تعطیلی پنجشنبه ها از کی اجرا میشود؟

تعطیلی پنجشنبه ها از کی اجرا میشود؟

تعطیلی پنجشنبه‌ها یکی از بحث‌های مهم در فضای مجازی بوده و مردم می‌خواهند بدانند طرحی که برای تعطیلی پنجشنبه‌ها تصویب شد از کی قرار است اجرا شود.

تعطیلی پنجشنبه ها از کی اجرا میشود؟

لازم به ذکر است که این طرح باید در شورای نگهبان نیز تایید شود تا به مرحله اجرا برسد در حال حاضر طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها فقط در مجلس تصویب شده و هنوز شورای نگهبان آن را تایید نکرده است البته تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالفان زیادی دارند بسیاری از اقتصاددانان معتقد هستند که روز پنجشنبه و جمعه نباید تعطیل شود و به جای آن روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل شود تا از تعامل با دنیا جا نمانیم.

همانطور که می‌دانید در سراسر جهان روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند و این اتفاق باعث می‌شود که تعامل با کشورهای مختلف با چهار روز تاخیر اتفاق بیفتد یعنی پنجشنبه و جمعه در ایران تعطیل است و زمانی که ادارات و سازمان‌ها شروع به کار می‌کنند روز شنبه و یکشنبه کشورهای دیگر تعطیل هستند هر حال تعطیل شدن پنجشنبه‌ها به هیچ عنوان معقولانه نیست و باید مجلس طرح تعطیلی شنبه را تصویب می‌کرد.

در صورت تصویب جزئیات در صحن علنی نیز مصوبه مجلس برای تبدیل به قانون، نیازمند تایید شورای نگهبان است لذا تا تبدیل شدن این مصوبه به قانون و ابلاغ آن برای اجرا، راه طولانی در پیش است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *