ملیحه نیشابوری همسر سردار دادبین کیست؟ بیوگرافی +عکس

ملیحه نیشابوری کیست؟ بیوگرافی همسر سردار دادبین +عکس و جزئیات را در این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

ملیحه نیشابوری کیست؟

ایشان از دانشجويان مسلمان پيرو خط امام در زمان وقع انقلاب بود و از جلمه دختران دانشجویی بود که به سفارت آمریکا حمله کرده و آن را تسخیر کرد.

ملیحه نیشابوری همسر سردار دادبین کیست؟ بیوگرافی +عکس

در دوران دانشجویی به دشت با رژیم شاهنشاهی مخالف بود و در دانشگاه از اعضای گروه های مخالف رژیم شاه بود و از همین رو در هنگام وقوع انقلاب با کمک بسیاری از دانشجویان انقلابی سفارت آمریکا در تهران را تسخیر کردند.

او درباره عضویت اش در گروه دانشجویان خط امام میگوید گروه‌هاي دانشجويي خيلي فعال شده بودند و رسما دفتر داشتند و براي جذب دانشجو تبليغات مي‌كردند. بر در و ديوار اعلاميه مي‌زدند، نمايشگاه براي فروش كتاب‌هاي مربوط به خود را مي گذاشتند. مدتي بعد از اينكه از تركمن صحرا برگشتيم، بچه‌هاي انجمن از هم تفكيك شدند، آنهايي كه تمايل به مجاهدين خلق (منافقين) داشتند دفتر “دانشجويان مسلمان ” را تاسيس كردند و از بچه‌هاي انجمن اسلامي جدا شدند.

عکس قدیمی ملیحه نیشابوری دانشجویان پیرو خط امام سفارت آمریکا

سخنراني‌هاي امام خيلي تأكيد مي‌كردند كه دانشجويان مسلمان كاري كنند. به هر حال امام خميني(ره) به عنوان رهبر انقلاب و كشور نمي توانستند مستقيما دستور حمله به سفارتي را بدهند. به همين دليل بچه‎ها برداشت‎شان اين بود كه هركاري عليه آمريكا صورت بگيرد ايشان موافق هستند. هدف ما از اين كار رسوايي آمريكا و عمّالش در ايران بود. آنها اعلام كرده بودند به هر قيمتي كه شده حاضر نيستند منافعشان را از دست بدهند، اين بود كه باعث مي‌شد امام(ره) مي‌گفتند مبارزه با ايالات متحده كار مردم و دانشجوهاست. بچه‌ها اعتقاد داشتند آمريكا در امور ايران واقعا جاسوسي و دخالت مي‌كند اما با اين حال قرار نبود برنامه تسخير لانه به اين عظمت باشد. قرار شد عكس‌هاي امام(ره) را روي لباسمان بزنيم و از دانشگاه پلي تكنيك راه افتاديم به سمت لانه حركت كرديم. شعار “مرگ بر آمريكا ” مي داديم و در گروه‌هاي مختلف به سمت لانه حركت كرديم، گروه ما فقط بچه‌هاي دانشكده علوم بودند. طبق برنامه نزديك ساعت10 صبح گروه‌ها در مقابل لانه به هم ‌رسيدند، مردم هم كم‌كم جمع شدند و شعارهاي “كارتر شاه را پس بده ” يا “دست دولت متجاوز كوتاه بايد گردد ” سر مي‌داديم. وقتي ملت هم با ما قاطي شدند يك خودروي “ريو ” از شهرباني آمد جلوي سفارت ايستاد.

عکس جوانی ملیحه نیشابوری و معصومه ابتکار دانشجویان پیرو خط امام سفارت آمریکا

همسر سردار دادبین

وی همسر سردار احمد دادبین فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش میباشد حاصل ازدواجشان سه فرزند به‌نام‌های هادی، زهرا و محدثه شد.

همچنین ببینید: بیوگرافی کامل سردار احمد دادبین

سردار دادبین در باره نحوه آشنایی با یکدیگر میگوید

آشنایی بنده با همسرم به دوره بعد از تسخیر لانه جاسوسی برمی‌گردد. او از دانشجویان پیرو خط امام بود و در دانشگاه زیست‌شناسی می‌خواند. همسرم بسیار اهل مطالعه است و کتاب‌های زیادی خوانده است.

ملیحه نیشابوری همسر سردار دادبین کیست؟ بیوگرافی +عکس

با شدت گرفتن درگیری‌های کردستان، ایشان برای کار‌های آموزشی و امدادی به کردستان آمد. صبح‌ها در مدرسه‌ای برای کودکان تدریس می‌کرد و عصر‌ها به کار امداد می‌پرداخت. بنده هم از همان ابتدا به‌همراه تیپ نوهد در کردستان بودم.

بنده در کردستان با برادران پاسدار و سپاهی ارتباط بسیار خوبی داشتم و یکی از پاسدارانی که در کردستان بود، ایشان را به بنده معرفی کرد و آشنا شدیم و ازدواج کردیم. در جلسه آشنایی نیز ایشان سؤال‌های مختلفی از بنده پرسیدند که یکی از آن سؤال‌ها این بود که؛ حضرت علی (ع) در خصوص مقام و جایگاه زن چه فرموده است؟

ملیحه نیشابوری همسر سردار دادبین کیست؟ بیوگرافی +عکس ملیحه نیشابوری همسر سردار دادبین کیست؟ بیوگرافی +عکس

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *