علت تعطیلی مدارس یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ چیست

علت تعطیلی مدارس یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ چیست

علت تعطیلی مدارس یکشنبه 3 مهر 1402 شهادت امام حسن عسکری یازدهمین امام شیعیان میباشد و تعطیلی رسمی است در این روز مدارس و دانشگاه ها و ادارات دولتی تعطیلی خواهند بود.

علت تعطیلی مدارس یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲

شهادت امام حسن عسکری در یکشنبه دوم مهر ماه 1402 بوده که در تقویم ایران تعطیلی رسمی است طبق روال تقویم کشور شهادت 12 امام شیعیات تعطیل است این در حالیست که قبلا روزهای ولادت این بزرگان نیز تعطیل بود که به علت تعطیلی بیش از حد در کشور مسئولان تصمیم گرفتند که فقط شهادت اهل بیت را تعطیل کنند.

تعطیلات مهر ماه

در مهرماه تعطیلی نسبت به ماه بعد بیشتر است و در سه شنبه ۱۱ مهر میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق علیه السلام [ ١٧ ربيع الاول ] بوده که تعطیلی رسمی است و با توجه به اینکه روز بعد آن چهارشنبه است و بین تعطیلی خواهد بود 4 روزی دانش اموزان به میل خود به مدرسه نخواهند رفت و تعطیل خواهد بود.

علت تعطیلی مدارس یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ چیست

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد. به لحاظ تعطیلات رسمی، ایران با ۲۶ روز تعطیلی در رده ۳۹ کشورهای دنیا قرار دارد. رویکرد ۶ روز کار در هفته نیز باعث شده تا به لحاظ تعطیلات آخر هفته و مجموع کل تعطیلات، ایران یکی از کشورهای پرکار به شمار آید. در میان کشورهای دنیا، تنها ۹ کشور تعطیلات کل کمتری از ایران دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *