دعای روز نوزدهم ماه رمضان با معنی + شرح دعای روز 19 رمضان

دعای روز نوزدهم ماه رمضان با معنی + شرح دعای روز 19 رمضان را به همراه عکس نوشته در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

دعای روز نوزدهم ماه رمضان با معنی + شرح دعای روز 19 رمضان

ماه مبارک رمضان سایه خیر و برکت. ماه نزول قرآن، ماه مغفرت و آمرزش، ماه جود و کرم، ماه بخشش و نیکوکاری، ماه ایثار و از خود گذشتگی، ماه جهاد و کوشش، ماه سعی و تلاش، ماه رحمت و سازندگی و ماه ضیافت الله است.

رمضان ماه تهذیب نفس، کسر شهوت، غلبه و چیره شدن بر نفس، ماه صبر و استقامت و بالاخره ماه خودسازی و اصلاح جامعه است. این ماه دانشگاه انسان‌سازی است؛ بله رمضان دانشگاه علمی و عملی، آموزشی و پرورشی و تربیتی و اصلاحی است.

شرح دعای روز نوزده رمضان

دعای روز نوزدهم ماه رمضان

یکی از دستورات صریح و نشانه واضح عبودیت در دین اسلام که در متون دینی بیان شده است فریضه روزه است. روزه یکی از واجبات بزرگ الهی و یکی از فروعات دین مبین و در واقع جزء ارکان مهم اسلام محسوب می شود؛ چنانچه انسان مسلمان و روزه دار خود را در مسیر الطاف بی پایان خداوند قرار دهد از الطاف بی کران الهی برخوردار خواهد شد.

دعای روز نوزدهم ماه رمضان با معنی + شرح دعای روز 19 رمضان

قرآن کتاب هدایت بشریت در یکی از شبهای قدرش نازل شده است. در این ماه درهای رحمت خداوندبرای آمرزش گناهان انسانها باز است؛ روزه گرفتن در این ماه واجب و منظور از روزه گرفتن آن است که انسان برای اطاعت فرمان خدا، از اذانصبح تا مغرب، از چیزهایی که روزه را باطل میکند خودداری نماید.

دعای روز نوزدهم ماه رمضان با معنی + شرح دعای روز 19 رمضان

شرح دعای روز 19 رمضان

دریای فضل روزه و رمضان را عمق و کرانه نا پیداست و برشمردن فضایل این دو از حد توان بیان و بنان خارج؛ اما قلم در دست گرفتن و گفتن و نوشتن در این وادی بهتر است از دست بر دست نهادن و اظهار عجز کردن؛ چه اینکه اینگونه حد اقل می­توان ادعای رمضانی کرد.

همچنین ببینید:

توبه همیشه و در هر زمان واجب است، اما از آنجایی که شخص در حال استقبال از یک ماه بزرگ و مبارک است شایسته‌تر است از گناهانی که بین او و پروردگار است توبه کند و حقوق مردم را برگرداند تا آنکه با آغاز این ماه مبارک با سلامت صدر و آرامش قلبی به طاعات و عبادات مشغول شود.

دعای روز نوزدهم ماه رمضان با معنی + شرح دعای روز 19 رمضان

اگر عکس و یا اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده لطفا در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف یا اصلاح شود. همچنین میتوانید در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر سایت در تلگرام: Webmaster_team@

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *