آخرین خبر تعطیلی مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ آلودگی هوا

تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد (آلودگی هوا)

مدارس و دانشگاه ها و پیش دبستانی های اصفهان ، خمینی شهر، فلاورجان، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، نجف آباد، پیربکران، فولادشهر و برخوار و سجزی فردا روز دوشنبه 22 آبان ماه 1402 تعطیل خواهد بود.

آخرین خبرهای تعطیلی مدارس ۲۲ آبان ۱۴۰۲ و اخبار وضعیت تعطیلی مدارس فردا دوشنبه در اصفهان، مشهد، کرمان، یزد، تهران و البرز، تبریز ، ایلام ، شهرهای جنوبی ، زاهدان، زابل ، خوزستان ، اهواز ، بوشهر ، زنجان ، رشت ، سقز ، سنندج ، کردستان و شیراز ، اراک ، سیستان و بلوچستان و زاهدان به علت الودگی هوا اینجا پیگیری کنید.

آیا فردا یکشنبه ۲۲ آبان مدارس تعطیل است؟

فردا مدارس برخی از شهرهای استان اصفهان تعطیل اعلام شد.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به تداوم پایداری و سکون مطلق جو، وضعیت ابرناکی و کاهش میدان دید، انباشت غلظت آلاینده‌ها همراه با کاهش کیفیت هوا، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای اصفهان مجدداً برگزار شد.

شیشه فروش افزود: براساس مصوبه این کمیته، کلاس‌های آموزشی درتمامی مقاطع تحصیلی مدارس، مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها در مناطق شش گانه شهر اصفهان و نواحی و مناطق آموزش وپرورش خمینی شهر، فلاورجان، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، نجف آباد، پیربکران، فولادشهر و برخوار و سجزی در روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه تعطیل خواهد بود.

وی افزود: فعالیت آموزشی کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در مناطق یاده شده نیز بصورت غیرحضوری خواهد بود.

با توجه به تعطیلی مدارس امروز در استان‌های اصفهان و خوزستان بسیاری از دانش‌آموزان به دنبال اخبار تعطیلی مدارس فردا هستند که آیا فردا نیز به دلیل آلودگی هوا مدارس تعطیل خواهد بود

در حالیکه آلودگی هوا به شدت اوج گرفته و خطرات جانی برای دانش آموزان در پی دارد اما تا این لحظه هیچ خبری درباره تعطیلی مدارس در روز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ نداریم.

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ (آلودگی هوا)

آخرین خبر تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲

گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش روز یکشنبه در حاشیه نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران درباره احتمال تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا اظهار کرد: ما از سال گذشته اعلام کردیم مدارس تعطیل نمی شود.

وی ادامه داد: مدارس باید باز باشند و مدیران مدارس حضور یابند و معلمانی که امکان تدریس مجازی از منزل را ندارند این امکان برایشان در مدرسه فراهم شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان دسترسی به سامانه شاد برای ۸۰ درصد دانش آموزان فراهم است، افزود: از دو هفته قبل از همکارانم در استان ها خواستم تا اگر در جلسات کمیته آلودگی به ریاست استانداران تصمیم به تعطیلی مدارس گرفته شد، سامانه شاد در دسترس دانش آموزان قرار گیرد.

صحرایی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان کلاس های مدارس نباید تعطیل شود، یادآورشد: در شهرهای بزرگ که تجربه آلودگی هوا داریم، از قبل تدارک لازم دیده شده است و سامانه شاد در جاهایی در دسترسی نیست که عمدتا مناطق دوردست و روستایی است که معمولا دچار مشکل آلودگی هوا نمی‌شوند.

وی اضافه کرد: از رییس سازمان حفاظت محیط زیست خواسته ایم تا الگوی روزهای آلوده در طول سال را به ما ارائه دهد تا بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

صحرایی خاطرنشان کرد: از کمیته آلودگی می خواهیم تا جایی که امکان انتخاب بین مدارس و صنایع باشد، صنایع را انتخاب کنند تا مدتی تعطیل شوند.

آیا مدارس اصفهان دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ تعطیل است ؟

جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان امروز بعدازظهر تشکیل و نتایج آن از همین طریق اعلام خواهد شد.

منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اینکه از صبح _شنبه بیستم آبان_ شاخص آلودگی هوای اصفهان در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان بوده است، اظهار کرد: با تشدید و استمرار شرایط آلایندگی‌ها، جلسه کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان به‌طور مستمر در حال برگزاری است تا برحسب وضعیت در خصوص نحوه فعالیت مدارس و سایر ارگان‌ها و بخش‌های مختلف تصمیم‌گیری شود، بنابراین امروز همچون روزهای گذشته با برگزاری این جلسه، نتایج نهایی مصوبات ابلاغ خواهد شد.

وضعیت هوا

ساناز جعفری، کارشناس سازمان هواشناسی کشور، آخرین وضعیت آب و هوایی کشور روز دوشنبه ۲۲ آبان گفت: اما در اغلب مناطق کشور تقریبا جوی آرام را شاهد خواهیم بود و روز سه‌شنبه بارش‌ها مجدد آغاز می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در استان‌های گیلان و اردبیل انتظار بارندگی وجود دارد، عنوان کرد: روز چهارشنبه،‌ در بخش‌های غربی و مرکزی کشور و بخش‌هایی از شمال غرب، جنوب غرب و دامنه‌های مرکزی رشته‌کوه البرز و روز پنجشنبه علاوه بر مناطق مذکور، برخی از مناطق جنوب کشور بارش باران را تجربه خواهند کرد.

به گفته جعفری روزهای یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و روز سه‌شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

شاخص آلودگی شهرها

کارشناس سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: روز یکشنبه تداوم آلودگی هوا را در تهران خواهیم داشت و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به سبب وزش باد از غلظت آلودگی هوا در کلانشهر تهران کاسته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *