تعطیلی مدارس فردا یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

تعطیلی مدارس فردا یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

تعطیلی مدارس فردا یکشنبه 28 آبان 1402 تهران ، مشهد ، اصفهان ، البرز ، کرج ، خوزستان ، اهواز ، اراک ، زنجان ، قزوین و سمنان مشخص شد و تکلیف دانش اموزان روشن شد که ایا فردا به مدرسه خواهند رفت یا خیر.

مدارس مشهد تعطیل شد

در پی آلودگی هوا، کلیه فعالیت‌های آموزشی تمامی مراکز آموزشی مشهد به صورت غیر حضوری و در بستر سامانه شاد برگزار خواهد شد. مدارس مشهد تعطیل شد.

دقایقی پیش در کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی، که در اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی برگزار شد، مهدی اله پور مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان بیان داشت: پس از اعلام امروز صبح دانشگاه علوم پزشکی به دبیرخانه این کارگروه جهت تشکیل جلسه، جلسه اضطرار به صورت فوری تشکیل و پس از بررسی‌های کارشناسی با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه‌های خدمات رسان، امدادی و درمانی از مردم خواست تا از تردد‌های غیرضروری پرهیز کنند و مصوبات به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

آیا مدارس فردا یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ تعطیل است؟

با توجه به الودگی هوا در تهران و شهرهای اصفهان و کرج و اهواز دانش اموزان به شدت نگران وضعیت سلامتی خود هستند اما مدارس تعطیل نیست و هنوز خبری در این رابطه منتشر نشده است.

تعطیلی مدارس فردا یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

در حالی که الودگی هوا در بسیاری از شهرهای کشور فراگیر شده است اما هنوز مدارس تعطیل نشده و دانش اموزان باید در کلاس درس حاضر شوند و فعلا خبری از تعطیلی مدارس منتشر نشده است.

آلودگی هوا در شهرهای ایران به دلیل کاهش دمای هوا افزایش داشته است و به شاخص آلودگی عدد نگران کننده ای را نشان میدهد.

در هفته گذشته مدارس اصفهان و خوزستان تعطیل بودند اما این هفته خبری از تعطیلی نیست و گویا اموزش و پرورش با تعطیل شدن مدارس مخالف است حتی اگر آلودگی زیاد باشد.

دانش اموزان باید با استفاده از ماسک به مدرسه بروند تا مشکلی برای سلامتی انها به وجود نیاید.

آلودگی هوای مشهد

مهدی اله‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۳۰ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم است و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۳۱۳ از شرایط ناسالم و وضعیت خطرناک برای شهروندان را نشان می دهد.

وی با بیان این که کیفیت هوای مناطق “سرافرازان، امامیه، تقی آباد و رسالت” مشهد در شرایط آلوده برای تمامی افراد است، ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در سایر۱۹ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای تنفس افراد حساس گزارش شده است.

آلودگی هوای تهران

«اصغری» کارشناس هواشناسی: از فردا دوباره هوای تهران آلوده خواهد شد و یک‌شنبه آلوده‌ترین روز خواهد بود.

بارش‌ها در سواحل دریای خزر سنگین خواهد بود. مسافرین زودتر بازگردند. در مسیر بازگشت احتمال سقوط سنگ وجود دارد.

شدت بارندگی در جنوب کشور، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بسیار قابل توجه است.

‌ثبت آلودگی هوا در ۵ شهر خوزستان

به گزارش خبرنگار مهر، بنا بر اعلام سامانه مرکز پایش کیفی هوای کشور در روز جاری (۲۷ آبان ماه ۱۴۰۲) شاخص کیفی هوا در ماهشهر ۱۵۸ AQI در وضعیت ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌های سنی به ثبت رسید.

یک نظر

  1. بچه هاي ما تو الوده ترين روز برن مدرسه با ماسك مطمئنين كه ريه هاشون اسيب نميبينه وزير اموزش و پرورش از اين كه بچه ها تعطيل شن مشكلي دارن كه يه روز ديرتر دكتر و مهندس بشن كه انقدر سرسختانه ميگن نبايد تعطيل بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *