مهرداد سپهری مشهد کیست فیلم لحظه کشته شدن

مهرداد سپهری مشهد کیست فیلم لحظه مرگ و جزئیات را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

مهرداد سپهری مشهد کیست فیلم لحظه مرگ

مرد جوانی در مشهد توسط یک مامور نیروی انتظامی به شکل دلخراشی مورد ضرب و شتم و سپس کشته میشود که حسابی در شبکه های اجتماعی جنجال به پا کرده است.

مهرداد سپهری مشهد کیست فیلم لحظه مرگ کشته شدن

در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است یک مامور پلیس در حالی که یک مرد جوان را با دستبند به یک میله اهنی قفل کرده است اقدام به زدن اسپری فلفلی به صورت او میکند و سپس با شوکر برقی به او برق متصل میکند این فیلم باعث شد که در شبکه های اجتماعی واکنش های مختلفی به وجود آید و در نهایت دادستانی کشور به آن ورود کند و همچنین رئیس قوه قضایی دستور رسیدگی سریع به این ماجرا را صادر کند.

صداوسیما بارها تصویر جرج فلوید در آمریکا را نشان داد اما این بار نیز نسبت به موضوع سیاست سکوت را در پیش گرفت و به ماجرا ورود نکرد و در جای خالی نقد و تقبیح این عمل توسط رسانه‌های داخلی، تمام پوشش ماجرا و انتشار فیلم‌های بعدی در رسانه‌های خارج کشور بود و ظاهرا کسانی که فیلمی از این واقعه دردناک داشتند، با خود تصور می‌کردند رسانه‌های داخلی یا این فیلم را منتشر نمی‌کنند یا اجازه انتشار آن را ندارند.

مهرداد سپهری مشهد کیست فیلم لحظه مرگ

تا کنون به جز دادستان خراسان رضوی که توضیحی کلی درباره این خشونت داده، هیچ نهادی توضیحی دیگری به افکار عمومی نداده و طبیعی است افکار عمومی، خلاء این پاسخگویی را با آنچه می‌خواهند پر کنند و حتی اگر در گزارش نهایی و واقعی بدون دستکاری مشخص شود مثلا علت مرگ ربطی به رفتار مامور نداشته، کسی باور نمی‌کند یا دست‌کم تعدادی کمی باور می‌کنند. طبیعی است آن چیزی که افکار عمومی به آن فکر می‌کند، چندان برای نیروی انتظامی و حتی حاکمیت خوشایند نیست

واکنش سازمان قضایی نیروهای مسلح

امروز شنبه روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح به نقل از دادستان نظامی استان خراسان رضوی از تشکیل پرونده‌ای در دادسرای نظامی درباره مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی خبر داد.

مهدی اخلاقی افزود: پرونده‌ای در این ارتباط در دادسرای نظامی خراسان رضوی تشکیل شده است و خانواده متوفی نیز شکایت خود را به این دادسرا اعلام کرده اند.

وی ادامه داد: به دستور اینجانب بازپرس دادسرای نظامی خراسان رضوی با حضور در پزشکی قانونی پس از کالبدشکافی، دستور نمونه برداری از ریه و بررسی تأثیر اسپری بر مرگ متوفی را صادر کرده است.

دادستان نظامی استان خراسان رضوی تصریح کرد: پرونده به شعبه بازپرسی دادسرای نظامی خراسان رضوی ارجاع و موضوع در هشت بند به ضابطان قضایی ارجاع شده تا در اسرع وقت، این واقعه را بررسی و گزارش کنند.

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده است در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا اینجا کلیک کنید و به مدیر سایت پیام بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.