گزینه‌ها برای پاکسازی هوای خانه از آلاینده‌ها هستند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *