ماجرای معتادان ترنس تهران چیست + فیلم مصاحبه

ماجرای معتادان ترنس تهران چیست + فیلم مصاحبه

ماجرای معتادان ترنس تهران چیست

ترنس هایی که از خانواده خود به دلیل وضعیت جسمانی و رفتاری ترد میشود و یا از خانه فرار میکنند معمولا به تهران می ایند شرایط زندگی این افراد با همسن و سال های معمولی خود متفاوت است به آنها کار نمیدهند و به نوعی از جامعه نیز ترد میشوند.

وضعیت مالی بد بخری از این ترنس ها باعث شده که انها رو به کارتن خوابی در خیابانها و زیر پل ها بیاورند.

برخی از این ترنس ها میگویند که گرم خانه هایی که توسط شهرداری راه اندازی شده آنها را راه نمیدهند گرم خانه های زنانه به انها میگویند که شما پسر هستید و گرم خانه های مردانه به آنها میگویند که زن هستید و از هر دو طرف رانده میشوند.

بسیاری از ترنس ها به مواد مخدر روی اورده اند و وضعیت و شرایط را برای خود بسیار بدتر کرده اند به گونه که حالا برای تامین مواد مخدر حتی به خلاف و سرقت هم روی آورده اند.

در قانون، حمایت‌های روانی و اجتماعی از این افراد به بهزیستی سپرده شده، اما مشکل منع پذیرش، معتادان متجاهر ترنس و افراد دارای اختلالات هویت جنسی، سال‌ها است که وجود دارد و در این مدت هیچ نهادی حاضر به پذیرش این دسته از معتادان نشده است. در سال ۱۳۹۶ نیز معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت وقت اعلام کرد که ساماندهی این افراد «جزو برنامه‌های فعلی ما» نیست.

معتادان ترنس که آمار دقیقی ازتعداد آن‌ها وجود ندارد بخشی از معتادان متجاهری هستند که هیچ نهادی آن‌ها را پذیرش نمی‌کرد؛ تا دوسال پیش معتادان بالای ۶۵ سال، افراد زیر ۱۸ سال، معتادان دارای زخم باز یا مبتلا به ایدز وهپاتیت و زنان معتاد؛ منع پذیرش می‌شدند و به خیابان‌ها برمی‌گشتند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *