بازیگر نقش نمرود در فیلم ابراهیم خلیل الله کیست +بیوگرافی و عکس

بازیگر نقش نمرود در فیلم ابراهیم خلیل الله کیست +بیوگرافی و عکس

چنگیز وثوقی بازیگر نقش نمرود در فیلم ابراهیم خلیل الله که به مناسبت حضور این بازیگر در این فیلم به بیوگرافی از او خواهیم پرداخت.

چنگیز وثوقی بازیگر نقش نمرود در فیلم ابراهیم خلیل الله

بازیگر نقش نمرود در فیلم ابراهیم خلیل الله کیست

چنگیز وثوقی بازیگر نقش نمرود در فیلم ابراهیم خلیل الله میباشد چنگیز وثوقی، بازیگر سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال تلویزیونی «امام علی (ع)»، سریال تلویزیونی «تبریز در مه» و سریال تلویزیونی «شیخ بهایی» فعالیت داشته است.

بیوگرافی

چنگیز وثوقی (زاده ۱۳۲۶ اصفهان) یک هنرپیشه تلویزیون و سینما و برادر بهروز وثوقی است. وی پیشه بازیگریش را در سینما، در سال ۱۳۵۱ با ایفای نقش کوتاهی در بلوچ، ساخته مسعود کیمیایی آغاز کرد.

چنگیز وثوقی، پیشهٔ بازیگریش را در سینما، در سال ۱۳۵۱ با ایفای نقش کوتاهی در بلوچ، ساختهٔ مسعود کیمیایی آغاز کرد.

عکس دختر چنگیز وثوقی بازیگر نقش نمرود در فیلم ابراهیم خلیل الله

سوابق

چنگیز وثوقی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1351 در فیلم بلوچ به کارگردانی مسعود کیمیایی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال امام علی (ع)، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای چنگیز وثوقی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون بهروز وثوقی، ایرن، منوچهر فرید و جلال پیشواییان را تجربه کرد.

همچنین ببینید

حسام نواب صفوی بازیگر نقش حضرت اسماعیل در فیلم ابراهیم خلیل الله
بازیگر نقش هاجر در فیلم ابراهیم خلیل الله کیست
بازیگر نقش حضرت ابراهیم در فیلم ابراهیم خلیل الله

چنگیز وثوقی در سال 1375 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 2 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم چنگیز وثوقی در این سال، بازیگری در فیلم حرفه‌ای به کارگردانی اسماعیل فلاح‌پور و سریال امام علی (ع) به کارگردانی سید داود میر‌باقری محسوب می‌شود.

بازیگر نقش نمرود در فیلم ابراهیم خلیل الله کیست +بیوگرافی و عکس

بازی در نقش نمرود در فیلم ابراهیم خلیل الله

ابراهیم خلیل‌الله فیلمی به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا ورزی ساختهٔ سال۱۳۸۳ است. این فیلم دوران به نبوت رسیدن ابراهیم را به نمایش می‌گذارد. بابِل مقر حکومت نمرود بن کوش است و آزر از بزرگان بابِل و عموی ابراهیم است. ابراهیم پدرش تارخ را از دست داده و آزر سرپرست اوست،ابراهیم با بت پرستی مخالف است وسرانجام به نبوت مبعوث میشود.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *