مراکز تزریق واکسن سرخک برای کودکان و بزرگسالان در تهران و شهرستانها

انتشار 16 فروردین 1401 * مراکز تزریق واکسن سرخک برای کودکان و بزرگسالان در تهران و شهرستانها را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

مراکز تزریق واکسن سرخک برای کودکان و بزرگسالان در تهران و شهرستانها

مراکز تزریق واکسن سرخک برای کودکان و بزرگسالان

بیماری سرخک این روزها در بین مردم ایران شایع شده است بیمارستانهای کشور مان مراجعه کننده هایی با ابتلا به بیماری پیدا کرده‌اند که باعث شده زنگ خطر در کشور به صدا درآید

در این‌باره علی احمدی رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفته است که شیوع سرخک در برخی از استان های کشورمان که گویا از کشور افغانستان وارد ایران شده است باعث شده بسیاری از مردم نگران شوند بنابراین افراد می توانند به مراکز بهداشت محل سکونت خود مراجعه کرده و اقدام به تزریق این واکسن کنند

گفتنی است که بیماری سرخک یک بیماری عفونی بوده که از طریق ویروس ایجاد می شود و علائم آن تب و سرفه خشک و آبریزش بینی و گلو درد و التهاب پوستی می باشد راههای انتقال ویروس سرخک به دیگران از طریق قطره های تنفسی بوده که با توجه به مسافرت‌های نوروزی امکان سرایت این بیماری از بیماران افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، واکسن سرخک در کشور ما در قالب واکسن سه گانه MMR که واکسن ترکیبی علیه بیماری‌های سرخک، سرخچه و اوریون است استفاده می‌شود. این واکسن در ۲ نوبت ۱۲ و ۱۸ ماهگی به کودکان تزریق می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.