عمار صالحی کیست؟ بیوگرافی و ماجرای فساد مالی پسر فرمانده ارتش

عمار صالحی کیست؟ بیوگرافی و ماجرای فساد مالی پسر فرمانده ارتش به همراه جزئیات کامل را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

عمار صالحی کیست؟

ایشان یکی از فرزندان سرلشکر عطاء الله صالحی فرمانده ارتش بوده که به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور به 10 سال زندان محکوم گردید.

عمار صالحی کیست؟ بیوگرافی و ماجرای فساد مالی پسر فرمانده ارتش

فرزند دیگر فرمانده سابق ارتش فاطمه عمار نیز به همین جرم دستگیر شده است و به همراه برادرش محاکمه شده اند ولی هنوز حکم دادگاه او اعلام نشده است.

ماجرای اتهامات

عمار صالحی با همکاری گروه محمد رضا جهانبانی و امیر حسین شریعتمداری (برادر همسر سید محمد هادی رضوی (مفسد محکومی و تهیه کننده شهرزاد) ) که از خویشاوندان او محسوب می شود، از اوایل دهه هشتاد تا سال ۱۳۹۷، در ۱۰ شرکت، عضو هیات مدیره و مدیرعامل بوده و به کار اقتصادی و بازرگانی در سراسر کشور مشغول بود. طبق گفته های نماینده دادستان ، ۶۸۰ میلیارد ریال تسهیلات از بانک سرمایه گرفته و خودروی بنز ۶ میلیارد ریالی و ملک لوکس زعفرانیه میخرد.
همچنین ببینید:

در جلسات دادگاه همچنین اعلام شد که عمار صالحی «۳۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به محمدرضا جهانبانی بدهکار است».

عمار صالحی کیست؟ بیوگرافی و ماجرای فساد مالی پسر فرمانده ارتش

آقای جهانبانی که متهم ردیف اول پرونده گروه جهانبانی است، متهم است که در سال‌های ۹۲ تا ۹۴ «با استفاده از شرکت‌های بدون فعالیت و صدور فاکتور‌های صوری اقدام به اخذ تسهیلات از بانک‌های کشور کرده است».

به گفته سخنگوی قوه قضاییه، محمدرضا جهانبانی نیز «به ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت دائم از مشاغل دولتی و استرداد ۵ هزار و سه میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال در حق بانک سرمایه» محکوم شده است.

سید عطاءالله صالحی کیست؟

سید عطاءالله صالحی (زادهٔ ۱۳۲۸ رودسر) فرمانده نظامی ایرانی است. آخرین پست وی جانشینی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران بود. وی پیش از آن نیز فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

عمار صالحی کیست؟ بیوگرافی و ماجرای فساد مالی پسر فرمانده ارتش

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *