میرصلاح حسینی در سریال مختارنامه چه نقشی داشت؟

میرصلاح حسینی در سریال مختارنامه چه نقشی داشت؟ نقش میرصلاح حسینی در مختارنامه را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

میرصلاح حسینی در سریال مختارنامه چه نقشی داشت؟

ایشان در سریال مختارنامه نقش عمرو بن حجاج زبیدی را بازی میکرد که از فرماندهان ابن مرجانه بود.

میرصلاح حسینی در سریال مختارنامه چه نقشی داشت؟ نقش میرصلاح حسینی در مختارنامه

عمرو بن حجاج زبیدی کیست؟

عمرو بن حجاج زبیدی از بزرگان قبیله زبید بود. وی در دوران محمد به اسلام گروید. در زمان معاویه از نزدیکان والی کوفه، زیاد بن ابیه، شد و علیه حجر بن عدی شهادت داد. پس، از مرگ معاویه برای حسین بن علی نامه نوشت و وی را به کوفه دعوت کرد اما با آمدن عبیدالله بن زیاد به کوفه، به یاران وی پیوست. وی در نبرد کربلا فرمانده جناح راست لشکر عمر بن سعد بود. در پی قیام مختار، وی یکی از سردستگان مخالفان وی بود که پس از شکست از مختار از کوفه گریخت و دیگر ذکری از وی در تاریخ نیامده است. گمان می رود وی در بیابان جان داده یا توسط سربازان مختار کشته شده باشد.

میرصلاح حسینی در سریال مختارنامه چه نقشی داشت؟ نقش میرصلاح حسینی در مختارنامه

میرصلاح حسینی بازیگر سرشناس سریال مختارنامه امروز بر اثر سرطان دار فانی را وداع گفت او در مختارنامه نقش عمرو بن حجاج زبیدی را بازی میکرد که متاسفانه امروز (3 تیر 1400) بر اثر سرطان حنجره درگذشت آقای میرصلاح حسینی متولد ۲۴ آذر ۱۳۲۷ در تهران بود اما متاسفانه سال ها با بیماری سرطان حنجره دست و پنجه نرم کرد و در نهایت جانش را از دست داد.

سوابق

در سال ۱۳۵۵ به صورت حرفه ای وارد دنیای بازیگری شد و با تئاتر توانست گام مهمی را در بازیگری بردارد

سریال هزاردستان اولین تجربه حرفه‌ای و در مقابل دوربین بود که در کناربازیگران شناخته شده همچون جمشید مشایخی و عزت الله انتظامی و داوود رشیدی و علی انصاریان و محمدعلی کشاورز بیوفای نقش پرداخت و توانست تجارب بسیار زیادی در این سریال به دست آورد این مجموعه توسط علی حاتمی کارگردان شد

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *