بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام و سن و فیلم و سریال های او را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو

محمدرضا شیرخانلو بازیگر نوجوان سینما تلویزیون می باشد و در سال ۸۵ ماه فروردین روز ۲۷ در شهر تهران چشم به جهان گشوده است.

خانواده

محمدرضا یک برادر دارد به نام امیرمحمد که دو سال از خودش کوچکتر می باشد.
مشوق وی مادرش می باشد که همیشه او را همراهی می‌کند و سر صحنه ها در کنار اوست و برادرش را مادربزرگش نگه می دارد.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

این بازیگر نوجوان کشورمان در سن کم بازیگری را شروع کرد و خودش می‌گوید که من بازیگری را به خاطر مادرم انتخاب کردم و بعدها به این هنر علاقه پیدا کردم و الگوی من در بازیگری رضا عطاران میباشد.

مادر محمدرضا شیرخانلو مشوق وی در این هنر بود و برای نخستین بار محمدرضا را برای تست بازیگری به یکی از دفترهای فیلم برد و وقتی که محمدرضا کوچکتر بودوهنوز به مدرسه نرفته بود مادرش دیالوگ‌ها را برایش می خواند و محمدرضا هم حفظ می‌کرد.

پدرش فرهاد شیرخانلو شغل آزاد دارد وی پخش کننده لوازم خانگی در شوش است و با همسر خود پسر خاله و دختر خاله می باشد.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

او در سال ۸۰ زندگی شان را شروع کرده‌اند.

این هنرمند نوجوان کشورمان قبل از بازیگری آموزش موسیقی را شروع کرده بود و با ورودش به بازیگری فعالیتش در موسیقی کمتر شد و به بازیگری علاقمند شد و دوست دارد در آینده کارگردان بشود.

همچنین ببینید : بیوگرافی مهنا سیدی بازیگر سریال دودکش + اینستاگرام و پدر و مادر و عکس

رشته ورزشی

محمدرضا شیرخانلو بسیار ورزشی می باشد و در رشته ژیمناستیک مدال طلا و نقره دارد و در رشته‌های دیگر از جمله اسکیت، شنا و تنیس هم فعال بوده و علاقه بسیار به فوتبال دارد و پرسپولیسی دو آتیشه می‌باشد. عاشق فوتبال است آن طورکه در باخت پرسپولیس گریه می‌کند.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

شروع فعالیت باریگری

او بازیگری را وقتی که شش سال بیشتر نداشت شروع کرد و ورودش به عرصه بازیگری خیلی اتفاقی بود.

این بازیگر نوجوان برای نخستین بار وقتی که چهار سال بیشتر نداشت به همراه مادرش به یکی از دفترهای فیلم برای دادن تست بازیگری رفت محمدرضا از دوربین می‌ترسید و فرار می‌کرد.

بعد از دوسال سیروس مقدم برای فیلمش به دنبال یک بازیگر کودک بود تا اینکه به آن دفتررفت و عکس محمدرضا را دید ووی را برای بازی در مجموعه چک برگشتی انتخاب کرد.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

او درباره سختی بازیگری می گوید که بازیگری بسیار سخت می باشد مثلاً باید نیمه های شب بیدار بشوی و با انرژی هم باشی و بتوانی مدرسه کار را با هم هماهنگ کنی بسیار سخت می باشد.

همچنین ببینید : بیوگرافی شهرزاد جعفری بازیگر و همسرش (دختر قاسم جعفری) +اینستاگرام

فیلم ها و سریال ها

مجموعه چک برگشتی با کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری که در سال ۹۰ ساخته شد و در نوروز سال ۹۱ روی آنتن رفت این مجموعه نخستین کار بازیگری محمدرضا بود که بسیار هم خوش درخشید و این درخشش باعث شد که در کارهای بعدی هم انتخاب بشود.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

نخستین فیلم سینمایی محمدرضا فیلم سینمایی دهلیز به کارگردانی بهروز شعیبی در سال ۹۱ در سینما می باشد و در این فیلم یکی از نقش هایش که موفق ترین و سخت ترین بود را اجرا کرد و برنده دریافت سیمرغ در جشنواره فجر و خودش در مورد سختی های بازی در این فیلم در برنامه کودک شو می‌گوید که دهلیز بسیار کار سختی بود و جناب آقای سرابی به من خیلی کمک کرد من خیلی اشک ریختم در این فیلم واقعا سخت بود.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

او در برنامه کودک شو می گوید که سر صحنه فیلمبرداری فیلم دهلیز بودم که دندانم گم شد من در کارتون دیدم که وقتی دندان کسی می افتد آن را زیر بالش می‌گذارند و موش ها آن را برمی‌دارند من سر اجرای فیلم دهلیز دندانم افتاد و گم شد و من فقط ۵ ساعت دنبال دندانم گشتم که در آخر پدرم به جای آن به من یه شکلات داد.

محمدرضا با اینکه سن کمی که دارد ولی با کارگردان های مشهوری تجربه زیادی داشته و کارهای بسیار موفقی دارد که می توان چند کار نمونه را که مردم با شنیدن اسم آنها یاد بازی محمدرضا شیرخانلو می افتند. از جمله مجموعه حکایت های کمال به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی در سال ۹۸ از شبکه دو روی آنتن رفت و محمدرضا هم نقش اصلی این مجموعه را بر عهده داشت یعنی کمال.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

کمال اجرای محمدرضا شیرخانلو با خانواده اش در دهه ۴۰ زندگی می‌کنند و دراین دوران به تهران می‌روند. کمال پسر شیطون خانواده می باشد که بعضی وقتها با شیطنت‌هایش خانواده را با مشکل مواجه می‌کند.

مجموعه دودکش به کارگردانی محمدحسین لطیفی در سال ۹۲ می باشد که محمدرضا شیرخانلو یکی از این بازیگران مجموعه میباشد.
محمدرضا در این مجموعه نقش پوریا مشتاق پسر فیروز با بازی هوتن برق‌نورد است که بسیار به دل مردم نشسته تا بار دیگر در سال ۹۵ وقتی که محمدحسین فصل دوم مجموعه را به عنوان پادری کارگردانی کرد باز هم محمدرضا یکی از بازیگران ثابت این مجموعه بود.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

در فیلم سینمایی دهلیز نخستین فیلم بلند بهروز شعیبی و نخستین فیلم سینمایی محمدرضا در سینما بود در این فیلم سینمایی بازیگر نقش امیرعلی پسر رضا عطاران و هانیه توسلی میباشد.

بهزاد پدر امیرعلی به خاطر یک اتفاق ناخواسته متهم به قتل می‌شود و در زندان به سر می‌برد و تمام مسعولیت زندگی بر روی دوش همسرش شیوا است. وامیرعلی هم بعد از مدت ها فکر می کند که پدرش فوت شده اما به دیدار پدر در زندان می رود که یکی از سخت ترین سکانس برای محمدرضا می باشد و پس از آن با مادرش به خانه مقتول می‌رود برای رضایت و یکی دیگر از سخت ترین سکانس های سخت برای محمدرضا بود ولی محمدرضا به خوبی از عهده آن برآمد و نامزد سیمرغ بلورین جشنواره فجر شد.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو بازیگر و پدر و مادرش + عکس و اینستاگرام

فیلم سینمایی شکلاتی به کارگردانی موفق در سال ۹۵ می باشد و یک کار متفاوت در ژانر کودک و نوجوان بود که در ماه آذر در سال ۹۶ در سینما پخش شده.

محمدرضا شیرخانلو در کنار بازیگران کودک و نوجوان فیلم و پژمان بازغی، شبنم مقدمی شهره لرستانی و…. نیز اجرا کرده است.

بازی محمدرضا در فیلم شکلاتی بسیار توجه مردم را به خود جلب کرد و در جشنواره بین المللی کودک و نوجوان اصفهان نامزد دریافت جایزه برترین و بهترین بازیگر کودک شد.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو و دوست دخترش

فیلم های سینمایی که محمدرضا شیرخانلو در آن ایفای نقش داشته است از جمله دهلیز به کارگردانی بهروز شعیبی در سال ۹۱
نهنگ‌عنبر به ساخته سامان مقدم در سال ۹۳
در مسیر باران به کارگردانی سهیل موفق
زن خوب مرد خوب به کارگردانی علی اسداللهی( تله فیلم) در سال ۹۴
دلبری با کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری در سال ۹۵
نرگس آبیار در سال ۹۵
سفر در زمان در سال ۹۶
نهنگ عنبر ۲ در سال ۹۶و با کارگردانی مصطفی کیایی در سال ۹۷ می باشند.
مجموعه تلویزیونی محمدرضا شیرخانلو از جمله
چک برگشتی با کارگردانی سیروس مقدم در سال ۹۰
دیوار در سال ۹۱
دودکش به کارگردانی محمدحسین لطیفی در سال ۹۲
پادری در سال ۹۵
پرده نشین در سال ۹۳
روزهای بد به در سال ۹۳
رنگ شک با کارگردانی فريبرز عرب نیا در سال ۹۳
پریا در سال ۹۵ و مجموعه حکایت های کمال به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی در سال ۹۷ می باشد.
نمایش های محمدرضا شیرخانلو وقایع اتفاقیه سال ۹۸( تماشاخانه سنگلج) با کارگردانی شهرام عبدلی و نمایش ساقی در سال ۹۱
مجموعه تئاتر شهر با کارگردانی امیر دژاکام کام می باشد.

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده است در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا اینجا کلیک کنید و به مدیر سایت پیام بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.