بیوگرافی امیرحسین شریفیان مدیر کوروش کمپانی کیست +عکس

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مالک کوروش کمپانی کیست و همسرش +عکس

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مدیر کوروش کمپانی

در بیوگرافی امیرحسین شریفیان آمده است او مدیر کوروش کمپانی متولد 21 آذر 1375 در شهرستان خلخال اردبیل میباشد که در سال 1402 با تبلیغات وسیع و استفاده از بازیگران سرشناس اقدام به پیش فروش گوشی های آیفون 20 میلیونی کرد و موفق شد از طریق بازیگران سینما و چهره های سرشناس اعتماد مردم را جلب کند و هزاران گوشی آیفون 20 میلیون را پیش فروش کند اما در نهایت خبری از گوشی نشد و فرار کرد.

 • نام کامل : امیرحسین شریفیان
 • سن : 21 آذر 1375
 • محل تولد :  خلخال
 • شغل : تجارت موبایل
 • نام شرکت : کوروش کمپانی
 • سالهای فعالیت : 1401 تا بهمن 1402
 • همسر : خاطره قره داغی
 • والدین : فردین شریفیان
 • اختلاس :  ۱۳۰ میلیارد تا ۱۵۰ میلیارد تومان

شرکت «کوروش کمپانی» که با ادعای فروش آیفون ۲۰ میلیونی نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته بود، این روزها تعطیل شده و مالک این شرکت متواری است.

همچنین ببینید

فیلم کامل رقص مدیر و مالک کوروش کمپانی و خندیدن به ریش مردم

امیرحسین شریفیان مالک کوروش کمپانی در مصاحبه ای با امین فردین درباره کلاهبرداری که کرده است توضیحیاتی ارائه داد او میگوید پدرش دستگیر شده و همه اموالش از جمله خودروها و خانه هایش در ایران توقیف شده است.

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مالک کوروش کمپانی کیست و همسرش +عکس

امیرحسین شریفیان در عین وقاحت میگوید که من در برابر اختلاس های چای دبش و پدیده شاندیز هیچی نیستیم! و با این ادعا کلاهبرداری از مردم را توجیح میکند در بخشی دیگر او میگوید اگر قوه قضاییه قول بدهد که در صورتی به ایران بیایم من را دستگیر نمیکند و به زندان بیاندازد قول میده همه بدهی هایم را صف کنم!

امیرحسین شریفیان کیست و کجاست

امیرحسین شریفیان 27 سال سن دارد و چند سالی به عنوان مالک کمپانی کوروش کمپانی فعالیت میکرد  واز طریق تبلیغات گسترده و استفاده از چهره های شناخته شده اعتماد مردم را جلب کرده و با وعده گوشی ایفون 20 میلیون تومانی مبالغ بسیار زیادی را گرفت و متواری شد گفته میشود که همسرش خاطره قره داغی و مادرش نیز در این کلاهبرداری شریک بوده اند.

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مدیر کوروش کمپانی و همسرش +عکس جدید

حالا تصاویر و فیلم هایی از این شخصی در دوبی منتشر شده است و برخی دیگر او را در کانادا دیده اند و خواستار قرا گرفتن نامش در لیست پلیس اینترپل هستند.

بسیاری از چهره هایی که اقدام به تبلیغ این کمپانی کردند در ویدیوهای مختلفی در اینستاگرام خود از مردم و مالباختگان عذرخواهی کرده ند اما همچنان مالباختگان خواستگار پول هایشان هستند.

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مدیر کوروش کمپانی +عکس جدید

ماجرای کلاهبرداری

شرکت کوروش کمپانی که مدعی شده بود گوشی‌های آیفون ۱۳ را با قیمت ۲۰ میلیون تومان به دست مصرف‌کننده می‌رساند به تازگی با دستور پلیس تعطیل شده و مدیر این شرکت متواری شده است. تعدادی از هنرمندان و ورزشکاران به تبلیغ این شرکت پرداخته بودند و زمینه اعتماد شمار زیادی از مشتریان به کوروش کمپانی از این طریق فراهم شد و حالا این چهره‌ها تحت فشار مالباختگان قرار گرفته‌اند.

پلیس جرایم اقتصادی این موضوع را تایید کرده و در پی یافتن این فرد و احقاق حقوق مالباختگان است.

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مدیر کوروش کمپانی کیست +عکس

این شرکت برای جلب اعتماد مردم از چهره های مشهور و صاحب نام ورزشی و هنری نیز برای تبلیغات خود استفاده می‌کرد.

ا.شیری، یکی از کسانیست که در جریان این کلاه‌برداری اقدام به خرید فاکتور کرده است. او که حالا با دفتر تخلیه شده کوروش کمپانی مواجه شده است، صحبت‌های جالبی از این کلا‌ه‌برداری دارد.

ا.شیری، درباره وضعیت فعلی مجموعه کوروش کمپانی به «انتخاب»گفت: دیروز صبح همه چیز‌ را جمع کردند و رفتند. امروز هم مالک ساختمان کامیونی را درب آنجا گذاشته و تابلو کوروش کمپانی را کنده تا جای حروف آن هم باقی نماند و یک بنر به سرعت زده اند که این ملک متعلق به کوروش کمپانی نیست و با در دست داشتن مدارک شکایت کنید.

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مدیر کوروش کمپانی کیست +عکس

وی در ادامه در رابطه با شکایت از کوروش کمپانی بیان کرد: من شکایت نکردم ولی‌ پلیس هم کاری نمی‌تواند بکند. وقتی سرهنگ کلانتری موقع شلوغی حضور داشت و می‌گفت این ها فرار نمی کنند و جایی نمی‌توانند بروند و ما نمی‌توانیم پلمب کنیم چه می گوید؟ با شکایت ما پول برمی‌گردد؟ ماجرا خنده دار است. از شریفیان و گودرزی و قره داغی و سلبریتی ها شکایت شده است. افراد فاکتور ۲۴۰میلیونی و ۶۰۰میلیونی از او دارند و دستشان به جایی بند نیست.

او افزود: همین کوروش کمپانی می‌گفت من پایان خدمت ندارم و پاسپورت هم ندارم و از ایران نمی‌روم اما عکس‌هایش در خارج درامد. در عین حال جواز‌ش منتشر شده است. خاطره قره داغی یکی از اعضا بود و او هم نیست. در‌ مکان ساختمان فرم ها رها شده روی زمین است.

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مدیر کوروش کمپانی و همسرش +عکس جدید

امیرحسین شریفیان درباره موضع سلبریتی ها گفت: الهام حمیدی استوری گذاشته که با وکیل پیگیر کار شما هستیم خیلی دیگر از این سلبریتی‌ها تبلیغ کوروش کمپانی را کردند. مردم روی حساب خیلی از این‌ها خرید کردند. هادی چوپان که قهرمان ملی و مردمی بود هم خرید کرده بود و مردم گول خوردند. خواهران منصوریان و هادی ساعی هم تبلیغ کردند. واقعا سوال برای من است که باید یک واحد نظارتی سوال کند که چرا این همه پول‌به حساب این فرد امده است؟ در ماه از هر کارت شما ۵۰۰میلیون جا به جا می‌توانید بکنید؛ این ادم که میلیاردها پول به حسابش رفته کسی نظارت نکرده است؟ بالاخره ارز از کشور خارج کرده است. تراکنش مالی شرکت هم مشخص است و یک عدد هزار میلیاردی به حسابش ریخته شده است.

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مدیر کوروش کمپانی کیست +عکس

دستگیری اعضای خانواده

برخی از اعضای خانواده امیرحسین شریفیان که با او همدست بودند توسط پلیس دستگیر شده اند از جمله پدر و خواهرش که گفته میشود دستگیر شده اند.

از سوی دیگه به گفته امیرحسین شریفیان همه اموال او که شامل 5 خودرو صفر کیلومتر بوده است توسط قوه قضاییه توقیف شده است.

چه کسانی برای کوروش کمپانی تبلیغ کردند؟

در تبلیغات منتشر شده برای کوروش کمپانی نیز نام های آشنای بسیاری به چشم می خورد. نام هایی گرچه اسامی شان پس از فرار مدیرعامل این شرکت به خارج از کشور و اطلاع مردم از کلاهبرداری این شرکت از بخش هایلایت «چهره ها» در اینستاگرام این شرکت حذف شد

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مالک کوروش کمپانی کیست و همسرش +عکس

اما همچنان با جستجویی ساده در فضای مجازی قابل مشاهده است. اسامی بازیگران ، ورزشکاران و بلاگرهایی نظیر علیرضا بیرانوند ، اکبر عبدی ، نیوشا ضیغمی ، فاطمه گودرزی ، حسین کنعانی زادگان ، احمد ایراندوست ، حسن ریوندی ، محسن ابراهیم زاده ، منوچهر هادی ، یوسف تیموری ، سیدجواد هاشمی ، رضا شفیعی جم ، مهدی مهدی پور ، بهرنگ علوی ، الهام حمیدی ، محسن افشانی ، متن ستوده ، هادی ساعی ، نیما شاهرخ شاهی ، محمد امین کریم پور ، محمد معماریان ، صادق سپدرودی (صادق بوقی) ، هادی چوپان ، مریم مومن ، خواهران منصوریان و … در میان تبلیغ کنندگان این شرکت به چشم می خورد.

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مالک کوروش کمپانی کیست و همسرش +عکس

واکنش امیرحسین شریفیان مالک کوروش کمپانی

ویدیویی از نخستین مصاحبه امیرحسین شریفیان مالک کوروش کمپانی منتشر کرده که شخص شریفیان آن را پس از فرار از ایران و انتشار خبر دستگیری پدرش به عنوان همدست خود منتشر کرده است.

وی در این مصاحبه که با یکی از پروژه بگیران بدنام مقیم آلمان صورت گرفته ، ادعاهایی را در دفاع از خود مطرح کرده است.

او در بخشی از این مصاحبه رقم بدهکاری این کمپانی به مردم را حدود 130 الی 150 میلیارد تومان برآورد کرد.

بیوگرافی امیرحسین شریفیان مالک کوروش کمپانی کیست و همسرش +عکس

شریفیان همچنین مدعی شد که اموال داخل این کمپانی توسط مردم ربوده شده و کارمندان این شرکت تا روز ورود مردم به این ساختمان در محل کارشان حضور داشته اند و حتی از سوی مالباختگان تهدید شده اند!

وی همچنین در جای دیگری هر نوع همکاری پدرش را رد کرده و از توقیف اموال و املاک خود گفته است.

شریفیان در ادامه مصاحبه ، ضمن دفاع از بازیگران و چهره های معروفی که مبلغ این کمپانی بودند ، تلاش کرد با پیش کشیدن موضوعات دیگر این پرونده را به حاشیه ببرد.

وی مبلغ پرداختی به سلبریتی ها که تعدادشان را 500 تن برآورد کرد ، یک الی 20 میلیون تومان اعلام کرد؛ ادعایی که توسط مصاحبه کننده مورد تردید قرار گرفت.

مالک کوروش کمپانی در جایی از این مصاحبه در پاسخ به این سوال که چه راه حل پیشنهادی برای رسیدن مردم به پولشان دارد ، بار دیگر موضوع توقیف اموالش را پیش کشید و حتی مدعی شد که حاضر است به شرط عدم بازداشت به ایران بازگردد!

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

3 نظر

 1. وقتی عقلت تو چشمت باشه، همین میشه ، آخه این سلبریتی ها که شما بهشون اعتماد کردید، خودشون به خودشون اعتماد ندارند، اینجا پلیس کشور میشه مرجع رسیدگی و مالباختگی و خوب ، این همان پلیسی هست که سال پیش قبولش نداشتیدا و بهش ناسزا می گفتید، برید از همان وکیل سلبریتی ها پیگیری کنید

 2. کی به این کله کدو جواز داده گردن او را بزنید همچنین شرکت هایی مسئولان باید اول بخاطر همین کلاهبرداری یک سند ملک اپارتمان چندین هزار میلیاردی گرو میگرفتن برای روز مبادا کسی که شرکت میزنه حتما هم باید ملک چندین هزار میلیاردی باید داشته باشه یک ادم معمولی که نمیتوانه شرکت بزنه اگه میتوانستند منم میزدم اول یقه مسئولان را بگیرن واسه همچین کسانی بدون تحقیقات مجوز می دهند

  • ایراندخت

   چیزی به این واضحی واقعا گول خوردن داره
   طرف قیمت رو از تولید کننده اش کمتر می داده
   واقعا چنین جیزی امکان داره تابلو بوده با این حجم تبلیغات کلاهبرداری می کنه ولی همه خودشون رو گول زدن که نه مجوز داره نه فلان سلبریتی که توی موضوعات ریز زندگیش هزارتا اشتباه داره داره تبلغ می کنه امان از نادانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *