فیلم کامل لحظه زلزله و زمین لرزه امروز سرجنگل زاهدان سیستان و بلوچستان

فیلم کامل لحظه زلزله و زمین لرزه سرجنگل زاهدان سیستان و بلوچستان امروز 2 خرداد 1401 را به همراه میزان ریشتر زلزله زاهدان در این صفحه ببینید.

فیلم کامل لحظه زلزله و زمین لرزه امروز سرجنگل زاهدان سیستان و بلوچستان

فیلم کامل لحظه زلزله و زمین لرزه سرجنگل زاهدان

ساعت ۱۲ ظهر امروز دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر زاهدان را لرزاند.

این زمین لرزه در ۳۵ کیلومتری سرجنگل واقع در سیستان و بلوچستان بوده و در ۷۸ کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل و در ۸۶ کیلومتر ای نوک آباد می باشد.

همه نیروهای امدادی استان و بلوچستان به صورت آماده باش در آمده اند مدیرکل بحران استانداری سیستان و بلوچستان همه گروه ها را در این استان در حالت آماده باش قرار داده است

هنوز درباره تلفات و خسارات احتمالی گزارشی اعلام نشده است تصاویر و کلیپ هایی در فضای مجازی مربوط به این زمین لرزه در حال اشتراک گذاری است

زمین لرزه ها به دلیل تغییر شکل آهسته بخش های بیرونی و شکننده “صفحات تکتونیکی”، خارجی ترین لایه پوسته زمین و گوشته بالایی ایجاد می شوند. به دلیل گرم شدن و سرد شدن سنگ در زیر این صفحات، همرفت حاصل باعث می شود صفحات روی هم مجاور حرکت کنند و تحت تنش زیاد تغییر شکل دهند. سرعت حرکت صفحات بین 2 تا 12 سانتی متر در سال متغیر است. گاهی اوقات، انرژی فوق العاده ای می تواند در یک صفحه واحد یا بین صفحات مجاور ایجاد شود. اگر تنش انباشته شده از استحکام سنگ‌هایی که این مناطق شکننده را تشکیل می‌دهند بیشتر باشد، سنگ‌ها می‌توانند ناگهان بشکنند و انرژی ذخیره شده را به صورت زلزله آزاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.