عیدوک بامری کیست بیوگرافی و ماجرای رابطه با سردار سلیمانی

بیوگرافی عیدوک بامری اشرار کیست ماجرای رابطه با سردار سلیمانی +عکس

عیدوک بامری اشرار کیست و اهل کجاست

عیدوک بامری یکی از اشرار ضدانقلاب در منطقه‌ای بین کهنوج و ایرانشهر بود که عملیات تروریستی زیادی را علیه مردم و سپاه پاسداران انجام داد که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از مردم شد حدود ۱۰۰ نفر را به شهادت رساند و بارها با تشکیل گروه های تروریستی در شرق کشور به ترور و شرارت و قاچاق مواد مخدر میپرداخت.

فاطمه سلیمانی دختر سردار سلیمانی در مرداد 1402 در یک برنامه اینترنتی حضور پیدا کرد و درباره رابطه پدرش سردار سلیمانی با عیدوک بامری گفت بعد از اینکه پدرم تصمیم گرفت همه گروه های ترویستی را در مرزهای کشور به هلاکت برساند برای عیدوک بامری امان نامه ارسال کرد که اگر خود و گروهش تسلیم شوند در امان خواهند ماند و عیدوک بامری هم قبول کرد و دیگر به پدرم علاقمند شده بود و حتی به خانه ما مهمانی می امد.

بیوگرافی

عیدوک بامری در شرق کشور به شرارت میپرداخت او گروه های تروریستی زیادی را تشکیل داده بود و  در منطقه‌ای بین کهنوج و ایرانشهر با حملات انتحاری و کور بسیاری از مردم را قتل و عام میکرد و سپس به قاچاق مواد مخدر میپرداخت سپاه پاسداران سالها در دهه هفتاد با این گروهک تروریستی درگیر بود تا اینکه از سپاه امان نامه ای درخواست کرد که دیگر دست از شرارت بردارد و توبه کند.

عیدوک بامری کیست بیوگرافی و ماجرای رابطه با سردار سلیمانی

ماجرای رابطه با سردار سلیمانی

شرارت های عیدوک بامری در شرق کشور روز به روز افزایش می یافت تا اینکه سال ۱۳۷۲-۷۳ سردار قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده قرارگاه قدس منطقه جنوب شرق تصمیم به انهدام این باند می‌گیرد. در همین زمان ماجرای «عملیات آورتین» اتفاق می‌افتد و امان‌نامه به عیدوک هم ماجرایی در پی این عملیات است.

همچنین ببینید:

بیوگرافی سید مهدی حق شناس دبیر ستاد امر به معروف گیلان

البته امان‌نامه مختص «عیدوک بامری» نبوده و معمولا حاکمیت در دوره‌های مختلف برای پایان دادن به درگیری‌های مستمر و پرخون برای حذف گروه‌های اشرار، به سرکرده این گروه‌ها «تامین» می‌داده تا از این طریق به درگیری پایان دهد.

عیدوک بامری کیست بیوگرافی و ماجرای رابطه با سردار سلیمانی

درخواست امان نامه از سردار سلیمانی

احمد یوسف‌زاده با استفاده از خاطرات سردار سلیمانی در دومین سالگرد ترور او کتاب «پیش از اذان صبح» را درباره زندگی او نوشته و در این کتاب به ماجرای حمله سردار سلیمانی به گروه اشرار به سرکردگی عیدوک بامری اشاره کرده است. در بخشی از کتاب به مبارزه سردار سلیمانی با اشرار در ابتدای دهه ۷۰ اشاره شده و آمده «عیدوک بامری و عباس نارویی رودبار و قلعه‌گنج را تا مرز ایرانشهر و برو تا میرجاوه ناامن کرده بودند. کاروان‌های مواد مخدر به راحتی از مرزهای شرقی کشور به سمت کرمان روانه می‌شدند و از میان کوه‌های جوپار به سمت شیراز می‌رفتند. جوان‌های مثل دسته‌ی گل توی درگیری با اشرار پرپر می‌شدند.»

نویسنده کتاب گفته لشکر ثارالله به فرماندهی سردار سلیمانی در منطقه جنوب کرمان مستقر شد و بیانیه تامین به دست اشرار رسید. سلیمانی در این بیانیه نوشته بود «هر کس دست از شرارت بردارد و تفنگ خودش را زمین بگذارد، نه تنها بخشیده می‌شود بلکه برای ادامه معاش آب و زمین هم دریافت می‌کند تا به زندگی شرافتمندانه برگردد.»

بیوگرافی عیدوک بامری اشرار کیست ماجرای رابطه با سردار سلیمانی +عکس

به گفته نویسنده «طولی نکشید که از تلویزیون، اشرار سبیل تاب‌داده‌ای دیدیم که موهایشان از زیر کلاه‌های پوست بره‌ای تا کمرگاه‌شان می‌رسید و سال‌ها یاغی‌گری و زندگی در کوه و بیابان چهره‌هایشان را وحشتناک کرده بود، جلو می‌آمدند، تفنگ‌هایشان را زمین می‌گذاشتند، قطارهایشان را باز می‌کردند و روی انبوهی از فشنگ و تفنگ می‌انداختند» و می‌گفتند.

نحوه کشته شدن عیدوک بامری

عیدوک بامری سال ۱۳۹۰ در درگیری با سپاه قدس در بلوچستان کشته شد. جالب اینجاست که با وجود پادرمیانی سردار سلیمانی برای بخشش «عیدمحمد بامری» معروف به «عیدوک» او همچنان به شرارت و ارتباط با قاچاقچیان بین‌المللی و انتقال محموله‌های سنگین مواد مخدر به داخل کشور و توزیع اسلحه ادامه داد.

در بخشی از مستند «قاسم» گفته شده که قاسم سلیمانی بعد از هلاکت «شرور معروف جنوب شرق کشور» برای همسران و فرزندانش حقوق تعیین کرده بود. منظور از شرور معروف جنوب شرق، عیدوک بامری بوده است.

بیوگرافی عیدوک بامری اشرار کیست ماجرای رابطه با سردار سلیمانی +عکس

طایفه بامری

بامری یکی از از طایفه‌های سیستانی در استان سیستان و بلوچستان، ایران به‌شمار می‌رود. مرکز اصلی بامری‌ها در بلوچستان کنونی، منطقه دلگان می‌باشد. بامری‌های ساکن سیستان و بلوچستان شیعه مذهب هستند و به دامداری و کوچ نشینی مشغولند.

توبه کردن

عیدوک بامری هم تسلیم شد و با حضور در دفتر سر دار که آن زمان فرمانده لشکر ثارالله بود قول داد شرارت و راهبندی را کنار بگذارد و در خدمت نظام باشد. سر دار مانند پدری که فرزند خود را نصیحت می کند حدود چهل دقیقه آن جوان ۲۵ ساله چابک و مغرور را نصیحت کرد و به او گفت ” هرگز فکر نکن که نظام، پاسگاه روستای شما است که رگباری ببندی به طرفش و فرار کنی! برای نظام، کشتن شما مثل آب خوردن است، ولی ما میخواهیم بخاطر خودتان و زنان و کودکان بی گناهتان به زندگی آبرومندانه بر گردید” .

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
دلارآموزش ارز دیجیتال و درآمد بدون سرمایه در کمتر از سه هفته با این پروژه ها 50 میلیون پول در بیار اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *