نحوه آزادسازی سهام عدالت + سامانه سهام عدالت samanese.ir

آموزش تصویری به نام زدن و نحوه آزادسازی سود سهام عدالت در samanese.ir را به همراه جزئیات در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

با توجه به آزادسازی سهام عدالت که این روزها در کشورمان حسابی بر سر زبان ها افتاده تصمیم گرفتیم که در این صفحه از مجله شبونه به جزئیات آن بپردازیم

نحوه آزادسازی سهام عدالت

روز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت 1399 دستور آزادسازی سهام عدالت اعلام شد و مشمولان آن باید به سامانه مورد نظر مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام و انتقال سهام خود کنند

نحوه آزادسازی سهام عدالت + سامانه سهام عدالت samanese.ir

سازمان خصوصی سازی آقای دکتر علیرضا ثالث در این باره گفته که یکی از اتفاقات مهمی که در دهه اخیر در راستای سهام عدالت رخ‌داده آزادسازی سهام عدالت می باشد که توسط مجلس در دو سال گذشته تایید شده است

تا به حال بیش از ۴۹ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به عنوان مشمولان این سهام اعلام شده اند سهامی که حالا ارزش آن یازده برابر گردیده است.

همچنین ببینید:

سامانه آزادسازی سهام عدالت

مقدمات آزادسازی این سهام را با درج اطلاعات لازم در سامانه سهام عدالت به نشانی wwwsamanese.ir فراهم کرده ایم.

افرادی که شبای خود را ثبت نکردند چکار کنند؟

تا کنون ۵ میلیون نفر از مشمولان شماره شبای خود در سامانه سهام عدالت ثبت نکرده اند
صالح بیان کرد: سود سهام عدلت این دسته از مشمولان نیز محفوظ است که در صورت ثبت شماره شبای خود در سامانه سهام عدالت، سود سالهای گذشته به صورت یکجا به حساب آنها واریز خواهد شد.

آزادسازی سهام عدالت به مدت یک ماه

وی افزود: اگر هم کسی در مدت ۳۰ روز تعیین شده برای تصمیم گیری در خصوص سهام عدالت، به سامانه این سهام مراجعه نکند، به صورت خودکار گزینه دوم که شرکتهای سرمایه گذاری استانی است، برای آنها لحاظ می شود.

آیا امکان خرید و فروش سهام عدالت وجود دارد؟

در صورتی که مشمولان سهام عدالت خود را نفروشند و اختیار اداره و مدیریت آنها را به شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت بدهند، سازوکاری فراهم می شود که در آینده مشمولان مالک واحدهای صندوقهای قابل معامله این شرکتها شوند.

وی همچنین با بیان این که مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند که نسبت به مدیریت و انتخاب هر یک از این دو گزینه اقدام کنند، گفت: بر این اساس به مشمولان توصیه می شود با مشورت این کار را انجام دهند و عجله ای در این رابطه نداشته باشند.

با استفاده از کد ملی خود به سامانه سهام عدالت www.samanese.ir مراجعه کنند و سهام شرکت ‌های سهام عدالت را به مالکیت خود در بیاورند.

پس از کلیک کردن بر روی گزینه نارنجی رنگ ورود به سامانه الکترونیکی سهام عدالت صفحه جدیدی باز می‌ شود که در آنجا باید گزینه مطالب فوق را مطالعه کرده و می ‌پذیرم را انتخاب و بعد بر روی گزینه ادامه کلیک شود.

آموزش تصویری به نام زدن و نحوه آزادسازی سود سهام عدالت در samanese.ir

بعد از گزینه ادامه صفحه جدیدی باز می شود باید کد ملی و کد امنیتی را مطابق تصویر وارد کنید و سپس گزینه ادامه را تایید کنید.

آموزش تصویری به نام زدن و نحوه آزادسازی سود سهام عدالت در samanese.ir

سپس با انتخاب گزینه استعلام سریع افراد می توانید از وضعیت مشمولیت خود در سهام عدالت آگاه شوید و انتخاب گزینه ادامه نیز برای مشاهده اطلاعات به صورت کامل است. بعد از انتخاب گزینه استعلام سریع نام پدر را وارد کنید.

آموزش تصویری به نام زدن و نحوه آزادسازی سود سهام عدالت در samanese.ir

سپس سال تولد سهام دار را از بین گزینه ها انتخاب کنید.

آموزش تصویری به نام زدن و نحوه آزادسازی سود سهام عدالت در samanese.ir

سپس شماره شناسنامه سهام دار را از بین گزینه های زیر انتخاب کنید.

سپس اطلاعات وارد شده را اگر مورد تایید بود تایید کنید در غیر اینصورت گزینه اصلاح را انتخاب کنید.

سپس صفحه زیر پیش روی شما قرار می گیرد.

آموزش تصویری به نام زدن و نحوه آزادسازی سود سهام عدالت در samanese.ir

سپس گزینه طرح آزادسازی را انتخاب نموده و ادامه را تایید کنید.

آموزش تصویری به نام زدن و نحوه آزادسازی سود سهام عدالت در samanese.ir

آموزش تصویری به نام زدن و نحوه آزادسازی سود سهام عدالت در samanese.ir

جزئیات جدید آزادسازی سود سهام عدالت

براساس اظهارات معاون سازمان خصوصی‌سازی سهامدارانی که تا شب گذشته روش آزادسازی را به اشتباه انتخاب کرده‌اند می‌توانند با ورود مجدد به سامانه ویرایش لازم را انجام دهند، همچنین کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کنند فعلا نمی‌توانند سهام خود را بفروشند.

امکان ویرایش روش آزادسازی فراهم شد

بسیاری از سهامداران اظهار کرده‌اند که در انتخاب روش آزادسازی دچار اشتباه شده‌اند و درخواست امکان ویرایش دارند؛ علائی در این خصوص گفت: فقط سهامدارانی که تا شب گذشته روش آزادسازی را به اشتباه انتخاب کرده‌اند و قصد ویرایش دارند، می‌توانند یک بار دیگر وارد سامانه شوند و روش دیگری را انتخاب کنند.

وی افزود: اما همان طور که در سامانه اعلام شده امکان ویرایش آزادسازی دیگر وجود ندارد، یعنی کسانی که از امروز مراحل آزادسازی را انجام می‌دهند، نمی‌توانند ویرایشی در انتخاب روش آزادسازی سهام خود انجام دهند.

آزاد سازی سهام عدالت در سال 99 بالاخره انجام شد و افراد به زودی امکان مدیریت و خرید و فروش سهام عدالت را (ابتدا از طریق سایت خصوصی سازی سهام عدالت سپس از طریق بورس) پیدا خواهند کرد. همچنین هنوز بسیاری از افراد نسبت به وارد کردن شماره شبای کارت بانکی برای دریافت سود سهام عدالت 99 اقدام نکرده اند.

هم زمان هم اخباری مبنی بر ثبت نام سهام عدالت 99 مطرح شده است که هنوز تصمیم قطعی در این خصوص اتخاذ نشده و اطلاعیه ای در این باره منتشر نشده است.

منبع: موج نیوز

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *