زن جوان مشهدی محکوم به کوری دو چشم شد

زن جوان مشهدی محکوم به کوری دو چشم شد

زن جوان مشهدی محکوم به کوری دو چشم شد ! باید حدقه چشمان این ورزشکار زن باقی بماند!

🔹این زن که مربی یکی از رشته های رزمی هست، در سال ۹۳ روی صورت شوهر ۳۳ ساله خود اسید پاشیده بود. مایع اسید با ورود به عمق چشمان وی، نه تنها بینایی کامل او را از بین برد بلکه آسیب های هولناکی را به دیگر اعضای بدن او مانند بینی، گوش، لب، دهان و … رساند.

🔹زن مجرم در اظهاراتش گفته پس از آشنایی با این مرد بهش علاقمند شده، از همسرش طلاق گرفته و حضانت بچه اش هم به همسر سابقش سپرده و به عقد موقت او دراومده. قرار بوده که بعد از مدتی این زن را به عقد دائم خودش در بیاره که ناگهان با دختر دیگه ای ازدواج کرده! زن هم وقتی دیده زندگی سابقش به خاطر یک عشق خیابانی متلاشی شده و در زندگی جدید هم با شکست روبرو شده، نقشه انتقام کشیده. یک روز صبح که شوهرش تازه از خواب بیدار شده بوده و دراز کشیده بوده اسید را روی صورت او ریخته.

زن جوان مشهدی محکوم به کوری دو چشم شد

زن جوان مشهدی محکوم به کوری دو چشم شد

به گزارش رکنا، ماجرای این حادثه هولناک از شهریور سال 93 زمانی فاش شد که مرد 33 ساله ای با سر و صورت و پیکری سوخته به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد انتقال یافت.

پوست جمع شده و صورت سوخته «الف-الف» به حدی وحشتناک بود که کمتر کسی می‌توانست نظاره گر این حادثه تلخ باشد. کادر درمانی بیمارستان بلافاصله وارد عمل شدند و پیکر نیمه جان مرد 33 ساله را به اتاق عمل بردند. بررسی های مقدماتی بیانگر آن بود که مصدوم حادثه مورد اسیدپاشی عمدی قرار گرفته است و مایع اسید با ورود به عمق چشمان وی، نه تنها بینایی کامل او را از بین برده بلکه آسیب های هولناکی را به دیگر اعضای بدن او مانند بینی، گوش، لب، دهان و … رسانده است.

در همین اثنا زنی میان سال با تسلیم شکواییه ای به دستگاه قضایی، اظهار کرد: زنی به نام «ف-م» ظرف حاوی اسید را روی صورت پسرم پاشیده است به گونه ای که اکنون وضعیت وخیم و نگران کننده ای در بیمارستان دارد و بینایی دو چشمش را نیز از دست داده است.

به دنبال شکایت این زن، پرونده هولناک اسیدپاشی به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد و بدین ترتیب گروه ویژه ای از کارآگاهان جرایم مهمه با نظارت مستقیم و هدایت سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی آگاهی) مامور رسیدگی به این ماجرا شدند اما تحقیقات کارآگاهان نشان می داد که زن 30 ساله پس از ارتکاب این جرم هولناک به مکان نامعلومی گریخته است.

همچنین ببینید:

بنابراین گزارش، در حالی که تحقیقات گسترده کارآگاهان با ردیابی های اطلاعاتی به محل اختفای زن جوان رسیده بود او حدود 20 روز بعد و زمانی که خود را در تنگنای محاصره کارآگاهان می دید به ناچار تسلیم قانون شد و خود را به پلیس معرفی کرد.

«ف-م» که به صراحت اسیدپاشی را پذیرفته بود در بازجویی ها به مشکلات و بروز اختلافات با «الف-الف» (مصدوم) اشاره کرد و گفت: مربی یکی از رشته های رزمی هستم که پس از آشنایی با «الف-الف» به او علاقه مند شدم. از همسرم طلاق گرفتم و حضانت فرزندم را نیز به شوهر سابقم سپردم و به عقد موقت «الف» درآمدم و قرار بود بعد از مدتی مرا به عقد دایم خودش درآورد اما او ناگهان در تیرماه با دختر دیگری ازدواج کرد و تصمیم گرفت به رابطه با من پایان دهد. من هم که زندگی ام را به خاطر یک عشق خیابانی متلاشی کرده بودم وقتی با این شکست در زندگی روبه رو شدم نقشه ای برای انتقام کشیدم و او را به بهانه «آخرین دیدار» به ساختمانی در مشهد کشاندم و در یک فرصت مناسب اسیدها را روی او خالی کردم و …

زن جوان مشهدی محکوم به کوری دو چشم شد

به دنبال اعترافات صریح متهم در حضور سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی (رئیس پلیس وقت آگاهی خراسان رضوی) و در مراحل بازپرسی، این پرونده با صدور کیفرخواست در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و مورد رسیدگی قرار گرفت. «ف-م» (زن 30 ساله) در جلسات دادگاه که با حضور وکلای مدافع برگزار شد باز هم به صراحت ارتکاب جرم را پذیرفت و از اقدام هولناک خود ابراز پشیمانی کرد. در همین حال قضات دادگاه با بررسی محتویات پرونده و گزارش های پزشکی قانونی و نیروهای انتظامی، در حالی رای به پرداخت دیه های بسیار سنگین و تحمل 10 سال زندان از جنبه عمومی جرم دادند که با استناد به برخی دلایل و مستندات، معتقد بودند به علت رعایت نشدن تساوی، اجرای حکم قصاص عضو (نابینا کردن دو چشم) امکان ندارد و …

با توجه به این که رای صادرشده از سوی قضات شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور بود به همین دلیل رای مذکور مورد اعتراض قرار گرفت و این پرونده برای رسیدگی دقیق تر به شعبه ششم دیوان عالی ارسال شد اما قضات دیوان عالی در حالی بخش های زیادی از رای صادرشده را تایید کردند که درباره قصاص بینایی دو چشم، نقصی را بر رای مذکور وارد دانستند و پرونده را برای رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع دادند و بدین ترتیب این پرونده در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی مصطفی بنده ای و مستشاری قاضی محمد شجاع پورفدکی زیر ذره بین قضاوت قرار گرفت.

زن جوان مشهدی محکوم به کوری دو چشم شد

این بار متهم در برابر قضات با تجربه ای ایستاده بود که به خط به خط پرونده اشراف داشتند و با مطالعه دقیق این جرم وحشتناک، چتری از تجزیه و تحلیل های کارشناسی را بر جلسات دادگاه گشودند و اظهارات و اعترافات متهم در مراحل دادرسی را مورد استناد قرار دادند. «ف-م» در بخشی از اعترافات خود گفت: با هم به مشهد آمدیم و به همان منزل رفتیم. بعد از مشاجره و جر و بحث، او مرا کتک زد ولی باز هم چیزی نگفتم. صبح که از خواب بیدار شدیم. «الف» هنوز دراز کشیده بود که من اسیدها را برداشتم و روی صورت او ریختم. «الف» مرا اذیت می کرد و بلاهای زیادی به سرم آورده بود و …

بنابر این گزارش، در نهایت قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، پس از مشورت های قضایی و با استنادات دقیق قانونی و شرعی، رای به قصاص بینایی دو چشم متهم دادند به گونه ای که حدقه چشمان بماند !چرا که قضات دیوان عالی کشور دیگر بخش های رای صادرشده را تایید کرده بودند. این گونه بود که بار دیگر رای قاطعی در دادگستری خراسان رضوی و بدون توجه به جنجال ها و تنها با استنادات دقیق قانونی صادر شد تا باز هم بنا به تاکید آیت ا… رئیسی (رئیس قوه قضاییه) و همچنین قاضی غلامعلی صادقی (رئیس کل دادگستری خراسان رضوی) این آرا مورد تجزیه و تحلیل های حقوقدانان و کارشناسان امر قرار گیرد و تجربه ای برای دانشجویان و دانش اندوزان حقوقی و قضایی و درس عبرتی برای تبهکاران باشد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *