آیا مدارس دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟ +بارندگی و آلودگی هوا و جزئیات

آیا مدارس سه شنبه 28 آذر 1402 تعطیل است؟ اسامی شهرها آلودگی هوا

تعطیلی مدارس فردا مشخص شد مدارس ابتدایی تهران فردا سه شنبه 28 آذر 1402 تعطیل است

آیا مدارس سه شنبه 28 آذر 1402 تعطیل است؟ مدارس تهران ، البرز ، کرج ، اصفهان ، اهواز ، خوزستان ، مشهد ، تبریز ، قم ، قزوین ، اراک ، همدان و سمنان به علت آلودگی هوا و بارش باران و برف را در این صفحه بخوانید.

بروز رسانی:

🔻 فردا مدارس شهرهای اهواز، كارون و باویِ خوزستان به‌خاطر آلودگی هوا مجازی برگزار می شود.

🔻مدارس برخی مناطق اردبیل غیرحضوری شد
🔸به‌دلیل برودت هوا فردا مدارس ابتدایی شهرستان‌های اردبیل، سرعین، نیر، نمین و هیر مجازی است

🔻مدارس ابتدایی کرج و تهران فردا سه شنبه 28 آذر تعطیل شد

🔹  کودکستان‌ها و مدارس ابتدایی استان تهران و البرز به غير از فیروزکوه و بخش رودبارقصران در دو نوبت صبح و عصر فردا سه شنبه 28 آذرماه غیرحضوری شد.

🔹 کلاس درس دانش آموزان ابتدایی استان تهران و البرز برای فردا سه شنبه ۲۸ آذرماه به صورت مجازی دایر خواهد بود.

🔻مدارس اصفهان فردا سه شنبه 28 آذر تعطیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آموزش غیرحضوری تمامی مقاطع تحصیلی در نواحی شش گانه شهر اصفهان و ۱۰ شهر استان، خبر داد.

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: باتوجه به استمرار سکون هوا، پایداری جو، افزایش غلظت آلاینده‌ها و صدور هشدار نارنجی اداره کل هواشناسی، کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان مطابق با روزهای گذشته تشکیل شد.

کانال عصر ایران در تلگرام
وی ادامه داد: طبق مصوبه این کارگروه، فردا سه شنبه ۲۸ آذرماه، کلاس‌های مقاطع تحصیلی در نواحی شش‌گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش فلاورجان، پیربکران، نجف‌آباد، خمینی‌شهر، شاهین شهر، برخوار، مبارکه، شهر کاشان، شهرستان لنجان و شهرستان آران و بیدگل به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.

شاخص آلودگی هوا تهران 160 است

به گزارش مهر، بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 160 قرار گرفته و وضعیت هوای تهران در شرایط قرمز است.

همچنین این شاخص در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۴۴ قرار گرفته بود و هوا برای گروه‌های حساس جامعه آلوده و در وضعیت نارنجی قرار داشت.

آیا فردا مدارس سه شنبه 28 آذر تعطیل است؟

تعطیلی مدارس روز سه شنبه 28 آذر ۱۴۰۲ از مهم‌ترین اخبار این روزها در فضای مجازی بوده که دانش آموزان توجه ویژه‌ای به آن دارند با توجه به آلودگی هوا که مجدداً شهرهای مختلف کشورمان را در بر گرفته است بسیاری از دانش‌آموزان به دنبال تعطیلی مدارس بوده که بتوانند روز دوشنبه را در خانه بمانند و آلودگی هوا آنها را تحت تاثیر قرار ندهد.

آیا مدارس دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟ +بارندگی و آلودگی هوا و جزئیات

با توجه به وضعیت شرایط آلودگی که در کشور حاکم است به خصوص شهرهای بزرگ همچون مشهد و سمنان و اراک مدارس به علت آلودگی هوا تعطیل نخواهد بود.

با توجه به شرایطی که در هفته‌های گذشته در کشور حاکم بود و شاخص آلودگی هوا عدد ۱۸۰ را نشان می‌داد اما مدارس تعطیل نبود به نظر نمی‌رسد که روز دوشنبه نیز به علت آلودگی هوا تعطیل باشد.

شاخص آلودگی هوای تهران و اهواز و اصفهان و کرج

بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۴ قرار گرفته و وضعیت هوا برای گروه‌های حساس جامعه آلوده است. این در حالی بوده که طی دو روز گذشته به دلیل بارش باران و وزش باد تا حدودی وضعیت هوا بهبود یافت.

هوای اهواز و سایر شهرهای استان خوزستان به علت ریزگردها، آلاینده‌ها، سوختن نیشکر و… آلوده است و با این شرایط آلودگی هوا دانش‌آموزان مجبورند سر کلاس درس حاضر شوند در حالی که در سایر استانها مدارس و ادارات را به دلیل آلودگی هوا تعطیل می‌کنند. آیا این تبعیض عادلانه است؟ آیا سلامت فرزندانمان بی اهمیت است؟

وضعیت تعطیلی مدارس تهران و کرج و اصفهان فردا

وضعیت آلودگی هوای تهران و کرج و اصفهان در حال حاضر بحرانی و در مرز هشدار بوده که باعث شده خانواده‌ها به شدت نگران وضعیت سلامتی فرزندانشان شبند اما فردا مدارس تهران و کرج و اصفهان تعطیل نیست با اینکه شاخص آلودگی هوا عدد ۱۷۰ را نشان می‌دهد که مرز هشدار و بحرانی است اما با توجه به تعطیلاتی که روزهای گذشته داشتیم به نظر نمی‌رسد آموزش و پرورش تصمیم بگیرد که مدارس فردا را تعطیل کند.

آموزش و پرورش معتقد است که دانش آموزان با تعطیل شدن مدارس برای بازدید به کوچه می‌آیند و همچنان در معرض آلودگی هوا خواهد ماند پس بهترین راه این است که به مدرسه بیایند.

شاخص آلودگی هوای مشهد و اصفهان و تهران و اهواز

شاخص آلودگی هوا تهران: کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه همچون روز گذشته در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) است و برخی مناطق پایتخت نیز در شرایط قرمز و ناسالم برای همه قرار دارد. به گزارش ایرنا، میانگین شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران اکنون با قرار گرفتن روی عدد ۱۱۴ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) را نشان می‌دهد و ۱۰ منطقه هم وضعیت قرمز است.

شاخص آلودگی هوا مشهد: همچنین کیفیت هوای شهر مشهد در ۲۴ ساعت گذشته نیز با عدد شاخص کلی ۵۶ در شرایط هوای قابل قبول قرار داشت. بیشترین بار آلودگی از ایستگاه مفتح با عدد شاخص ۹۵ در شرایط قابل قبول به ثبت رسیده است. دما در حال حاضر ۳ درجه سانتی‌گراد و آسمان آفتابی است.

شاخص آلودگی هوا اصفهان: شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۳ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز یکشنبه بیست و پنج آذر با میانگین ۶۹ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

شاخص آلودگی هوا اهواز: هوای امروز اهواز در وضعیت قرمز و ۴ شهر دیگر خوزستان در وضعیت نارنجی آلودگی هوا قرار گرفت.

وزش باد در تهران فردا

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان، وزش باد شدید، بهبود کیفیت هوا و بارش برف در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران، برای امروز تا صبح سه‌شنبه (۲۷ تا ۲۸ آذر) با عبور امواج از تراز میانی جو، بروز ناپایداری در سطح استان افزایش ابر و افزایش باد به‌ویژه در نیمه‌غربی استان و احتمال وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، در نتیجه بهبود کیفیت هوا در سطح استان و در ارتفاعات بالادست به‌ویژه ارتفاعات شمال شرق، بارش پراکنده برف یا کولاک مورد انتظار است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

10 نظر

 1. از سایتتون خیلی بدم میاد //

 2. تعطیل کنین دیگه ما تو این وضع بریم مدرسه چند وقت دیگ سی نوع مرض میگیریم

 3. واقعا متاسفم برای این کشور آخه چه وضعشه خودشون میگن هوا برای بیمار های قلبی ریوی و سالمندان و کودکان بد است
  هالا من دانش آموز پایه نهم هستم و اسم یا همون تنگی نفس دارم و وقتی بیرون میرم تو هوا آلوده حالم بد میشه و شنبه دو هفته قبل هم حالم بد شد احساس خفگی داشتم دکتر بهم میگه نباید تو این هوا بیرون بری الان من چکار کنم اگه نرم مدرسه انضباط خراب میشه و معلم ها میگن چرا غایب شدی نمیدونم چکار حالا اگه بمیرم میگن چرا مرد جوون بود با با بسته دیگه تو سایت الودگی خود کشور شاخص زده ۱۴۸
  ولی توی سایت جهانی شاخص ۲۳۰ هست
  برید ببینید اگه واقیعت نداشت

 4. به ما چه که بقیه میرم مسافرت و کوچه و خیابون اونا صددرصد مدرسه هم نمیان ما چرا باید به پای اونا بسوزیم؟؟ خیلی منطق آموزش پرورش و دوست دارم

 5. آخه متوسطه ها چه گناهی دارن فقط ابتدایی ها رو تعطیل میکنین فقط مرده شور ابتدایی ها رو ببرم

 6. ببخشید چرا همه برای اصفهان و تهرام چه چه میزنن که تعطیل شه؟ تا حالا اهواز اومدید؟ هواشو دیدید؟ تمام همکلاسی های دختر من بستری ان ، مگه دست خودمونه تعطیل هم نمیکنید باید بمیریم حتما

 7. تعطیلی رو دوست ندارم تعطیل نکنید مدرسه را دوست دارم

 8. میگید نرید بیرون اونای که بیماری تنفسی دارن پس من نهم که دارم چی !پس اونی که داره میره سر کار چی !فقط بجه ها ما هستیم ها!اگه ما نباشیم نه این مملکت هست نه چیز دیگه آقا از کسای که می تون آینده کشور به سازن چرا دارید زجر میدی فقط ما ده ۸۰ ها بخاطر این که بد تیپ میزنیم به قول خود تون یا دختر های ده ۸۰ موهاشون میزارن بیرون
  دلیل بیارید چرا دارید فرق میزارید دلیل .
  باشه فرق بزارید ولی فردا روزی کسی نباشه جون کار کردن نداشته باشه می‌فهمید.
  بخدا ما ده ۸۰ هم آدمیم گودزیلا نیستم فقط آزادی میخوایم درس مونم بهتر از ده نودی های گودزیلا هست که بجه چهارم همه. چی میدونه .
  تمام .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *