آیا مدارس فردا دوشنبه 4 دی 1402 تعطیل است؟ جزئیات آلودگی هوا

آیا مدارس امروز دوشنبه ۴ دی ۱۴۰۲ تعطیل است؟ جزئیات آلودگی هوا

خبر لحظه به لحظه از وضعیت تعطیلی مدارس امروز دوشنبه 4 دی 1402 تعطیل است؟ احتمال تعطیلی مدارس تهران ، البرز ، کرج ، اصفهان ، اهواز ، اردبیل ، ارومیه ، خوزستان ، مشهد ، تبریز ، قم ، قزوین ، اراک ، همدان و سمنان ، شهریار ، ساوجلاغ ، هشتگرد ، آبیک ، ایلام ، کردستان ، کرمانشاه ، سنندج ، بندرعباس ، هرمزگان ، شیراز ، لرستان یزد و مازندران ، گیلان و رشت و آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی به علت آلودگی هوا و بارش باران و برف را در این صفحه بخوانید.

آیا مدارس امروز دوشنبه 4 دی 1402 تعطیل است؟

همه مدارس شهرهای کشور امروز دوشنبه 4 دی ماه باز بوده و هیچ مدرسه ای تعطیل نیست

آلودگی هوا از اول هفته گریبان بسیاری از شهرهای کشور را گرفته است و خبری از بارش باران و وزش باد نیست.

آیا مدارس فردا دوشنبه 4 دی 1402 تعطیل است؟ جزئیات آلودگی هوا

پیش بینی های بارش باران فعلا غلط بوده

برخلاف پیش بینی‌های هواشناسی آلودگی هوا در کشور همچنان پابرجا بوده و خبری از بارندگی نیست این در حالی بود که هواشناسی اعلام کرد موجی از بارش باران و برف کشور را فرا خواهد گرفت اما امروز فقط در برخی از شهرها هوا ابری بود و خبری از بارش باران نبود حالا همچنان آلودگی هوا بسیاری از شهرهای کشور به خصوص تهران و کرج و اصفهان و اهواز و مشهد و اراک را در بر گرفته و دانش آموزان با مشکلات تنفسی روبرو هستند.

ویدیوهایی در اصفهان منتشر شده که دود ناشی از کارخانه زباله اصفهان به سوی شهر در حال حرکت است و مردم از این قضیه ناراحت هستند که چرا با توجه به اینکه آلودگی هوا در های بزرگ رو به افزایش است اما کارخانه‌ها همچنان کار خود را ادامه می‌دهند و تعطیل نیستند هرچند که وضعیت اقتصادی کشور اجازه نمی‌دهد که کارخانه‌ها تعطیل شود اما دودهایی که از آنها ساطع می‌شود بدون شک آلودگی گسترده‌ای در هوا به وجود خواهد آورد .

شاخص آلودگی هوای تهران و اصفهان و کرج و اهواز نارنجی است

بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۴۰ قرار گرفته و وضعیت هوای تهران در شرایط نارنجی است.

تهران از ابتدای سال ۹ روز هوای پاک، ۱۸۳ روز هوای قابل قبول، ۷۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه و ۱۰ روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است.

همچنین این شاخص در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۱۴ قرار گرفته بود و هوا برای گروه‌های حساس جامعه آلوده و در وضعیت نارنجی قرار داشت.

آیا فردا مدارس تهران و کرج تعطیل است؟

خیر فردا کلیه مدارس تهرا و کرج باز خواهد بود و تعطیل نیست در هفته جاری هیج تعطیلی برای مدارس تهران و کرج وجود ندارد با اینکه شاخص آلودگی هوا بالاست اما طبق پیش بینی ها منتظر باران هستیم.

از امروز پیش بینی شده که بارش باران در تهران و کرج شروع  شود.

آیا فردا دوشنبه ۴ دی مدارس اصفهان تعطیل است؟

مدارس اصفهان به دلیل آلودگی هوا احتمال دارد فردا تعطیل شود اما هنوز هیچ خبری قطعی نیامده است و باید تا پایان شب منتظر بمانیم اگر منصور شیشه فروش اطلاعیه ای منتشر کرد در این صفحه درج خواهد شد.

فعلا همه منتظر بارش باران و وزش باد هستند.

بارش باران در تهران و کرج و رفع آلودگی هوا

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران تا اواخر وقت دوشنبه به‌ویژه در بازه یکشنبه بعد از ظهر تا اوایل وقت دوشنبه (۳ تا ۴ دی‌ماه) به‌طور متناوب آسمان نیمه ابری، گاهی همراه با افزایش ابر، در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد، در نیمه شمالی بارش برف و باران، در ارتفاعات بارش برف، گاهی وزش باد شدید و کولاک برف و ساعات شب گاهی وقوع مه پیش‌بینی می‌شود.

تا روز سه شنبه (۵ دی‌ماه) در سطح استان وزش باد و در بعضی ساعات وزش باد شدید و به دنبال آن کاهش غلظت ذرات آلاینده و بهبود نسبی کیفیت هوا مورد انتظار است.

افزایش مرگ بر اثر آلودگی هوا

جعفر جندقی: در قانون آلودگی هوا چهار تکلیف به عهده وزارت بهداشت گذاشته شده که به تکالیف خود عمل کرده است. یکی از این تکالیف رصد وضعیت هوا در شهر‌های آلوده است و بررسی‌ها نشان داد از سال ۱۴۰۰ مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در ایران تا سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته که این وضعیت بسیار نامناسب است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر جندقی، در نشست تخصصی بهداشت محیط گفت: پیش‌نویس قانون جامع بهداشت محیط آماده است و ما از فرهنگستان علوم پزشکی، انجمن‌های مختلف و دانشگاه‌ها می‌خواهیم در این زمینه به ما کمک کنند که یک قانون جامع بنویسیم و این موضوع دست ما را در حاکمیت باز می‌گذارد که بتوانیم در آینده‌ای نزدیک، در زمینه بهداشت محیط مطالبه گری داشته باشیم.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

یک نظر

  1. بعلت افزایش شدید دمای زمین و خشکسالی های اخیر و آلودگی هوای شهرهای بزرگ ، به صورت دستوری و اجباری تمامی شرکتهای خودرو ساز موظف به واردات و تولید خودروهای برقی شده اند و نیروگاههای خورشیدی جهت شارژ خودروهایی برقی ساخته و وارد مدار میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *