آخرین خبر تعطیلی مدارس دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ آلودگی هوا

تعطیلی مدارس امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

مدارس خوزستان و اصفهان و ۹ شهر استان امروز یکشنبه ۲۱ آبان ماه تعطیل است آخرین خبر تعطیلی مدارس یکشنبه 21 آبان 1402 تهران و البرز و کرج ، اصفهان ، مشهد ، تبریز ، ایلام ، شهرهای جنوبی ، زاهدان، زابل ، خوزستان ، اهواز ، یزد ، تهران ، بوشهر ، زنجان ، اصفهان ، رشت ، سقز ، سنندج ، کردستان و شیراز ، اراک ، سیستان و بلوچستان و زاهدان به علت الودگی هوا و ریزگردها و گرد و غبار را در این صفحه بخوانید.

آیا مدارس امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ تعطیل است؟

مدارس اصفهان و ۹ شهر استان یکشنبه ۲۱ آبان ماه تعطیل است

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به تداوم پایداری و سکون مطلق جو، انباشت غلظت آلاینده‌ها همراه با کاهش کیفیت هوا، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای اصفهان مجدداً برگزار شد.

شیشه فروش ادامه داد: براساس مصوبه این کمیته، کلاس‌های درسی درتمامی مقاطع تحصیلی مدارس در مناطق شش گانه شهر اصفهان و نواحی و مناطق آموزش وپرورش خمینی شهر، فلاورجان، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، نجف آباد، پیربکران، فولادشهر و برخوار در روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه تعطیل خواهد بود.

مدارس خوزستان تعطیل شد

با اعلام کار گروه اضطرار آلودگی هوای استان، فردا یکشنبه مدارس نوبت صبح و عصر در شهرهای اهواز، کارون، باوی و شهر الهایی در بستر سامانه شاد به صورت مجازی برگزار می‌شود.

فعالیت ادارات و سازمان‌ها طبق روال عادی برقرار خواهد بود.

تعطیلی مدارس فردا یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ مشخص شد آلودگی هوا

تعطیلی مدارس این روزها به دلیل آلودگی هوا بحث اول دانش آموزان بوده و خواستار تعطیلی مدارس هستند متاسفانه آلودگی هوا این روزها به شدت رو به افزایش بوده و با توجه به کاهش دمای هوا آلودگی هوا افزایش پیدا کرده است در سال‌های گذشته آموزش و پرورش با توجه به شاخص آلودگی هوا مدارس را تعطیل می‌کرد اما در سال ۱۴۰۲ زیر آموزش و پرورش اعلام کرد که دیگر به دلیل آلودگی هوا مدارس تعطیل نخواهد شد و یکی از اتفاقاتی که ث می‌شود سلامتی دانش‌آموزان به خطر بیفتد آلودگی شدید هوا در کلانشهرها به خصوص اصفهان و تهران و مشهد تبریز است.

آلودگی هوا را می‌توان به عنوان یک معضل مهم در کشورمان دانست که در فصل سرما گریبان مردم را می‌گیرد وضعیت آلودگی هوا در تهران و البرز به شدت حاد بوده و دانش آموزان خواستار غیر حضوری برگزار شدن مدارس هستند به هر حال مدارس به گفته وزیر آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲ تعطیل نخواهد بود مگر اینکه شاخص آلودگی هوا خیلی بیشتر از حد انتظار باشد که خطرات بسیار زیادی را به وجود بیاورد.

وضعیت تعطیلی مدارس مدارس تهران و اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: در این جلسه مصوب شد فردا بیستم آبان، هیچ‌گونه فعالیت ورزشی در فضای باز مدارس انجام نشود و برنامه صبحگاه مدارس نیز برگزار نخواهد شد.

وی ادامه داد: در این کارگروه تأکید شد اداره کل محیط زیست استان همچنان نسبت به تداوم پایش واحدهای آلاینده اقدام و همچنین بر توزیع سوخت پاک در جایگاه‌ها نظارت کند.

شیشه فروش گفت: طرح زوج و فرد در رینگ ترافیکی شهر اصفهان از ساعت هشت صبح تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۱ تا پایان هفته آینده اجرایی خواهد شد.

آلودگی هوای تهران در مرز هشدار

به گزارش ایرنا شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران صبح امروز بر روی عدد ۱۰۸ (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد که در این شرایط به بیماران قلبی و عروقی، کودکان و زنان باردار توصیه می‌شود از تردد و فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

تنها ایستگاه فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۵۳ وضعیت قرمز (ناسالم برای همه افراد) است و ایستگاه‌های تربیت مدرس منطقه ۶، ستاد بحران منطقه هفت، شادآباد منطقه ۱۸، شریف منطقه ۲، پارک شکوفه منطقه ۱۴، پارک سلامت منطقه ۱۷ دانشگاه علم و صنعت منطقه چهار، شهرک چشمه منطقه ۲۲ و همچنین شهرداری مناطق ۱۹ و ۲۱ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

همچنین شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته نیز روی شاخص عدد ۱۰۱ قرار داشت و برای گروه‌های حساس ناسالم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *