بازیگر نقش مهدی نریمان در فیلم پرواز در شب کیست +بیوگرافی

بازیگر نقش مهدی نریمان در فیلم پرواز در شب کیست +بیوگرافی

مهدی نریمان در فیلم پرواز در شب کیست

فرج الله سلحشور بازیگر نقش مهدی نریمان در فیلم پرواز در شب میباشد. فرج‌الله سلحشورنیا (زاده 1331 در قزوین، درگذشت 8 اسفند 1394 در تهران) معروف به فرج‌الله سلحشور، بازیگر، چهره‌پرداز، نویسنده و کارگردان ایرانی بود. او فعالیت هنری خود را با بازی در فیلم توبه نصوح (1361) به کارگردانی, محسن مخملباف آغاز کرد.

بازیگر نقش مهدی نریمان در فیلم پرواز در شب کیست +بیوگرافی

بیوگرافی

فرج‌الله سلحشور در سال ۱۳۳۱ در قزوین به دنیا آمد. او در سال ۱۳۶۱ با بازی در فیلم سینمایی توبه نصوح وارد سینما شد و ۲ سال بعد در «گورکن» علاوه بر بازیگری به چهره‌پردازی نیز پرداخت و در سال ۱۳۶۵، در فیلم «پرواز در شب» ساخته رسول ملاقلی‌پور نیز به ایفای نقش پرداخت. سلحشور در سال ۱۳۶۷ علاوه بر بازیگری در مقام تهیه‌کنندگی «انسان و اسلحه» ساخته مجتبی راعی حضور یافت.

بازیگر نقش مهدی نریمان در فیلم پرواز در شب کیست +بیوگرافی

سوابق

فرج‌الله سلحشور نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1362 در 31 سالگی در فیلم توبه نصوح به کارگردانی محسن مخملباف بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال یوسف پیامبر، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای فرج‌الله سلحشور محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون محمد کاسبی، بهزاد بهزادپور، محمد علیدوست و مهدی کاغذچی را تجربه کرد.

فرج‌الله سلحشور در سال 1387 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم فرج‌الله سلحشور در این سال، بازیگری در سریال یوسف پیامبر به کارگردانی فرج‌الله سلحشور محسوب می‌شود.

اعلام بی‌علاقگی به دفن شدن در قطعه هنرمندان

فرج‌الله سلحشور در در وصیتی شفاهی، به دفن شدن در قطعه هنرمندان، ابراز بی‌علاقگی کرده و گفت: «همین اینجا اعلام می‌کنم، من عضوی از خانواده سینما نیستم. همه، این موضوع را می‌دانند و بارها گفت[ه‌ا]م که من یک نفر از خانه سینما و وزارت ارشاد نیستم. من یک مبلغ [اسلامی] هستم و-اگر خدا توفیق دهد-از زبان هنر، استفاده می‌کنم که بتوانم حرف دین و خدا را بزنم. اصلاً من سینماگر نیستم و وصیت کردم که اگر شهید شدم یا فوت کردم، من را در قطعه هنرمندان، دفن نکنید. این فیلم‌هایی را که بنده و دیگر افراد ساخته‌ایم، باید بگویم که ما از این خانواده [هنرمندان] نیستیم.». البته پس از او یکی دیگر از هنرمندان هوادار جمهوری اسلامی یعنی الهام چرخنده نیز چنین مطلبی را گفت که از دیدگاه برخی از هنرمندان، توهین‌آمیز بود و در پی آن، باعث اظهار نظراتی شد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *