دکتر نیلوفر نیسی ویروس شناس بیمارستان اهواز +عکس

دکتر نیلوفر نیسی ویروس شناس بیمارستان اهواز +عکس

عکسی جالب و تامل برانگیز از دکتر نیلوفر نیسی ویروس شناس بیمارستان اهواز که در شبکه های اجتماعی دست به دست میشد و به دلیل استفاده طولانی مدت از ماسک و عینک پزشکی پوست صورتش کبود شده بود حالا  به نماد مبارزه با کرونا تبدیل شده است.

این تصویر بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان به همراه داشت و به یک چالش در جهان تبدیل شد.

دکتر نیلوفر نیسی ویروس شناس بیمارستان اهواز +عکس

حالا تصویر خانم دکتر نیسی به نمادی از فداکاری پزشکان و پرستاران تبدیل شده است که این روزها لحظات سختی را سپری میکنند.

بسیاری از پرستاران و پزشکان جهان تصاویر چهره کبود خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند و از مردم خواستند که در خانه هایشان بمانند

چهره کبود دکتر و پرستار چهره کبود دکتر و پرستار بر از اثر ماسک چهره کبود دکتر و پرستار بر از اثر ماسک چهره کبود دکتر و پرستار بر از اثر ماسک چهره کبود دکتر و پرستار چهره کبود دکتر و پرستار

کرونا مانند جنگ، مانند سیل و مانند زلزله، با همه تلخی‌هایش می‌گذرد! ولی ایران؛ دکتر نیلوفر نیسی ویروس‌شناس و همکارانش را که در آلوده‌ترین جای ممکن یعنی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در اهواز، هر روز ساعت‌ها کار می‌کنند و این را می‌توان از کبودی چهره‌اش فهمید، فراموش نمی‌کنند.

دکتر نیسی در گفت و گو با «ایران» می گوید: سال نو برای کادر درمان ، بسیار متفاوت تر از سال های گذشته بود . با شروع بیماری کرونا تا کنون به دلیل حجم بالای کار ساعت های زیادی را مشغول خدمات رسانی به مردم هستیم تا جایی که در طول شبانه روز تحمل وجود ماسک ها روی صورت بسیار برایمان سخت می‌شود.

او در ادامه با اشاره به همکاری چند نفر از همکارانش در آزمایشگاه تشخیص کرونای خوزستان می افزاید : ما بخش کوچکی از یک مجموعه هستیم و دلم می خواهد از بقیه همکارانم هم در این مجموعه قدردانی شود. دوست دارم آنها هم به مردم معرفی شوند. دکتر کایدانی، دکتر رشنو، دکتر ارشدی، دکتر پارسا و کارشناسان عزیز آقایان اسماعیلی، رشتی زاده، موحدین و سرکار خانم جبارات همگی روزانه ساعت‌های زیادی مجبورند ، ماسک راروی صورت تحمل کنند.

دکتر نیلوفر نیسی ویروس شناس بیمارستان اهواز +عکس

دکتر نیسی با تقدیر از ابراز محبت مردم و احساس همدردی آنها نسبت به کادر درمانی کشور می افزاید: استاندار خوزستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی، تلاش های بی وقفه ای را در پیشگیری و کنترل بیماری دارند، اما آنچه که زحمات ما را کم اثر می‌کند، رعایت نکردن موارد ایمنی و خانه نماندن برخی مردم است. می دانم که در شرایط تعطیلات نوروز، در خانه ماندن و کنترل بچه ها واقعاً سخت و کاری حوصله سربر است ، با وجود این نه تنها شخص من، بلکه تمام کادر درمان ، فشار بسیار سنگینی را تحمل می کنیم. تعداد مراجعه بیماران بسیار بالاست و حداقل کاری که می توان کرد این است که جلوی زنجیره انتقال گرفته شود، شاید بتوانیم در زمان کمتری براین ویروس غلبه کنیم.

اگر تصاویر و یا اطلاعاتی در این صفحه غلط است در قسمت دیدگاه (پایین هر صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف و اصلاح شود و یا در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر در تلگرام: Webmaster_team@

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

یک دیدگاه

  1. درود بر شرف و بزرگیت ای شیرزن ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *