عکس نوشته روز سپندارمذگان + عکس پروفایل روز عشق ایرانی

عکس نوشته روز سپندارمذگان + عکس پروفایل و استوری عاشقانه سپندارمذگان را به همراه متن در ادامه این صفحه مشاهده نمایید.

یکی از روزهای عاشقانه ایرانی باستان سپندارمذگان میباشد که مدتیست در کشورمان مورد توجه قرار گرفته است و از زمانی که روز ولنتاین در غرب باب شده برخی از مردم کشورمان نیز سعی میکنند که چنین روز مناسبتی که در تاریخ ایران باستان وجود داشته است را زنده نگه داشته و به جای ولنتاین روز عشق ایرانی باستان را جشن بگیرند.

عکس نوشته روز سپندارمذگان + عکس پروفایل و استوری عاشقانه سپندارمذگان

عکس نوشته روز سپندارمذگان

به هرحال این مراسم میتواند خوب باشد و اینکه زوجها ممکن است در طول سال مشکلات زیادی داشته باشند میتواند در یک روز با یکدیگر محبت کنن و مشکلات و کدورت هایی که بین شان بوده است را به این مناسبت که همه مردم به یکدیگر محبت میکنند کنار بگذارند.

عکس نوشته روز سپندارمذگان + عکس پروفایل روز عشق ایرانی

بنابراین، این روز جشن زنانه «مردگیران» یا « مژدگیران» نیز بوده است
با این تفاسیر و استناد به این موارد تاریخ صحیح و دقیق روز جشن سپندارمذگان یا اسپندگان یا مردگیران یا مژدگیران در تقویم خورشیدی پنجم اسفند هر سال می باشد.

کلمه فارسی «اسفند»(اسپند) امروزه در زبان فارسی، از کلمه پهلوی «سپندارمت» گرفته شده است. روز پنجم هر ماه و ماه دوازدهم هر سال «اسفند» یا «سپندارمذ» نامگذاری شده است.

عکس نوشته روز سپندارمذگان + عکس پروفایل روز عشق ایرانی استیکر

عکس پروفایل و استوری عاشقانه سپندارمذگان

معنی کلمه «سپند» در زبان فارسی پاک و مقدس می باشد. در واژه های پهلوی کلمه «سپندارمت» و در فارسی «سپندارمذ» و «اسفندارمذ» و «اسفند» نام برده می شود.

عکس نوشته روز سپندارمذگان + عکس پروفایل و استوری عاشقانه سپندارمذگان

زنان در این روز بغیر از هدایایی که دریافت می کنند، فرمانروایی هم می کنند و مردان موظف هستند که از زنان خود فرمان بری کنند. نقش زنان در ایران باستان بسیار مهم بوده است و بسیار زنان را مورد احترام قرار میدادند. ایرانیان از دیرباز برای زنان خود جشن اسفندگان(اسپندگان) برگزار می کرده اند و با قدردانی از زنان خود این روز را روز مادر و روز زن نامیده اند.

عکس نوشته روز سپندارمذگان + عکس پروفایل و استوری عاشقانه سپندارمذگانسپندارمذگان روز عشق ایرانی مبارک (تبریک عاشقانه) عکس نوشته روز سپندارمذگان + عکس پروفایل و استوری عاشقانه سپندارمذگان

اگر تصاویر و یا اطلاعاتی در این صفحه غلط است در قسمت دیدگاه (پایین هر صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف و اصلاح شود و یا در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر در تلگرام: Webmaster_team@

....

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *