تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

تعطیلی مدارس فردا یکشنبه 28 آبان 1402 تهران ، مشهد ، اصفهان ، البرز ، کرج ، خوزستان ، اهواز ، اراک ، زنجان ، قزوین و سمنان مشخص شد در برخی از کانال های تلگرامی اعلام شد که مدارس مشهد و تهران و اصفهان فردا 28 آبان 1402 تعطیل است اما آیا این خبر صحت دارد؟

خیر، مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ تعطیل نیست ولی منتظر بمانید تا خبر جدید برسد.

آیا مدارس فردا یکشنبه 28 آبان 1402 تعطیل است؟

خیر فردا مدارس هیچ یک از شهرهای ایران تعطیل نیست و خبری که در فضای مجازی نیز منتشر شده است صحت ندارد هنوز هیچ خبری درباره تعطیلی مدارس فردا منتشر نشده است ولی احتمال دارد تا ساعتی دیگر خبر تعطیلی مدارس تهران و اصفهان و مشهد و کرج اعلام شود پس در این صفحه بمانید و خارج نشوید.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش روز دوشنبه در حاشیه نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران درباره احتمال تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا اظهار کرد: ما از سال گذشته اعلام کردیم مدارس تعطیل نمی شود.

تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

آلودگی هوا در تهران و مشهد و اصفهان در مرز هشدار

امروز هوای تهران ، اصفهان و مشهد به مرز هشدار رسید به گونه ای که برخی از مردم را به بیمارستان کشاند اتفاقی که بدون شک باعث مشکلات تنفسی برای دانش اموزان در آینده خواهد شد.

چند روزیست که به دلیل کاهش دمای هوا آلودگی بسیار افزایش یافته است و این باز هم زنگ خطری برای سلامتی دانش اموزان خواهد بود.

آلودگی هوا را میتوان به یکی از مهمترین عوامل خطرساز برای دانش اموزان عنوان کرد.

مدارس مشهد تعطیل شد؟

امروز یکشنبه مدارس مشهد به علت آلودگی هوا تعطیل بود ولی هنوز درباره وضعیت فردا مشخص نیست و در ساعتی دیگر همه چیز مشخص میشود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در بیست و هشتمین روز آبان ۱۴۰۲ برای هشتمین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای تنفس شهروندان قرار دارد.

مهدی اله‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۶۵ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم است و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۱۳۵ از شرایط ناسالم برای شهروندان نشان دارد.

مدارس باید باز باشد

رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مدارس باید باز باشند و مدیران مدارس حضور یابند و معلمانی که امکان تدریس مجازی از منزل را ندارند این امکان برایشان در مدرسه فراهم شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان دسترسی به سامانه شاد برای ۸۰ درصد دانش آموزان فراهم است، افزود: از دو هفته قبل از همکارانم در استان ها خواستم تا اگر در جلسات کمیته آلودگی به ریاست استانداران تصمیم به تعطیلی مدارس گرفته شد، سامانه شاد در دسترس دانش آموزان قرار گیرد.

صحرایی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان کلاس های مدارس نباید تعطیل شود، یادآورشد: در شهرهای بزرگ که تجربه آلودگی هوا داریم، از قبل تدارک لازم دیده شده است و سامانه شاد در جاهایی در دسترسی نیست که عمدتا مناطق دوردست و روستایی است که معمولا دچار مشکل آلودگی هوا نمی‌شوند.

وی اضافه کرد: از رییس سازمان حفاظت محیط زیست خواسته ایم تا الگوی روزهای آلوده در طول سال را به ما ارائه دهد تا بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

صحرایی خاطرنشان کرد: از کمیته آلودگی می خواهیم تا جایی که امکان انتخاب بین مدارس و صنایع باشد، صنایع را انتخاب کنند تا مدتی تعطیل شوند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

  1. یکشنبه که تعطیل شد!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *