دعای سریع الاجابه که رد خور نداره
دعایی که ردخور ندارد برای حاجت

دعای سریع الاجابه که رد خور نداره

برای قبول دعا، شرایطی وجود دارد که باید رعایت شود، موانعی که باید از آنها دوری کرد ابتدا باید توجه کنید که دعا باید به صورت خالصانه از خدای یگانه باشد خداوند میگوید باید در شادی هایتان هم مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم

و اما روش دعا این است که با حمد و ثنای خداوند شروع شود  و دلش را آماده کند و در پروردگارش اندیشه نیک داشته باشد و یقین کند که خداوند او را اجابت میکند .

دعای سریع الاجابه که رد خور نداره
دعایی که ردخور ندارد برای حاجت

جایز است انسان حاجت خود را مستقیماً از خداوند بخواهد  و ممکن است در دعای خود وسیله مشروعی به خرج دهد.

هیچ مسلمانی نیست که با دعایی که در آن گناه و خانواده گسست نباشد، دعا کند. گره می زند، جز اینکه خداوند یکی از سه چیز را با آن به او عطا می کند: یا برای تعجیل در دعا، یا ذخیره آن برای آخرت، یا دفع بدی از او.»

ابن عباس می‌گوید: علی ابن ابی طالب نزد پیامبر اکرم(ص) آمد و چیزی از آن حضرت درخواست کرد، پیامبر (ص) به او فرمود: یا علی!

به حق آن که مرا به پیغمبری فرستاد سوگند که نزد من هیچ از کم و بیش نیست، ولی تو را چیزی می‌آموزم که دوست من جبرئیل برای من آورد و گفت: یا محمد! این هدیه‌ای است از نزد خدای عزوجل که تو را با آن گرامی داشته و به هیچ کس از پیامبران پیشین این هدیه را نداده است و آن جملاتی است که هر دلسوخته و هر مصیبت زده و هر اندوهناک و غمناک و هر کسی که در خطر دزد و آتش سوزی باشد، آن را بخواند و هر بنده‌ای که از پادشاهی بترسد و آن کلمات را بگوید، خداوند برای او وسیله رهایی فراهم می‌سازد و آن نوزده جمله است که چهار جمله آن بر پیشانی اسرافیل نوشته شده و چهار جمله‌اش بر پیشانی میکائیل و چهار جمله آن بر گرداگرد عرش و چهار جمله‌اش بر پیشانی جبرئیل و سه جمله آن در جایی که خدا خواسته، نوشته شده است.

همچنین ببینید آموزش نماز حضرت زهرا

علی(ع) عرض کرد: یا رسول‌الله! چگونه آن‌ها را بخوانیم؟ پیامبر(ص) فرمود: بگو: یا عِمادَ مَن لا عِمادَ لَهُ، وَ یا کَریمَ العَفوِ، وَ یا حَسَنَ البَلاءِ، وَ یا عَظیمَ الرَّجاءِ، وَ یا عَونَ الضُّعفاءِ، وَ یا مُنقِذَ الغرقی، وَ یا منجِیَ الهَلکی، یا مُحسِنُ یا مُجمِلُ، یا مُنعِمُ یا مُفضِلُ، أنتَ الذی سَجَدَ لکَ سَوادُ الیلُ، و نورُ النهار، وَضَوءُ القمرَ، و شعاعُ الشَّمسِ، و دویُّ الماءِ، وَ خفیفُ الشَّجَر، یا اللهُ یا اللهُ یا اللهُ، انتَ وَحدَکَ لا شریکَ لَکَ. آن گاه می‌گویی: بار‌الها! با من چنین و چنان کن که به طور مسلم از جای خود بر نمی‌خیزی تا این که دعای تو مستجاب شود.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *