سوابق اسماعیل قاآنی و بیوگرافی سردار سرتیپ قاآنی جانشین سردار سلیمانی

اسماعیل قاآنی کیست؟ بیوگرافی سردار سرتیپ قاآنی جانشین سردار سلیمانی به همراه سواق او را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

اسماعیل قاآنی کیست؟

بعد از به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی به دست مزدوران امریکایی در نهایت رهبر انقلاب در طی حکمی سردار سرتیپ اسمائیل قاآنی را به عنوان جانشین سردار سلیمانی انتخاب کردند.

سوابق اسماعیل قاآنی و بیوگرافی سردار سرتیپ قاآنی جانشین سردار سلیمانی

بسیاری از مردم ایران دوست دارند بدانند که ایشان چه کسی بوده و چه سوابق و فعالیت هایی را در کارنامه خود دارد.

با مجله شبونه همراه باشید.

بیوگرافی سردار سرتیپ قاآنی

ایشان در سال 1336 به دنیا امده است و متولد مشهد میباشد سالها در سپاه پاسداران فعالیت داشته و از سربازی تا سرداری در خدمت نظام جمهوی اسلامی بوده است و به عنوان یک چهره شناخته شده و مهم محسوب میشود.

سوابق اسماعیل قاآنی و بیوگرافی سردار سرتیپ قاآنی جانشین سردار سلیمانی

قبل از انقلاب با رژیم پهلوی مبارزات پنهانی زیادی میکرد تا بتواند انقلاب اسلامی را به تحقق برساند. او به همراه همراهان و دوستانش سالهای دانشجویی خود را با رژیم پهلوی مبارزه میکردند.

سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی در سال 57 و با پیرز انقلاب اسلامی به سرعت به عضویت بسیج مردمی درامد و در برقراری امنیت در سالهای ابتدایی انقلاب تلاش فراوانی را انجام داد.

او در سال 1358 به عضویت سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران درامد و در سن 20 سالگی برای فراگیری اموزش های لازم نظامی به تهران آمد

سوابق اسماعیل قاآنی و بیوگرافی سردار سرتیپ قاآنی جانشین سردار سلیمانی

سوابق و فعالیت ها

  • فرمانده لشکر 21 امام رضا در سال های 1364 تا 1366
  • فرمانده لشکر 5 نصر
  • معاون اطلاعاتستاد مشترک سپاه پاسداران.
  • جانشنین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران

به گفته خودش، با شهید خادم‌الشریعه مؤسس تیپ ۲۱ امام رضا(ع) و شهید چراغچی فرمانده تیپ امام رضا(ع) در یک کلاس آموزشی در پادگان سعدآباد- پادگان امام علی(ع) امروزی- آموزش دیدند.

اسماعیل قاآنی در کنار سردار قاسم سلیمانی

بعد از آموزش به مشهد رفته و در مرکز آموزش سپاه به عنوان کادر مشغول به فعالیت می‌شود. با وقوع حوادث کردستان، اواسط سال ۵۹ راهی منطقه کردستان می‌شود.

وی از سال ۶۰ تا پایان جنگ در جبهه فعالیت می‌کرد و در دوران دفاع مقدس فرماندهی یگان‌های ۵ نصر و ۲۱ امام رضا(ع) را برعهده داشت. سردار سرتیپ قاآنی تا سال ۶۶ فرمانده تیپ امام رضا (ع) بود که پس از آن فرماندهی لشکر ۵ نصر را برعهده گرفت.

سوابق اسماعیل قاآنی و بیوگرافی سردار سرتیپ قاآنی جانشین سردار سلیمانی

پس از پایان جنگ مدتی به خراسان برمی‌گردد و بعد از تأسیس نیروی قدس در آن مشغول به خدمت شده که تاکنون هم ادامه یافته است. دوستی وی با شهید سردار سلیمانی از سال ۶۱ و در جلسات مناطق علمیاتی شروع شد و تا امروز استمرار یافته بود.

سردار قاآنی برای مدتی معاون اطلاعات ستاد مشترک سپاه بود و پس از آن به جانشینی فرماندهی نیروی قدس سپاه منصوب شد.

سوابق اسماعیل قاآنی و بیوگرافی سردار سرتیپ قاآنی جانشین سردار سلیمانیعکس های قدیمی سردار اسماعیل قاآنیسوابق اسماعیل قاآنی و بیوگرافی سردار سرتیپ قاآنی جانشین سردار سلیمانی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *