سید ضیاءالدین طباطبایی کیست ماجرای فروش زمین های فلسطین به اسرائیل

سید ضیاءالدین طباطبایی کیست ماجرای فروش زمین های فلسطین به اسرائیل

سید ضیاءالدین طباطبایی رئیس‌الوزرای دوران رضا خان بود که ااز سمت خود عزل شد. او ماشین‌آلاتی از فرانسه، آلمان، سوئیس و ایتالیا می‌خرید و به ایران ارسال میکرد و از طرف دیگر فرش های ایرانی را به اروپا میفروخت و به ثروت بسیار زیادی رسید.

او در سال ۱۳۱۰ سید امین حسینی مفتی اعظم فلسطین کنگره اسلامی را برای جلوگیری از افزایش مهاجرت یهودیان به فلسطین به راه انداخت و بسیاری از رجال مسلمان از جمله سید ضیاء را به این کنگره دعوت کرد. سید ضیاء دبیر، رئیس کمیته اجرائی و نائب رئیس کنگره شد سید ضیاء در سال ۱۳۱۴ به فلسطین بازگشت و تجارت قالی را در آن‌جا ادامه داد. اراضی بایری نیز خرید و برای آباد کردن آن، توسط مکرم نورزاد، کنسول ایران در سوییس از رضا شاه خواست از درآمد چاپخانه روشنایی در تهران که هنوز به او تعلق داشت، پولی برای او بفرستد. رضا شاه دو هزار لیره برایش فرستاد.

سید ضیاءالدین طباطبایی کیست

سید ضیاءالدین طباطبایی رئیس‌الوزرای ایران (صدراعظم) دوران رضا خان بود که که بعد از عزل به اروپا رفت و به تجارت پرداخت او ماشین‌آلاتی از فرانسه، آلمان، سوئیس و ایتالیا می‌خرید و به ایران ارسال میکرد و از طرف دیگر فرش های ایرانی را به اروپا میفروخت و به ثروت بسیار زیادی رسید.

سید ضیاءالدین طباطبایی کیست ماجرای فروش زمین های فلسطین به اسرائیل

در سال ۱۳۱۰ سید امین حسینی مفتی اعظم فلسطین کنگره اسلامی را برای جلوگیری از افزایش مهاجرت یهودیان به فلسطین به راه انداخت و بسیاری از رجال مسلمان از جمله سید ضیاء را به این کنگره دعوت کرد. سید ضیاء دبیر، رئیس کمیته اجرائی و نائب رئیس کنگره شد  سید ضیاء در سال ۱۳۱۴ به فلسطین بازگشت و تجارت قالی را در آن‌جا ادامه داد. اراضی بایری نیز خرید و برای آباد کردن آن، توسط مکرم نورزاد، کنسول ایران در سوییس از رضا شاه خواست از درآمد چاپخانه روشنایی در تهران که هنوز به او تعلق داشت، پولی برای او بفرستد. رضا شاه دو هزار لیره برایش فرستاد.

ماجرای فروش زمین های فلسطین

گفته میشود سید ضیاءالدین طباطبایی زمین هایی که خریده بود را به یهودیان ثروتمند فروخت.

انگلیسی ها سید ضیاءالدین طباطبایی را به فلسطین بردند. فلسطینی ها به واسطه سید و مسلمان بودن سید ضیاء زمین ها را به او فروختند و او هم زمین ها را به یهودیان فروخت!

همچنین ببینید:

بیوگرافی مرضیه دباغ فرمانده زن سپاه کیست +سوابق و عکس

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

6 نظر

 1. سید ضیا احه بیکاربودی که اینکارو کردی؟! چقدر فلسطینی اواره شد. ان شاءالله اسرائیل دست از سر فلسطین و وطنشون برداره. برن سرزمین خودشون زمین بخرن. ب امید بیرون کردن اسرائیل غاصب

 2. خوب فلسطینی‌ها اگه می‌خواستند تو زمینهاشون ساکن باشند پس چرا فروختند؟

  • شما توی ایران توی عمرتون کسی که زمینش بفروشه زو از نزدیک ندیدین؟ کسی زمین میفزوشه یعنی میخواد بره یک کشور دیگه ؟ یا اصولا کسی که زمین می فروشه برای اینه که اونجا یک دولت دیگه تشکیل بشه؟
   خرید زمین مجوز تاسیس حکومت و کشتار یک ملت هست؟
   کل وسعت زمین ها ۶ درصد مساحت نواحی اشغال شده هم نیست.

 3. دوستان…نه اسراییل از اونجا میره
  نه فلسطینیها ترک میکنند
  اینجا خاورمیانه است…
  جایی برای فروش سلاح و تبادل نفت
  سران حکومتها هم با تفرقه بنداز حکومت کن ، خوب دارن مدیریت میکنن
  بیچاره مادران فلسطینی
  بیچاره مادران اسراییلی
  وَ بیچاره مردم
  اینجا خاورمیانه است!!

  • بیچاره مادران اسراییلی؟! عجب
   خوب غلط کردن مادران اسراییلی که اومدن تو سرزمین دیگران کشور تاسیس کردن
   برن تو همون آلمان که میگن هیتلر هولوکاست دروغین رو راه انداخته بوده !

 4. حال زمین هاش مگه چند هکتار بوده؟فرزندان و نوادگانش کجان بیان یه توضیح بدن ببینیم چجوریا شده اصلا .این مطالبی که نوشتین سندش کجاست؟ چه کسی این اسناد رو ارائه کرده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *