بیوگرافی مهدی سلطانی و همسرش و دخترش +عکس خانوادگی

بیوگرافی مهدی سلطانی بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس خانوادگی

مهدی سلطانی بازیگر متولد 1 شهریور سال 1350 است. او مدرک دکترای تئاتر از دانشگاه فرانسه دارد. او فوق لیسانس کارگردانی و لیسانس بازیگری را از ایران گرفته است او استادیار دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران می باشد.

تحصیلات بالای مهدی سلطانی باعث شده است او وقت زیادی رو هم برای تدریس در دانشگاه تهران بگذراند، مهدی سلطانی در دانشگاه تهران عضو هیئت علمی است.

در ادامه مجله شبونه به بیوگرافی مهدی سلطانی و همسرش با سوابق و زندگی شخصی و مصاحبه اش خواهیم پرداخت.

بیوگرافی مهدی سلطانی و همسرش

مهدی سلطانی سروستانی با نام کامل محمدمهدی بازیگر ایرانی و استاد دانشگاه اول شهریور 1350 در سروستان شیراز می باشد.

بیوگرافی مهدی سلطانی و همسرش و دخترش +عکس خانوادگی

​​​​​مهدی سلطانی در اسفند سال ۱۳۷۹ وقتی ۲۹ ساله بود با همسر خانه دارش ازدواج کرد. مهدی سلطانی سروستانی متولد ۱ شهریور ۱۳۵۰ است. مهدی سلطانی در شهر سروستان شیراز به دنیا آمد. مهدی سلطانی فارغ التحصیل لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه هنر و دکترای رشته تئاتر از دانشگاه آوینیون فرانسه می باشد. مهدی سلطانی از بازی در تئاتر شروع کرد و حالا عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه تهران است

بیوگرافی و عکس جوانی مهدی سلطانی

عکس کودکی مهدی سلطانی و پدرش

دارای مدرک دکترای تئاتر از دانشگاه آوینیوی فرانسه و فوق لیسانس کارگردانی و لیسانس بازیگری بوده و همچنین استاد دانشگاه تهران نیز می باشد.

 

 عکس جوانی مهدی سلطانی

بیوگرافی و عکس جوانی مهدی سلطانی

نحوه ورود به بازیگری

آقای سلطانی ابتدا در تئاتر بازی را شروع کرده و هم زمان با ورود به دانشگاه فعالیت اش را در تئاتر شروع کرد.
اما شهرت و معروف شدنش با سریال مادرانه و در مسیر زاینده رود بود که منجر شد تا چهره و نامش بین مخاطبان و بینندگان معرفی و شناخته شود.

 

بیوگرافی و عکس جوانی مهدی سلطانی

عکس اینستاگرام مهدی سلطانی

جدیدترین نقشش در سریال نمایش خانگی عاشقانه شهرزاد است که بسیار پر طرفدار و محبوب است.

عکس مهدی سلطانی در سربازی

بیوگرافی و عکس سربازی مهدی سلطانی

شغل دوم و فعالیت های دیگر

هنرمند گرامی علاوه بر بازیگری در دانشگاه تهران نیز تدریس می کند و عضو هیئت علمی نیز می باشد.

بیوگرافی مهدی سلطانی و همسرش

ازدواج و عکس همسر

مهدی سلطانی متاهل می باشد و در سال ۱۳۷۹ ازدواج کرده و بعد از فاصله زمانی زیاد، در سال ۹۲ صاحب یک دختر بنام روژا شده است.

بیوگرافی مهدی سلطانی و دخترش

عکس سلطانی و دخترش

او بنا گفته های خود عاشق همسرش بوده و ازدواج همراه با عشق داشته و زندگی خوبی در کنار همسر خانه دارش دارد.

عکس همسر و دختر مهدی سلطانی

بیوگرافی مهدی سلطانی و همسرش و دخترش +عکس خانوادگی

بیوگرافی مهدی سلطانی و همسرش

موفقیت در بازیگری همراه با شرافت

بازیگر فرهیخته سینمای ایران درباره موفقیت خود گفته است : برای به جایی رسیدن و موفقیت تاکنون زیر آب کسی را نزده ام و به کسی نیز باج ندادم.
مجیز کسی را نگفتم و اعتقادات و ایمانم را قربانی شهرت نکردم.
در بلند بازی و گروه بازی سینما شرکت نکردم و اهل حاشیه و جنجال نیستم.

بیوگرافی مهدی سلطانی و همسرش
علاقه شدید به اثر پذیری مثبت دارم و حتی از دانشجویانم، اساتیدم، کتاب هایی که خوانده ام تاثیر مثبت و درس گرفتم.

بیوگرافی مهدی سلطانی

نظرش درباره سینمای ایران

در برنامه دورهمی به مدیری گفت : در سینمای ایران باند بازی و مافیا است و مسایل غیر اخلاقی نیز به وفور وجود دارد.

بیوگرافی مهدی سلطانی

فعالیت خوانندگی

هنرپیشه مرد در عرصه موسیقی و خوانندگی مدتی است مشغول فعالیت است و دو قطعه تاکنون متتشر کرده است.
فعلا نیز چند قطعه در دست تهیه و آماده سازی دارد که در آینده منتشر خواهد شد‌.

نویسندگی و ترجمه و تحقیق

ایشان چندین پژوهش و تحقیق در حوزه هنری و کارگردانی انجام داده و دو مقاله معتبر در مورد بازیگری و نویسندگی به نگارش درآورده و یک کتاب با نام رئالیسم در تئاتر را نیز ترجمه کرده است.

علایق

اوقات فراغتش را در بعضی از مواقع مقاله های علمی می نویسد و یا کتاب می خواند و گاهی هم ترجمه می کند. گاهی هم فیلم می بیند.

او می گوید برای رسیدن به هدفم هیچ گاه زیر آب کسی را نزده ام و به کسی هم باج نداده ام، هیچ وقت اعتقاداتم را فربانی نکرده ام و مزدوری کسی را نکرده ام. هیچ گاه از حاشیه ها سوء استفاده نکرده ام و در باند کسی نبوده ام و فقط مطالعه کرده ام. با مشکلات و نداری ساخته ام، سخت جنگیده ام، هدف داشته ام و به آینده هم خوش بین بوده ام.

او می گوید در این سال ها از همه تاثیر پذیرفته ام و همه باعث شده اند که دانش علمی من بالاتر برود.

مهدی سلطانی با اردلان تمجید تفاوت زیادی دارد و اصلا هم شبیه جمیل نیست. او آرام، افتاده و فرهیخته است. سن و سال زیادی ندارد، اما کارنامه‌اش پر از آثار ارزشمند و قابل دفاع است.

لیسانس بازیگری خود را از دانشکده هنرهای زیبا گرفته ‌است و فوق‌لیسانس کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه دارد. تئاتر را تا مقطع دکترا در دانشگاه آوینیون فرانسه تحصیل کرده و عضو هیات علمی گروه تئاتر دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

عکس جدید مهدی سلطانی

بیوگرافی مهدی سلطانی

سلطانی زمانی شناخته شد که پس از سال‌ها فعالیت در تئاتر، تقدیر نقش حاج بهزاد در سریال در مسیرزاینده‌رود را برایش کنار گذاشت! او سال گذشته در سریال دیوار با نقش جمیل جایگاهش را در تلویزیون و برای مخاطبان این رسانه تثبیت کرد و این روزها با نقش اردلان طرفدارانش را به وجد آورده است تا آنجا که خیلی‌ها از تماشاگران عادی گرفته تا متخصصان و منتقدان از بازی او حرف می‌زنند و تکیه کلامش در سریال مادرانه نقل محافل شده است.

اردلان تمجید با دیالوگ‌هایی که سعید نعمت‌الله برایش نوشته و بازی درخشان سروستانی به یکی از نقش‌های ماندگار تلویزیون در این سال‌ها بدل شده و به فهرست آثار مهدی سلطانی یک عنوان ارزشمند افزوده است.

بازیگر تئاتر هستم

مهدی سلطانی میگوید اول این که من بیشتر از هر جایی در تئاتر فعالیت کرده‌ام که همیشه در مقایسه با سینما و تلویزیون مخاطبان کمتری داشته است. شهرت به واسطه مخاطب زیاد صورت می‌گیرد و به همین دلیل در سریال بیشتر شناخته شده‌ام. دوم این که آدم پرکاری نیستم و بیشتر تله‌فیلم‌هایی که بازی کرده‌ام مربوط به بعد از در مسیر زاینده‌رود است.

در کشور ما هم مثل هر جای دیگر دنیا اگر قرار باشد کار جدیدی به یک بازیگر پیشنهاد بشود او باید خودش را بهتر و بیشتر معرفی کند. بازی در سریال‌های تلویزیونی یا هر اثری که مخاطب بیشتری دارد، اگر هنرمندانه انجام شود، یک معرفی خوب برای دریافت پیشنهادهای بیشتر محسوب می‌شود. البته بخشی از موفقیت یک بازیگر به قبول‌نکردن برخی پیشنهادها بستگی دارد. من این شانس را داشتم که خیلی از پیشنهادها را قبول نکنم.

من واژه اغراق را برای کاری که انجام می‌دهم، قبول ندارم. چون اغراق از دروغ می‌آید. اگر در بازی‌هایم اغراق یعنی دروغ وجود داشت، مخاطب با نقش‌هایی که بازی می‌کنم ارتباط برقرار نمی‌کرد. مخاطب به واسطه صداقتی که در بازی‌هایم وجود دارد و به دلیل واقعی‌بودن شخصیت‌ها با نقش‌های من ارتباط برقرار کرده است، چون می‌تواند با شخصیت‌ها همذات‌پنداری کند، آنها را باور کند، بپذیرد و قبول کند که وجود دارند. این حس‌ها هرگز با اغراق ایجاد نمی‌شود.

بیوگرافی مهدی سلطانی و همسرش و دخترش +عکس خانوادگی

در سه سریالی که توفیق داشتم بازی کنم، کاملا بر اساس متن فیلمنامه بازی کرده‌ام. متن‌ها شاعرانگی یا ادبیات خاص خودشان را داشته‌اند و احتمالا این ادبیات این حس را به شما داده که شخصیت ارائه‌شده خارج از دنیای واقعی و توام با اغراق خلق‌شده، اما در فرهنگ ما کسانی هستند که واقعا شبیه به اردلان یا جمیل حرف می‌زنند. بعضی از آدم‌ها در فرهنگ خاصی به شکلی حرف می‌زنند که در نوشته‌های آقای سعید نعمت‌الله یا علیرضا نادری می‌بینیم. شیوه حرف‌زدن و نوع واژگانی که این افراد دارند بخشی از شخصیت آنهاست.

بسیاری از فیلم‌‌هایی که سال‌های سال از تولید و نمایش آنها گذشته هنوز دوست داریم آنها را تماشا کنیم و در تاریخ سینمای کشورمان سهم دارند. حتما این آثار پارامترهای خوبی داشته که ماندگار شده‌اند. ممکن است خودآگاه یا ناخودآگاه از برخی فاکتورهای مثبت این آثار در سریال مادرانه استفاده شده باشد؛ چه در نویسندگی، چه در کارگردانی و چه در بازیگری و حتی در موسیقی! اما هدف این نبوده که سبک آن فیلم‌ها انتخاب و بر اساس آن سریال مادرانه تولید شود. نکاتی که مد نظر شماست براساس فیلمنامه‌ای که در اختیار داشته‌ایم رخ داده است.

در این صفحه بیوگرافی مهدی سلطانی بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون را مشاهده کردید

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *