تعطیلی مدارس فردا سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد به علت آلودگی هوا

تعطیلی مدارس فردا سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد به علت آلودگی هوا

با اینکه وضعیت آلودگی هوا در کلانشهرها همچون تهران و اصفهان ، البرز ، کرج ، استان مرکزی ،خوزستان و اهواز ، قزوین ،  بندرعباس و هرمزگان و مشهد ،یزد و ایلام و شهرهای جنوبی ، اصفهان ، تبریز ، زاهدان، زابل خوزستان ، اهواز ، بوشهر ، زنجان ، اصفهان ، رشت ، سقز ، سنندج ، کردستان و شیراز ، اراک ، سیستان و بلوچستان و زاهدان  آلوده است. اما تعطیل مدارس تعطیل نیست با این وجود حتمال تعطیلی مدارس برای فردا وجود دارد.

آیا مدارس فردا سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ تعطیل است؟

بله فردا مدارس و دانشگاه‌های اصفهان و ۱۰ شهر استان فردا ۲۳ آبان تعطیل است.

خمینی شهر، فلاورجان، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، نجف آباد، پیربکران، فولادشهر و برخوار و سجزی در روز سه شنبه ۲۳ آبان ماه غیرحضوری خواهد بود.

تعطیلی مدارس اصفهان فردا سه شنبه 23 آبان تایید شد

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تداوم پایداری وسکون مطلق جو همچنان اصفهان و چند شهرستان را دربر گرفته و ابرناکی شدن، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش میدان را به همراه دارد.

شیشه فروش افزود: براساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان، کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیز تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در مناطق شش گانه شهر اصفهان و نواحی و مناطق آموزش وپرورش خمینی شهر، فلاورجان، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، نجف آباد، پیربکران، فولادشهر و برخوار و سجزی در روز سه شنبه ۲۳ آبان ماه غیرحضوری خواهد بود.

کدام شهرها فردا تعطیل هستند؟

تا این لحظه خبری درباره تعطیلی مدارس سایر استان های کشور اعلام نشده است اما جلسه ای برای وضعیت تعطیلی مدارد برای آلودگی هوا تشکیل شده است و به زودی در این صفحه درج خواهد شد که آیا فردا تعطیل است یا خیر؟

تعطیلی مدارس فردا سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد به علت آلودگی هوا

آخرین خبر تعطیلی خوزستان و اصفهان

تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا این روزها برای دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است در یکی دو روز گذشته مدارس بسیاری از شهرهای اصفهان و خوزستان به علت آلودگی شدید هوا تعطیل بود اما مدارس تهران تعطیل نبوده که موجب نارضایتی بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده آنها شده است.

به هر حال درباره تعطیلی مدارس فردا هنوز تصمیم گیری نشده است و امکان دارد فردا نیز اصفهان و خوزستان تعطیل شود چرا که هیچ اتفاقی برای هوا رخ نداده و آلودگی همچنان در آسمان باقی مانده است

وضعیت تعطیلی مدارس تهران فردا سه شنبه 23 آبان

وزیر آموزش و پرورش با تعطیلی مدارس تهران به شدت مخالف است و می‌گوید دلیلی ندارد که تهران به علت آلودگی هوا تعطیل شود این در حالیست که در شهرهای دیگر همچون اصفهان و خوزستان مدارس به علت آلودگی هوا تعطیل می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که تا این لحظه خبری از تعطیلی و غیر حضوری شدن مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا نیست اما طی همین هفته بخشنامه‌ای در خصوص «فعالیت غیرحضوری مدارس» در شرایطی که کمیته اضطرار آلودگی هوا تصمیم به تعطیلی «حضوری» مدارس بگیرد، ابلاغ می‌شود.

یکی از دلایلی که می‌توان به آن توجه کرد شاخص آلودگی بوده که در تهران نسبت به سایر شهرستان‌ها بیشتر است اینکه چرا وزیر آموزش و پرورش با تعطیلی مدارس تهران مخالفت می‌کند هنوز مشخص نیست.

شاخص آلودگی هوا در تهران

آلودگی هوا در تهران به مرز هشدار رسیده است و دانش آموزان و خانواده آنها به شدت گلایه‌مند این وضعیت هستند و خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر به این معضل است که با کاهش دما بیشتر می‌شود .

چرا مدارس تهران به علت آلودگی هوا تعطیل نمیشود؟
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که تا این لحظه خبری از تعطیلی و غیر حضوری شدن مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا نیست اما طی همین هفته بخشنامه‌ای در خصوص «فعالیت غیرحضوری مدارس» در شرایطی که کمیته اضطرار آلودگی هوا تصمیم به تعطیلی «حضوری» مدارس بگیرد، ابلاغ می‌شود.

رضامراد صحرایی در حاشیه حضور خود در نهاد ریاست جمهوری که به منظور پاسخگویی به سوالات مردمی صورت گرفت، در جمع خبرنگاران، درباره تعطیلی مدارس برخی شهرها به دلیل آلودگی هوا، گفت: از سال قبل اعلام کردیم مدرسه و آموزش تعطیل نمی‌شود و مدارس باید باز باشند. همکاران ما و مدیریت مدرسه باید در مدرسه حاضر باشند تا معلمانی که امکان ارائه خدمت به صورت مجازی از منزل را ندارند، امکان تدریس در مدرسه داشته باشند.

تعطیلی مدارس فردا سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد به علت آلودگی هوا

در سال‌ گذشته تهران بیشترین تعطیلی را برای مدارس به علت آلودگی هوا در نظر گرفته بود که گویا برای امسال برنامه به گونه دیگر بوده و دانش‌آموزان به هر قیمتی که شده باید به مدرسه بروند دانش آموزان تهرانی به شدت از این موضوع گلایه‌مند هستند با کامنت‌های مختلفی که در وب سایت ما درج می‌شود نشان می‌دهد که دانش آموزان تهرانی به شدت مخالف تصمیم وزیر آموزش و پرورش مبنی بر تعطیل نشدن مدارس تهران است.

تعطیلی مدارس فردا سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد به علت آلودگی هوا

در حال حاضر هوای تهران و بسیاری از شهرهای کشور از جمله اصفهان و مشهد و سمنان با آلودگی شدید مواجه است و باید ببینیم که آیا تصمیمی برای تعطیلی مدارس و دانشگاه اخذ خواهد شد یا خیر.

به گزارش ایرنا پیرو مصوبات کمیته اضطرار الودگی هوای استان اصفهان مدارس تمامی مقاطع، مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی در مناطق ۶ گانه شهر اصفهان و شهرستانهای خمینی شهر، فلاورجان، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، نجف آباد، پیربکران، فولادشهر و برخوار و سجزی بمنظور کاهش اثرات منفی الودگی بر سلامت دانش آموزان در روز دوشنبه برای دومین روز متوالی تعطیل شد.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان با انتقاد از تعطیلی مدارس گفت: تنها راه حل کاهش و کنترل آلایندگی تعطیلی تعلیم و تربیت نیست؛ بلکه تعطیلی مدرسه باید اولویت آخر باشد.

محمدرضا ابراهیمی افزود: تعطیل شدن مدارس منجر به کاهش آلودگی هوا نخواهد شد؛ زیرا با تعطیلی مدرسه، دانش‌آموزان همراه با خانواده به سطح شهر می‌آیند و بار دیگر در معرض آلودگی قرار می‌گیرند.

وی افزود: نهادها و سازمان‌های ملی و استانی باید تمام راه‌ها را بررسی و طی کنند و درصورتی که هیچ‌یک نتیجه‌بخش نبود سراغ تعطیلی مدارس بیایند.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان خاطرنشان کرد: در صورتی که دانش‌آموز در مدارس حضور داشته باشند، مجموعۀ آموزش و پرورش مراقبت بیشتری خواهد کرد تا در معرض آلودگی قرار نگیرد و امیدوارم مسوولان به نحوی عمل کنند که سلامت جسمی و سلامت اخلاقی و رفتاری و آموزشی دانش‌آموزان توأمان مدنظر قرار گیرد.

مدارس تهران از هفته آینده غیر حضوری میشود

وزیر اموزش و پرورش گفت: بخشنامه‌ای برای این هفته ابلاغ می‌شود تا به هیچ عنوان در زمانی که به دلیل آلودگی هوا مدارس غیر حضوری شد، کلاس‌ها تعطیل نشوند. اگرچه موضوع صنعت و تولید بسیار مهم است اما در بلند مدت تربیت دانش آموزان و آموزش مهمتر است؛ از این رو تعطیل کردن یا غیر فعال کردن مدرسه باید اولویت آخر و نه اول باشد. به هیچ عنوان در هیچ شرایطی رای به غیر حضوری شدن مدارس نمی‌دهیم و خواهشم از کمیته آلودگی هوا این است که به این سیاست راهبردی دولت را توجه کند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: جایی که امکان و انتخاب بین مدارس و صنایع است حتما اولویت ما فعالیت مدارس است. صنایع مدتی خاموش شود تا آلودگی هوا برطرف شود و اگر این امکان وجود ندارد ما آماده غیرحضوری شدن مدارس هستیم اما به شرطی که از قبل به ما اعلام شود.

صحرایی همچنین خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور تاکید کرد: مدیران کل آماده باشند که اگر کمیته اضطرار تعطیلی حضوری مدارس را اعلام کرد، کلاس‌های درس به صورت غیر حضوری برپا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *