دکتر رضا ستوده کیست؟ ماجرای دستگیری سلطان ماسک

دکتر رضا ستوده کیست؟ ماجرای دستگیری و احتکار ماسک به همراه جزئیات کامل را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

دکتر رضا ستوده کیست؟

وی یکی از متمهان بزرگ احتکار لوازم پزشکی و بهداشتی از جمله ماسک است که توسط قوه قضاییه دستگیر شده است و دادگاه او با ریاست قاضی صلواتی برگزار گردیده.

دکتر رضا ستوده کیست؟ ماجرای دستگیری سلطان ماسک

گفته میشود ایشان تعداد زیادی از لوازم بهداشت و پزشکی را در انبار احتکار کرده است که البته خودش چنین ادعایی را رد کرده است.

تشابه چهره با مصاحبه شونده بیست و سی

تشابه چهره او با یکی از مصاحبه شونده های اخبار بیست و سی که در ابان 98 برخی از آشوبگران مغازه و خانه او را آتش زده بودند و مدعی بود جهزیه دخترش در این آتش سوزی نابود شده در فضای مجازی شایعاتی را به وجود آورده است و برخی از کانالهای تلگرامی مدعی بودند که این دکتر همان شخص مصاحبه شونده صدا و سیما است که این شایعه ای بیش نیست و فقط تشابه چهره است.

دکتر رضا ستوده کیست؟ ماجرای دستگیری و احتکار ماسک

دادگاه رضا ستوده

پس از قرائت متن کیفرخواست توسط نماینده دادستان متهم رضا ستوده به هنگام دفاع از خود گفت: بنده هیچ تب سنجی ندیده‌ام و هتلی برای آنها نگرفتم و هیچ ارز و دلاری به من داده نشد. ستوده در دفاع از خود گفت: از طریق دوست برادرم در دوازدهم بهمن ماه با این افراد آشنا شدم، فقط معرف بودم. سودی دریافت نکردم، آقای ساواژ گفت کارها، قانونی انجام می‌شود، ما قبض انبار را گرفتیم و قصد احتکار نداشتیم، اقلام چند روز در انبار ماند. قاضی صلواتی خطاب به ستوده گفت: شما به عنوان یک پزشک در مقابل جامعه مسئولیت داشتید، بعداً که متوجه شدید صادرات ممنوع شده است. متهم: بعد از اعلام محدودیت حتی یک ماسک نخریدیم. قاضی: وقتی صادرات ممنوع شد، می‌توانستید به وزارت بهداشت مراجعه کنید و اقلام را بدهید و پول آن را بگیرید، شما حتی بعد از ممنوعیت صادرات دنبال کسب سود بیشتر بودید. متهم رضا ستوده: می‌خواستم این کار را انجام دهم؛ اما فرد ترکیه‌ای مرا تهدید می‌کرد! نماینده دادستان خطاب به متهم: قریب به چندین هزار تب سنج در هتل شناسایی و ضبط شده است و رسید وزارت بهداشت مبنی بر تحویل موجود است. از دو انبار قریب به دو میلیون ماسک کشف شده است، شما می‌خواستید از طریق آقایان حاذقی و عباسی ماسک‌ها را به قیمت کلان بفروشید. شما می‌گوئید خریدار را نمی‌شناسید در حالی که خریدار با شما در میرداماد دستگیر شد، شما برای سه سنت در هر ماسک و منافع جیب خودتان جان مردم را به خطر انداختید و اینکار شما حقیقتاً شنیع است. متهم ستوده: آن موقع حرف سه سنت نبود، در مورد دستگیری در میرداماد هم همان روز برای دادن ماسک به هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت رفته بودیم. قرارداد ۱۵ سنتی اصلاً نبستیم، فرد ترکیه‌ای قرارداد را بسته است. نماینده دادستان: آیا می‌پذیرید آقای ناظم میزایف با شما در ارتباط بود؟ شما می‌گوئید با هیأت امنا جلسه گذاشتید، اما ایادی شما (عباسی و حاذقی) سعی در فروش اقلام در بازار به قیمت بالاتر از قیمت مصوب را داشتند. انبار نیز توسط شما و ایادی‌تان به اجاره درآمده است. این گونه نیست که شما فقط معرف بوده باشید بلکه اتباع تاجیکستان و سایر متهمان با شما در ارتباط بودند، شما از شرایط مطلع بودید. متهم ستوده: با آقای ساواژ به دفتر کارخانه رفتیم قیمت خرید اعلام شد و من قیمت اضافی ندادم، ارتباط مستقیمی با آن‌ها نداشتم انبار اعلام کرد باید به اسم فرد ایرانی باشد بنابراین با اسم من انبار گرفته شد و همه مشخصات را نیز دادم. قاضی خطاب به متهم: می‌دیدید که مردم مغازه به مغازه، داروخانه به داروخانه دنبال یک ماسک می‌گردند؟این، وجدان کاری شما را به عنوان یک پزشک هوشیار نکرد؟ متهم رضا ستوده گفت: قبول دارم اشتباه کردم.

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

2 دیدگاه‌ها

  1. اخبار اصلیش در اومد تو سایتهای داخلی
    متاسفم برای ایران و ایرانی

  2. دکتررضا ستوده پزشک نیست. کاردانی رادیولوژی از یک دانشگاه درجمهوری آذربایجان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *