فیلم کامل / نوزاد چهار دست و پا در هند همه دنیا را شگفت زده کرد

نوزادی با چهار دست و چهار پا در شمال هند به دنیا آمد که باعث ایجاد هیبت و ناباوری در بینندگان شد.

فیلم کامل / نوزاد چهار دست و پا در هند همه دنیا را شگفت زده کرد

این نوزاد که در 2 ژوئیه در مرکز بهداشت جامعه شاه آباد در اوتار پرادش هند به دنیا آمد، 6.5 پوند وزن داشت و به نظر می رسد که یک جفت دست و پا اضافی از تنه اش رشد می کند.

فیلم نوزاد چهار دست و پا در هند

به گزارش ایندیپندنت، با انتشار اخبار مربوط به تولد منحصر به فرد در سراسر منطقه، از این نوزاد به عنوان “معجزه طبیعت” یاد می شود. برخی حتی پیشنهاد کرده‌اند که نوزاد ممکن است تناسخ الهه هندو لاکشمی باشد که دارای چند اندام تصویر شده است و الهه ثروت، ثروت، قدرت، زیبایی، باروری و شکوفایی است.

تصور می‌شود که کودک به بیماری به نام پلی‌ملیا مبتلا است، که یک نقص مادرزادی فوق‌العاده نادر است که باعث می‌شود نوزاد با اندام‌های بیش از حد به دنیا بیاید. شکل‌های مختلفی از پلی‌ملیا وجود دارد که بسته به محل رشد اندام‌های اضافی طبقه‌بندی می‌شوند: سفالوملیا، پیروملیا، توراکوملیا و نوتوملیا چهار نوع مشاهده‌شده هستند که اندام‌ها به ترتیب از سر، لگن، قفسه سینه یا ستون فقرات رشد می‌کنند. در حالی که در انسان بسیار نادر است، پلیملیا در حیوانات با میزان کمی بالاتر دیده می شود، که در گاو، گاومیش، مرغ، قورباغه و مگس میوه مشاهده شده است.

همچنین ببینید:

پیوند دست به پا (عجیب و وحشتناک)پیوند دست به پا

پلیملیا اغلب به دلیل نقص ژنتیکی در جنین در حال رشد ایجاد می شود که منجر به تقسیم و رشد غیر طبیعی سلولی می شود. گاهی اوقات، یکی از دوقلوهای به هم چسبیده ممکن است جذب دیگری شود و برخی از اندام‌های آن به جنین باقی‌مانده متصل شود. عوامل خارجی نیز ممکن است در نقایص مادرزادی مانند پلیملیا نقش داشته باشند. به عنوان مثال، داروی تالیدومید که به عنوان درمان بیماری صبحگاهی در دهه 1950 توزیع شد، تخمین زده می‌شود که بیش از 10000 نوزاد ناقص با اندام‌های بسیار کم یا رشد نیافته به دنیا بیایند که حدود نیمی از آنها در عرض چند ماه پس از تولد می‌میرند.

یک نظر

  1. این تصویر ویلایی است در زرین‌دشت که ⁧ سیل⁩ نه تنها در و دیوارش را با خود برده، بلکه صاحب‌شان را بلعیده و حتی جنازه‌ای هم پس نداده.
    ‏خانم دکتر مختاری و دخترش نیکای عزیز

    روحشون شاد🖤

    ✍ملیحه حسینی

    @Aalijnab

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.