تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ مشخص شد

تعطیلی مدارس و ادارات و بانک ها فردا چهارشنبه 11 خرداد 1401 آلودگی هوا مشخص شد و آیا فردا مدارس تعطیل است یا خیر آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس تهران و البرز ، خوزستان ، اهواز ، آبادان ، مشهد، همدان ، اراک ، ایلام ، شیراز ، اصفهان ، سمنان ، هرمزگان ، کرمان ، کرمانشاه ، یزد ، ، قم ، لرستان ، قزوین ، زنجان ، شیروان ، بروجرد ، بجنورد ، بیرجند ، زاهدان ، تبریز ، ارومیه ، چهارمحال بختیاری ، یاسوج ، بوشهر ، بندرعباس و قشم ،کردستان ، سنندج ، خرم آباد، اردبیل ، کاشمر ، ازنا ، الگودرز ، کوهدشت ، دورود ، هشتگرد ، آبیک ، بروجرد ، دزفول ، خرمشهر ، اندیمشک ، ماهشهر ، بهبهان ، هویزه ، مهران ،سوسنگرد ، … را در این صفحه ببینید.

تعطیلی مدارس

تعطیلی مدارس و ادارات و بانک ها فردا چهارشنبه

مدارس فردا همه شهرهای کشور دایر بوده و هیچ خبری درباره تعطیلی فردا از سوی اموزش و پرورش کشور اعلام نشده است در صورت دریافت خبر در این صفحه درج خواهد شد.

امروزه اگر به بررسی زندگی یک نوجوان متولد شهر تهران بپردازیم، می بینیم متاسفانه از تمام عمرش تابحال صرفا به اندازه ی 4 درصد از تنفس در هوای پاک و سالم بهره برده است. این موضوع به حدی بحرانی است که می ‌توان آن را به تنهایی در قالب یک اتفاق تلخ بیان کرد و متاسف شد. در این مقاله قصد داریم با ایجاد انگیزه و بررسی نکات مهم نگذاریم کودکان قربانی آلودگی هوا شوند!

تصور کنید اگر نوجوانی از دوران کودکی زندگی خود، با این حجم از آلودگی روبه رو باشد چه آینده ای در پیش روی سلامتی او خواهد بود؟ درصورتی که این مسئله با تأثیرات آلودگی هوا بر کودکان و نوجوانان همراه شود، بهتر می توان به عمق فاجعه‌‌ ای که نسل پیش رو را تهدید می ‌کند پی برد. بحرانی که علاوه بر پایتخت کشور، دیگر شهر های بزرگ ایران مانند اهواز را نیز درگیر کرده است.

براساس مطالعات انجام شده آلودگی هوا عوارض تنفسی را تشدید می کند و احتمال ابتلا به مشکلات قلبی و حتی سرطان ریه را افزایش می دهد. هر شخص در طول روز تقریبا 20 هزار بار دم و بازدم دارد و حدودا به 14 کیلوگرم هوا در 24 ساعت شبانه روز احتیاج دارد.

هوای آلوده، ریسک ابتلا به تنگی نفس و آسم را در فرزندان شما افزایش می ‌دهد. همانطور که می دانید بچه ها در مقایسه با بزرگسال تعداد دم و بازدم بیشتری دارند و از طرفی جثه کوچکی دارند که باعث می شود بیشتر در معرض آلودگی سطحی هوای پیرامون خود باشند. همچنین باید به این نکته دقت کرد که اکثر کودکان از طریق دهان تنفس دارند و راه های تنفسی آن ها باریک تر است؛ بنابراین حجم بیشتری از آلاینده ‌ها در دیواره راه های تنفسی آن ها ماندگار می شود. در مجموع هوا و آلاینده‌‌ های آن تقریبا دو برابر بزرگسالان در بدن کودکان جذب می ‌شود.

آلودگی هوا باعث می شود اکثر کودکان دچار لوزه‌‌ های عفونی شوند. از قدیم با جراحی، لوزه های عفونی را بر می داشتند اما در حال حاضر پیشنهاد می شود که با این لوزه ها مدارا ‌کنند تا وقتی که کودک بزرگ شود و این مسئله تا حد بسیار بالایی بهبود یابد اما ممکن است نتوانید تصور کنید، مدارا با لوزه ‌‌های عفونی برای کودکی که با آلودگی هوا گذران زندگی دارد چقدر مشکل است. تصور تب‌ های مداوم، درد شدید همیشگی گلو، تورم گلو و مشکل بلع وغیره ممکن است شما را به درک این کودکان نزدیک کند.

تماس طولانی مدت یا حضور طولانی در هوایی که بیش از حد مجاز آلاینده دارد، موجب ایجاد برونشیت حاد، ناراحتی های ریه، آسم، سرفه های مداوم و شدید، آب ریزش چشم و سوزش و التهاب خواهد شد.

فیلم کامل تشییع جنازه و خاکسپاری مهسا امینی در سقز را ببینیدفیلم کامل تشییع جنازه و خاکسپاری مهسا امینی در سقز
ازدواج دوم و مجدد شهاب حسینی با هستی مهدوی فر واقعیت دارد؟فیلم / ازدواج دوم شهاب حسینی با دختر جوان
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.