نقد فیلم تفریق مانی حقیقی با نقش مسخره نوید محمدزاده و ترانه علیدوستی

نقد فیلم تفریق مانی حقیقی با نقش مسخره نوید محمدزاده و ترانه علیدوستی

فیلم تفریق به کارگردانی مانی حقیقی نقد زیادی دارد از داستان کلیشه ای تا نقش مسخره و تکراری نوید محمدزاده که در فیلم ها مختلف فقط لباسش عوض میشود و لحن و سبک بازی تکراری است.

نقد فیلم تفریق مانی حقیقی با نقش مسخره نوید محمدزاده و ترانه علیدوستی

نقد فیلم تفریق

منتقدان سینما درباره نقد این فیلم می‌گویند که داستان بسیار کسل کننده است و موضوع آن از فیلم‌های جنایی و راز آلود بسیار دور شده است و بیننده را در اواسط فیلم دل زده می‌کند.

در میانه فیلم اگر کسی خوابش بیاید به خواب عمیقی فرو می‌رود داستان افسردگی خانواده ایرانی و سوءظن پیدا کردن به همسر آن هم به دلیل شباهت داستانی بسیار تکراری است.

نقد فیلم تفریق مانی حقیقی با نقش مسخره نوید محمدزاده و ترانه علیدوستی

نقش تکراری نوید محمدزاده

یکی دیگر از نقدهایی که به این فیلم شده است بازی نوید محمدزاده بوده که همچنان یک نقش تکراری را دنبال می‌کند برخی از کاربران معتقد هستند نوید محمدزاده فقط در فیلم‌هایش لباس‌هایش عوض می‌شود و لحن صحبت کردن و نقشی که بر عهده دارد همان تکراری است

نوید محمدزاده نوع نقش تکراری عصبی ، عصیانگر، پرخاشگر و هنجارشکن …. نوید محمدزاده بی شک یکی از پدیده های بازیگری چند سال اخیر است. به همین خاطر هم هست که در حال طی مسیر سوپراستار شدن است. اما اگر دقت کنید می بینید که نقش های محمدزاده همه در یک قالب هستند. مردی که عصبی است، داد می زند، پر از بدبختی و ناامیدی است، اعتیاد دارد، اسید می پاشد و مانند اینها. شاید وقتی نوید محمدزاده در فیلم «عصبانی نیستم» که سکوی پرتاب او شد، بازی می‌کرد؛ فکرش را هم نمی‌کرد که در نقش های بعدی آنقدر عصبانی شود که مخاطب نتواند محمدزاده را در نقش دیگری تصور کند.

نقد فیلم تفریق مانی حقیقی با نقش مسخره نوید محمدزاده و ترانه علیدوستی

توقیف فیلم

صوفیا نصراللهی طی یادداشتی در روزنامه هم‌میهن در همین رابطه نوشت: «تفریق» به پخش نمایش عمومی درنیامد چون عوامل‌اش در شبکه‌های اجتماعی مواضع سیاسی‌ای داشتند که به مذاق مسئولان خوش نیامده. آن هم بعدازاینکه ترانه علیدوستی دستگیر شده و به قید وثیقه آزاد شده، باز هم فیلمی که در آن بازی کرده، توقیف می‌شود و اجازه‌ی نمایش‌عمومی پیدا نمی‌کند.

همچنین ببینید

انتخاب داستان سریال پدر گواردیولا چیست +نقد و بررسی 

خلاصه داستان سریال حیثیت گمشده چیست موضوع

نقد سریال سوران با داستان کسل کننده و بدون خلاقیت

آنهایی که فیلم‌ها را توقیف می‌کنند عملا مخاطب برای‌شان اهمیتی ندارد. سینما هم برای‌شان مهم نیست. جان و سرمایه‌ی سینماگر هم که هیچ. اگر با ابزار گوگل آشنایی داشتند، می‌توانستند ببینند که جست‌وجوی فیلم «برادران لیلا» از هر فیلم دیگری که در سینماهای مملکت در این چندسال اخیر اکران‌شده، بالاتر بوده. مردم تشنه‌ی خواندن و دیدن فیلم سعید روستایی بودند و در قرن بیست‌ویکم اینکه بخواهی جلوی خواست مردم برای دیدن یک فیلم را بگیری، نه‌تنها عبث و بیهوده که به‌طریق اولی، زشت و ناامیدکننده است.

نظر کاربران

اثر تفریق فیلمی از مانی حقیقی هر آنچه که فکر را به سوی نمونه‌های خارجی خوب می‌کشاند، اما با تمام دشواری ها و موانعی که برای فعالیت در کشور ایران به خاطر نوع قصه خاص آن وجود دارد، می‌شود آن را تحمل نمود و یک یا دو ترانه علیدوستی خوب در بر دارد.

اثر تفریق با کارگردانی مانی حقیقی را مشاهده کردم و باز اطمینان پیدا کردم که ترانه علیدوستی یکی از بهترین هنرمندان سینمایی کشورمان به شمار می‌رود! بسیار خوب موفق شده که از پس دو کاراکتر بر بیاید و این را حتی میتوان از نوع نگاه وی و حالت چشمان ایشان نیز تشخیص بدهی…

نوید محمد زاده در کاراکتر های خود تنها لباس خود را تغییر می‌دهد ودر واقع همان خودش است، نه لحن آن تغییر می‌کند و نه حالت‌هایش

من تقریباً قسمت بیشتر عمر خود را بیهوده سپری کردم، اما در واقع هیچ لحظاتی به حد تقریباً دو ساعتی که اثر جدید مالی حقیقی را مشاهده نمودم بی فایده نبوده است! دو ساعت و نیم تنها باران می‌آمد شاید باورتان نشود تنها باران می‌بارید حتی در هوای آفتابی

آرش میراحمدی بازیگر درگذشت بیوگرافی آرش میراحمدی بازیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *