فیلم معدوم سازی جوجه های یک روزه و زنده به گور کردن جوجه های یک روزه

ماجرای معدوم سازی و زنده به گور کردن جوجه های یک روزه در حومه تهران را به همراه فیلم و جزئیات در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شده مبنی بر اینکه یک کارخانه در حومه تهران جوجه های چند روزه را درون پلاستیک های سیاه قرار داده و زنده به گور می‌کنند

فیلم معدوم سازی جوجه های یک روزه زنده به گور کردن جوجه های یک روزه

براساس اعلام انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه های یکروزه معدوم سازی تمام جوجه های کشور تا یکشنبه انجام میشود.

فیلم دلخراش زنده به گور کردن جوجه های یک روزه

اما با توجه به فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود این جوجه ها درون کیسه های زباله مشکی قرار داده شده و در یک کامیون حمل بار انداخته می‌شوند و اینکه آیا آنها به گورستان خواهند رفت یا خیر چیزی مشخص نیست

در برخی از کانال های تلگرامی نوشته شده که علت این کار تخمگذار نبودن این جوجه ها است و در برخی دیگر گفته شده که به دلیل کمبود و گرانی دانه و خوراک این جوجه ها را زنده به گور کرده اند

فیلم دیگری از زنده به گور کردن وحشتناک جوجه ها

صنعت مرغ و تولید جوجه یک روزه به دلیل شیوع بیماری کرونا و کاهش تقاضا زیان گسترده ای دیده است. این جمله از زبان اغلب تولیدکنندگان مرغ شنیده می شود و معتقدند در هر کیلو تولید مرغ برای آنها 2 هزار تومان ضرر می کنند.

از سوی دیگر افزایش قیمت دانه های سویا و همچنین مواد مغذی که برای مرغ باید تهیه شود افزایش قیمت داشته اما قیمتی که کشتارگاه از تولید کننده خریداری می کند با قیمت تمام شده همخوانی ندارد و موجب ضرر و زیان تولید کننده شده است.
در دو هفته اخیر بارها در رسانه های مختلف شاهد گلایه تولیدکنندگان و فعالین این صنف بوده ایم اما اوج نارضایتی این تولیدکنندگان از وضعیت موجود امروز طی انتشار گسترده فیلم های معدوم سازی میلیونها جوجه یک روزه توسط واحدهای تولیدی متعدد در کشور بودیم.

فیلم معدوم سازی جوجه های یک روزه و زنده به گور کردن جوجه های یک روزه

کثرت فاجعه، دلیلی بر عادی سازی آن نیست. ویدئویی در فضای مجازی دست به دست می شود که زنده به گورکردن جوجه ها در مرغداری ها را نشان می دهد. ظاهرا توجیه چنین اقدام سنگدلانه ای گرانی و نبود نهاده دامی ست. در غفلت مسولان نظارتی و در این آشفته بازار کرونا اتفاقای می افتد که بعدها مایه خجالت خواهد بود، کاش حداقل انجمن های دفاع از حقوق حیوانات کاری کنند.

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

8 نظر

 1. انسان های بی مسئولیت بی فکر و منطق حیوان صفت خدا ازتون نگذره زبون بسته هارو باهاشون اینگونه رفتار میکنید .

 2. زجر کش کردن همه موجودات حتی یک مورچه هم حرام است. اما خوب ببینید. این است سرمایه داری. این است منطق کثیف پول پرستی. این است مرگ ساده ترین عواطف و انسانیت. آهای سلبریتی ها کدام گوری هستید؟

 3. سید محمد ابطحی

  مرگ بر سرمایه داری که دستور العمل ریختن گندم در دریا و یا دفن سیب
  زمینی و یا زجر کش کردن اردکها در رستوران مگ دونالد و یا زنده زنده آب
  پز کردن خوکها و گشتار وحشیانه فوکها در کانادا را صادر می کند.

 4. سید محمد ابطحی

  امام علی علیه السّلام فرمودند:
  و الله لو اعطیت الاقالیم السبعة بما تحت افلاکها على أن أعصى الله فى نملة أسلبها جلب شعیرة ما فعلت، و ان دنیاکم عندى لا هون من ورقة فى فم جرادة تقضمها، ما لعلى و نعیم یفنى و لذة لا تبقى!

  به خدا سوگند اگر اقلیم‌هاى هفت گانه زمین را با هر چه در زیر آسمان آنها است به من دهند تا خدا را در حد گرفتن پوست جوى از دهان مورى نافرمانى کنم، نخواهم کرد. چرا که این دنیاى شما در نزد من از برگ نیم جویده‌اى در دهان ملخى ناچیزتر است. على را با نعمت‌هاى فناپذیر و لذت هاى گذرا و ناپایدار چه کار!
  نهج البلاغه، خطبه 222

 5. مگه میشه مگه داریم

 6. محمدرضا باقرپور

  بعد از سگ کشی، نوبت به جوجه‌کُشی بعد از جوجه‌کِشی هم رسید؛ به نظرم، چنین حرکتی، هیچ توجیه عقلانی ندارد و یک کار وحشیانه است؛ ضمن اینکه، نشانگر بی برنامگی تولیدکنندگان هم می باشد؛ سؤال این است که اگر امکاناتی، مانند: غذا برای نگهداری جوجه‌ها نبوده، چرا تخم‌ها در ماشین جوجه کشی گذاشته شده و تبدیل به جوجه شده‌اند؟ سؤال دیگر من این است که یک کودک و نوجوانی که بارها با چه اشتیاقی، جوجه‌ای را گرفته و به خانه برده و ذوق کرده و به جوجه، رسیدگی کرده، اکنون با دیدن این صحنه در رسانه ها، چه حالی پیدا می کند؟ ما چرا با دست خودمان، نسل خودمان را بی عاطفه و خشن بار می آوریم؟ چرا به جای تلطیف فضای جامعه، خشونت تزریق می کنیم؟ چه کسی باید پاسخگوی این ناهنجاری‌ها باشد؟ ساعت‌ها، جلسه و همایش گذاشته می شود تا خشونت‌های اجتماعی کاهش یابد؛ نخبگان علوم اجتماعی و فرهنگی، ساعت‌ها وقت می گذارند تا سند پیشگیری از خشونت اجتماعی نوشته و ابلاغ شود تا بلکه اندکی، از انواع خشونت‌ها و نزاع‌های خیابانی کاسته شود؛ آنوقت، با چنین حرکت‌های نسنجیده و سودجویانه تعدادی بی شعور و انعکاس آن در رسانه های مختلف، همه رشته ها پنبه می شود. برای چنین انسان! هایی، ویروس کرونا هم کم است به نظرم؛ باید یک شهاب سنگی بیفتد به همان کارگاه.

 7. این تدبیر دولت تدبیر و امید بود . از حیوان کمترن بخدا اینا . حداقل نمی خواستینشون میدادینشون به چهار تا خانواده روستایی اونا خودشون مراقبت میکردن غذا میدادن بهشون بزرگشون میکردن . یعنی آدم انقدر بی خیر .

 8. ظاهرا این آقای به اصطلاح مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از جنایت زنده به گور شدن دست جمعی جوجه های بی گناه زیاد هم ناراحت نیست و آنرا روالی معمول در دنیا برای معدوم سازی جوجه ها می داند فقط آنچه وی را به سختی ناراحت کرده انتشار فیلم این جنایت (که در جهت تنویر افکار عمومی جامعه بوده ) است و نمایش پشت پرده جنایات برخی ها!
  ظاهرا برای بعضی زندگی و جان و حیات موجودات معنای خاصی ندارد و آنچه مهم است اقتصاد است و پول!
  آنان بسادگی جنایت و نسل کشی موجودات زنده را طبیعی جلوه داده و تئوریزه می کنند! و نظرات انسانی و خدایی مانند این شعر فردوسی که می گوید “میازار موری که دانه کش است که جان دارد و جان شیرین خوش است ” را جملات قشنگی می دانند که بدرد لای کتاب و کتابخانه می خورد نه بدرد بکارگرفتن در زندگی!
  وای بر ما و چنین مسئولان و دیدگاههایی!
  تا ما مردم باشیم تا چشم و گوش و همه قوای ادراکی خود را موقع انتخاب مسئولان باز و بازتر
  کنیم تا به این چنین اوضاع و احوالی گرفتار نشویم و مجبور نشویم که بگوئیم از ماست کا بر ماست!
  باید خدا را بخاطر ویروس کرونا سخت شاکر باشیم که عذابهای بدتری تا کنون بر ما نازل نشده و شاید این ویروس پیش مرگ عذابهای بدتر شده تا شاید متنبه و بیدار و هوشیار شویم قبل از آنکه کار از کار بگذرد و دیگر فرصت داده نشویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *