وریا غفوری و همسرش مونا اردلان | بیوگرافی و عکس‌های وریا غفوری + دختر و پسرش

بیوگرافی وریا غفوری فوتبالیست و همسرش مونا اردلان و فرزندان +عکس‌

وریا غفوری متولد 29 شهریور 1366 در سنندج ، بازیکن فوتبال در پست دفاع میباشد او کاپیتان سابق استقلال است و 18 بازی ملی در کارنامه اش دارد. وریا غفوری با مونا اردلان ازدواج کرده و یک پسر بنام رادین و یک دختر بنام بارین دارد.

وریا غفوری با انتشار یک استوری در اینستاگرام خود با دنیای فوتبال وداع کرد نوشت:

بنا نداشتم در شرایط کنونی به استادیوم فوتبال بروم اما تصمیم گرفت از فرصت ناب بازی بزرگ دربی برای وداع با فوتبال و هواداران عزیز تیم محبوبم استقلال استفاده کنم و فردا به استادیوم بروم.

تماشاگران استقلال این فصل در همه بازی هایی که در استادیوم آزادی برگزار شد، وریا را تشویق کردند.

وریا غفوری اعلام کرد فردا به طور رسمی از دنیای بازی خداحافظی خواهد کرد.

بیوگرافی وریا غفوری و همسرش مونا اردلان و فرزندانش رادین و بارین و ماجرای ازدواج با همسر و همه حواشی وریا غفوری همراه با مصاحبه وریا غفوری درباره زندگی شخصی اش و عکس های شخصی وریا غفوری و همسر و فرزندش را در ادامه مشاهده کنید.

 • نام اصلی : وریا غفوری
 • القاب : ببر کُرد کوهستان
 • متولد : 29 شهریور 1366 سنندج
 • زمینه فعالیت : فوتبال
 • پیشه : فوتبالیست
 • پست : دفاع راست
 • مدرک تحصیلی :
 • سالهای فعالیت : 1382 تاکنون
 • قد : 178 سانتی متر
 • همسر : مونا اردلان
 • فرزندان : رادین و بارین

وریا غفوری یکی از بهترین فوتبالیست های ایرانی است او علاوه بر اینکه از نظر فنی فوتبالیست خوبیست از نظر اخلاقی هم یکی از مودب ترین فوتبالیست های کشورمان بوده که کمتر کسی دیده در زمین فوتبال یا خرج از زمین فوتبال با کسی درگیری لفظی پیدا کند و یا حاشیه سازی کند. وریا را به عنوان ستاره با اخلاق تیم استقلال میشناسند او سالهاست به عنوان کاپیتان تیم استقلال بازی میکند این فوتبالیست حتی از به برخی مسائل سیاسی میپردازد و اظهار نظر میکند مسئله ای که کمتر چهره ای جرات این کار را دارد هرچند که این کارها باعث شده دردسرهایی هم برایش به وجود آید. در این صفحه تصمیم داریم به بیوگرافی از این فوتبالیست خوش اخلاق کشورمان بپردازیم تا شما به بیوگرافی زندگی شخصی و سوابق ورزشی او بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان | بیوگرافی و عکس‌های وریا غفوری + دختر و پسرش

بیوگرافی وریا غفوری و همسرش

بیوگرافی وریا غفوری فوتبالیست ایرانی اهل سنندج در ۲۹ شهریور ۱۳۶۶ به دنیا آمده است.
وی در تیم استقلال توم می زند و با یک گل زده در دربی ۸۶ پیروزی تیمش رقم زد.

نحوه ورود به رشته ورزشی فوتبال

غفوری فوتبالیست ایرانی بر خلاف مخالفت های والدینش مخصوصا پدرش به شدت مخالف فوتبال بازی کردنش فعاایت در این عرصه را ادامه داد.

 

توصیه پدرش تحصیل و رسیدن به مدارج بالای علمی بود اما خودش عاشق توپ و فوتبال و مستطیل سبز بود.
او از شهر و زادگاهش بطور حرفه ای بازی های خود آغاز کرد.
اولین تیمی که پیوست تیم سنندجی بود و سپس با درخشش و تکنیک های خاصش نامش در بین فوتبالیست ها پیچید و باعث شد تا نطر مدیران تیم ها به سمتش جلب شود و در تیم های بزرگی چون پاس همدان و سپاهان و شهرداری تبریز و نفت و استقلال تهران بپیوندد.

عکس اینستاگرام وریا غفوری

او دو سال است که در استقلال بازی می کند و در این مدت بازی خوب و با تکنیک ترین بازیکن تیمش بوده است.
وریا غفوری همچنین سابقه حضور در تیم ملی را دارد و در بازی های آسیایی همراه ملی پوشان بوده است.
وی در هافبک راست بازی می کند.

حواشی جنجالی و قلیان کشی

بازیکن مطرح استقلال مدتی پیش با همراه محسن مسلمان در حال قلیان کشی مشاهده شدند که همین باعث جنجال و به حاشیه رفتن این ورزشکار شد.
اما با توجه عکس منتشر شده غفوری این خبر را همراه محسن مسلمان دروغ خواند و تکذیب کرد و در ادامه گفت من اهل دود نیستم و قلیان هم نمی کشم.

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان | بیوگرافی و عکس‌های خاناوده وریا غفوری + دختر و پسرش

اما نتیجه این عکس و قلیان کشی محرومیت محسن مسلمان و غفوری بود که به خودشان اعلام نشده بود و از رسانه ها خبر محرومیتشان را فهمیدند.

تیم مورد علاقه وریا

این بازیکن طبق گفته های خودش از نوجوانی عشق استقلال و تیم محبوبش آبی بوده است.
حتی یک بار بر اثر کل کل دعوا سر تیم مورد علاقه ام سرم شکست.

ازدواج با مونا اردلان همسرش

وریا غفوری چند سالی است که ازدواج کرده و نام همسرش مونا می باشد.
وی یک پسر به نام رادین و یک دختر بنام بارین دارد .

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان | بیوگرافی و عکس‌ فرزندان وریا غفوری + دختر و پسرش

ماجرای آشنایی و ازدواجشان

مونا اردلان از اقوام نزدیک وریا غفوری بوده که سالهای شروع فوتبال این بازیکن با یکدیگر نامزد کردند و بعد از مدتی با یکدیگر ازدواج نمودند.

شروع فوتبال

وریا غفوری فوتبالش را در سال 2007 به صورت حرفه‌ای در تیم پاس همدان آغاز کرد و موفق شد در سه سال برای این تیم ۸۱ بار به میدان رفته و ۵ را هم به ثمر برساند

بازی‌های بسیار خوب و قوی او برای تیم پاس همدان باعث شد که شهرداری تبریز را به خدمت بگیرد

دو سال برای شهرداری تبریز بازی کرد و در بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ ۵۰ بار برای این تیم به میدان رفت

عکس بدون حجاب مونا اردلان همسر وریا غفوری فوتبالیست

در سال ۲۰۱۲ راهی نفت تهران شد ۶۲ بار برای تیم نفت تهران بازی کرد

در سال ۲۰۱۴ به سپاهان پیوست و با ۴۵ بازی برای این تیم آمار بسیار خوبی را از خود بر جای گذاشت

شهرت وریا غفوری با استقلال

در سال ۲۰۱۶ به استقلال آمد ها به کانون توجهات رسانه ها تبدیل شود

بسیاری از هواداران استقلال او را دوست دارند به دلیل اینکه گل های بسیار مهمی را برای این تیم به ثمر رسانده و از همه مهمتر از اخلاق بسیار خوبی برخوردار است

وریا غفوری در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ برای تیم استقلال بازی کرده است و 72 بار به میدان رفته است.

درخشش وریا غفوری در آسیا

مهمترین مسابقاتی که برای استقلال انجام داده جام قهرمانان آسیا بوده که در دیدارهای حیاتی گل های بسیار مهمی را به ثمر رساند و استقلال را از حذف شدن نجات داده است

عکس وریا غفوری و پسرش رادین

در مسابقات قهرمانان آسیا که در سال ۲۰۱۸ برگزار می شد تیم استقلال تهران در مقابل الریان قطر قرار گرفت و وریا غفوری با گل بسیار مهمی که به ثمر رساند توانست این بازی را با برد برای استقلال به ارمغان بیاورد

در بازی بعدی نیز در مقابل الهلال عربستان یک گل سرنوشت ساز را به ثمر رساند تا استقلال با امتیاز خوبی برخوردار شود

هواداران استقلال او را به شدت دوست داشته و تعصب زیادی بر روی وی دارند

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان | بیوگرافی و عکس‌های فرزندان وریا غفوری + دختر و پسرش

بازیهای ملی

وریا غفوری در تیم ملی نیز بازی های خوبی را از خود به نمایش گذاشته با اینکه در سال ۲۰۱۸ کارلوس کی‌روش را به تیم ملی برای حضور در جام جهانی روسیه دعوت نکرد از نظر روحی در وضعیت بسیار بدی قرار گرفت و حتی در اینستاگرامش استوری های غمگینی از خود به اشتراک گذاشت

بیوگرافی وریا غفوری و همسرش

در نهایت برای جام ملت‌های آسیا به تیم ملی دعوت شد و عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت

حط خوردن وریا غفوری از لیست تیم ملی برای جام جهانی 2018

شاید یکی از اتفاقات تلخ فوتبالی وریا غفوری را خط خوردن از لیست کارلوس کی‌ روش برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ نامید چرا که بسیاری از فوتبال‌دوستان که امیدوار بودند او در جام جهانی به عنوان یک پدیده برای تیم ملی ایران تبدیل شود اما در کمال ناباوری و جلال حسینی و کاوه رضایی از تیم ملی خط خوردند تا به جام جهانی ۲۰۱۸ نرساند و رامین رضاییان و خانزاده را جایگزین آنها شوند.

بیوگرافی وریا غفوری فوتبالیست و پدر و مادرش +عکس‌

فعالیت در اینستاگرام

وریا غفوری در اینستاگرام فعالیت های متفاوتی نسبت به سایر فوتبالیست‌هایی کشورمان دارد

او در صفحه اینستاگرامش در مسائل مختلف اجتماعی و مدنی به اظهار نظر می پردازد و همیشه بر خلاف قدرتهای کشور صحبت می کند هرچند که برایش بسیار دردسرساز شده اما هیچگاه کوتاه نیامده و به کار خود ادامه می‌دهد و از مظلوم و مظلومیت حمایت می کند.

بیوگرافی وریا غفوری فوتبالیست و همسرش مونا اردلان و فرزندان +عکس‌

صحبت هایی از وریا غفوری

درباره حضور در استقلال، من وقتی در پاس همدان بودم، آقای اولیایی اجازه نداد به استقلال بیایم و حضورم در این تیم کمی دیر شد. همیشه حسرت می‌خورم و کاش زودتر می‌شد به استقلال بیایم. بازی در استقلال شور و هیجان دیگری دارد.

– پنالتی‌ که مقابل الاهلی از دست دادم تلخ‌ترین پنالتی بود که از دست دادم.

– زمانی که فرگوسن در منچستر بود، این تیم را دوست داشتم. از روزی که او رفت، نتایج منچستر خوب نبود.

بیوگرافی وریا غفوری فوتبالیست و همسرش مونا اردلان +عکس‌

– علاقه قلبیم این است که با پیراهن استقلال از فوتبال خدحافظی کنم. البته‌ خیلی‌ها دوست داشتند این اتفاقات برایشان رخ دهد ولی این موضوع برای آن‌ها اتفاق نیافتاد و امیدوارم من بتوانم با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کنم.

عکس پدر و پسری بازکن استقلال عکس رادین پسر وریا غفوری

عکس خانوادگی وریا  بیوگرافی وریا غفوری و همسرش

غفوری و همسرش

بدنسازی وریا غفوریبیوگرافی وریا غفوری و همسرش
اهل کتاب است

کتابی که به‌تازگی مطالعه آن را تمام کرده‌ام یک رمان با عنوان «بادبادک باز» اثری از خالد حسینی، نویسنده افغانستانی – آمریکایی است.

به‌عنوان شخصی که به مطالعه علاقه زیادی دارد، چقدر تلاش می‌کنید تا فرزندان و نزدیکان خود را هم به سمت مطالعه سوق داده و تشویق کنید؟

یک دختر ۴ساله و پسری ۸ساله دارم و تا آنجا که بتوانم با خرید کتاب‌های داستان که مناسب گروه سنی‌شان باشد تلاش می‌کنم که با دنیای کتاب آشنا شوند و مطالعه جزو فعالیت‌های دائمی زندگی‌شان باشد. البته دخترم هنوز کوچک است و سواد مطالعه ندارد، اما همین که پدر، مادر و برادر خود را در حال مطالعه ببیند، قطعاً در علاقه‌مندی او به کتاب بی‌تأثیر نخواهد بود و انس به کتاب در او شکل خواهد گرفت و ناخودآگاه در آینده در مسیر مطالعه قدم خواهد گذاشت و جذب کتاب می‌شود. به‌نظرم همه خانواده‌ها با مطالعه کتاب می‌توانند فرزندان خود را به کتاب و کتابخوانی تشویق و هدایت کنند.

ماشین وریا غفوری فوتبالیست و همسرش مونا اردلان و فرزندان +عکس‌

از کودکی استقلالی بودم

من در اصل ۲۶ آبان ۶۶ به دنیا آمده ام، اما آن زمان برای اینکه بتوان زودتر به مدرسه بری می‌رفتند تاریخ صدور و شناسنامه‌ا را تغییر داده و سن متقاضی را بزرگتر می‌کردند و الان شناسنامه من، تاریخ ۲۹ شهریور ۶۶ ثبت شده است!مثل سایر فوتبالیست‌ها من هم در بچگی در محله و خیابان و تیم مدرسه بازی می‌کردم و این علاقه‌مندی باعث شد تا در سنندج در تیم‌های توحید، اصناف قروه و ساینای سنندج بازی کنم، ولی، چون در شهر ما کسی زیاد به فوتبال اهمیت نمی‌داد مجبور شدم برای اینکه بیسشتر شناخته شوم سنندج را ترک کرده و فوتبالم را در تهران دنبال کنم و بعد از آن هم برای گذراندن سربازی به پاس همدان رفتم بعد از پایان سربازی ۲ سال در شهرداری تبریز ۲ سال در نفت تهران، ۲ سال در سپاهان و الان هم ۳ سال است در تیم بزرگ استقلال بازی می‌کنم.

بیوگرافی وریا غفوری فوتبالیست و همسرش مونا اردلان و فرزندان +عکس‌
اظهار نظرهای سیاسی

این نخستین‌بار نبود که وریا نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی واکنش نشان می‌داد. چند روز بعد و در برنامه فوتبال برتر و در تصویر پشت سر مجری برنامه که نمایی از بازیکنان استقلال بود، چهره وریا غفوری دیده نشد، به همین خاطر عده‌ای تصور کردند کاپیتان استقلال به خاطر این اظهارات ممنوع‌التصویر شده…

البته غفوری از مدت‌ها پیش مقابل دوربین‌های صداوسیما حاضر نمی‌شد. ویدیوی معروفی از او در حاشیه یکی از بازی‌های استقلال وجود دارد که می‌گوید: «اون دوربین صداوسیماست؟ خاموشش کنین.»

گمانه‌زنی در مورد ممنوع‌التصویری غفوری واکنش‌های زیادی از طرف چهره‌های سیاسی، اجتماعی و ورزشی را به دنبال داشت.

علی دایی اسطوره فوتبال ایران با انتشار عکسی از غفوری در لباس کردی نوشت: «ساکت کردن منتقد، فقط و فقط پاک کردن صورت مساله است. مردم در سخت‌ترین شرایط اقتصادی هستند و باید به جای سرکوب، فکر اساسی برای حل مشکلات‌شان کرد.» خیلی‌ها منتظر بودند ببینند در صورت بازی کردن وریا واکنش تلویزیون چیست. حتی عده‌ای به شوخی گفتند اگر وریا بازی کند شبکه ۳ به جای او از آباژور استفاده می‌کند!

خداحافظی از فوتبال

وریا غفوری در 19 خرداد 1402 در اینستاگرامش اعلام کرد برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد.

وریا غفوری با انتشار یک استوری در اینستاگرام خود با دنیای فوتبال وداع کرد نوشت:

بنا نداشتم در شرایط کنونی به استادیوم فوتبال بروم اما تصمیم گرفت از فرصت ناب بازی بزرگ دربی برای وداع با فوتبال و هواداران عزیز تیم محبوبم استقلال استفاده کنم و فردا به استادیوم بروم.

تماشاگران استقلال این فصل در همه بازی هایی که در استادیوم آزادی برگزار شد، وریا را تشویق کردند.

وریا غفوری اعلام کرد فردا به طور رسمی از دنیای بازی خداحافظی خواهد کرد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

 1. صادق غلامیان

  سلام و عرض ادب خدمت تمام مردم شریف ایران زمین
  یه سوالی داشتم اونم اینه که این آقای وریا که این همه دغدغه مسائل اجتماعی و اقتصادی مردم را داره چرا از خدمات اجتماعی که برای رفع محرومیت و کمک به اوضاع اقتصادی بد مردم کرده یه گزارشی تهیه نمیکنه تا بقیه مردم هم از ایشون الگو بگیرند.
  آخه با بیان مشکل مردم چه دردی از مردم حل میشه ؟؟؟؟
  100 برابر این حرفها در برنامه صبح جمعه با شما در قالب طنز گفته میشه و همه به مشکلات مردم میخندند
  برای حل مشکل مردم اقدام عملی لازمه حرف زدن رو همه بلدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *