بیوگرافی محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کیست +سوابق و حواشی

بیوگرافی محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کیست +سوابق و حواشی

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی

محمد خزاعی تهیه کننده و رئیس سازمان سینمایی ایران متولد ۱۳۵۵، کاشمر میباشد و فعالیت در سینما را در سال 1377 آغاز کرد و در دو فیلم سینمایی دست های نیایش و ترانه تاکستان را تهیه کنندگی کرد و موفق شد که در جشنواره های خارجی مورد توجه قرار بگیرد و جوایز زیادی را برای این دو فیلم به دست آورد.

بیوگرافی محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کیست +سوابق و حواشی

او در تاریخ مهر ۱۴۰۰ به عنوان ریاست سازمان سینمایی کشور منصوب شده‌است.

محمد خزاعی تهیه کننده فیلم های سیاسی و جنجالی همچون به وقت شام و قلاده های طلا بوده  است.

سوابق

محمد خزاعی، تهیه کننده، دستیار کارگردان و مجری سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «به وقت شام»، فیلم سینمایی «قلاده های طلا» و سریال تلویزیونی «دادستان» فعالیت داشته است.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کیست +سوابق و حواشی

محمد خزاعی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1383 در فیلم پشت پرده ی مه به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی و علی‌اصغر محمدی به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم به وقت شام، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای محمد خزاعی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون جهانگیر الماسی، رزیتا غفاری، علیرضا شیخ‌الاسلامی و فاطمه طاهری را تجربه کرد.

  • به وقت شام (۱۳۹۶)
  • امپراتور جهنم (۱۳۹۵)
  • پشت دیوار سکوت (۱۳۹۵)
  • قلاده‌های طلا (۱۳۹۰)
  • برخورد خیلی نزدیک (۱۳۸۷)
  • احضار شدگان (۱۳۸۶)
  • جعبه موسیقی (۱۳۸۶)
  • پشت پرده مه (۱۳۸۳)
  • پیک نیک در میدان جنگ (۱۳۸۳)

بیوگرافی محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کیست +سوابق و حواشی

حواشی اشتباه خواندن دعای تحویل سال

در جشنواره فیلم فجر 1402 هنگام خواندن دعای تحویل سال اشتباهات لفظی و املایی زیادی داشت که سوژه رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

تولید فیلم به وقت شام

محمد غزاعی درباره فیلم به وقت شام میگوید ما برای ساخت فیلم برنامه ­­ریزیِ دو ساله کرده بودیم، اصلاً این حرفها نبود، از زمانی که فیلم­نامه این فیلم حاضر شده، تقریباً 20فروردین ماه، سوم خرداد این کار کلید خورد و بعد هم 4ماه فیلمبرداری بدون هیچ تعطیلی ادامه داشت و پس از انجام کارهای فنی زمان بر، فیلم وارد جشنواره فجر شد. هر کس برای این اثر روز اول برنامه­ ریزی می­کرد به ما می­گفت حداقل 6ماه پیش­ تولید می­خواهد تا بروید بازیگران و لوکیشن را انتخاب کنید. چندین بار ما برای لباس و طراح صحنه به سوریه رفتیم. موقعیت ­های آنجا را از نزدیک می­ دیدیم. در فیلم لباس­ ها را ببینید که چطور طراحی شده، ما همه لباس ها را در ایران بازسازی کردیم، تمام ماشین ­های داعش، تمام لوازم، همه در ایران بازسازی شده. هیچکدام از لحظات فیلم به شما القا نمی کند که فیلمبرداری داخل ایران انجام گرفته است، احساس می­ کنید سوریه است. تک تک جزئیات ما به ازای واقعی دارد. از این جهت بسیار فیلمِ سختی است، چه از لحاظ تعدد لوکیشن، چه از لحاظ بحث پرواز و چه از لحاظ چند زبانه بودن این اثر.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *