پادشاه گوگوریو در امپراطور افسانه کیست +بیوگرافی و سرنوشت

پادشاه گوگوریو در امپراطور افسانه کیست +بیوگرافی و نحوه مرگ

پادشاه گوگوریو در امپراطور افسانه کیست

یوری پادشاه گوگوریو در امپراطور افسانه ها است شمالی‌ترین پادشاهی در میان سه پادشاهی کره و بزرگ‌ترین پسر جومونگ، مؤسس امپراتوری گوگوریو بود. برخلاف بسیاری از فرمانروایان کهن کره، سرگذشت زندگی او که در کتاب سامگوک ساگی ثبت شده‌است، بسیار مشهور است.

پادشاه گوگوریو در امپراطور افسانه کیست +بیوگرافی و سرنوشت

پادشاه گوگوریو  پادشاه دانگمیونگ سئونگ وانگ (متولد ۶۱قبل از میلاد ) که با اسم زمان تولدش به جومونگ معروف است، موسس امپراتوری گوگوریو می‌باشد. گوگوریو در میان امپراطوری های کره . شمالی‌ترین آنها محسوب می‌شد.

پادشاهی گوگوریو از ۳۷ قبل از میلاد تا ۶۶۸ پس از میلاد بر بخشی از شمال‌شرقی چین و بخش شمالی شبه‌جزیره کره حکومت می‌کرد.

همچنین ببینید:

پادشاه سایو پسر کیست و چرا در امپراطور افسانه ها جنگ طلب است؟

سایون (سایو) در امپراطور افسانه ها پسر کیست +عکس و بیوگرافی

پادشاهی گوگوریو چه زمانی تأسیس شد

پادشاهی گوگوریو زمانی تأسیس شد که پادشاه دونگ‌میونگ، معروف به جومونگ، پس از شکست دادن تهاجمات خارجی، پایتخت خود را تأسیس کرد.

گوگوریو به همراه سیلا و باکجه بخشی از دوران «سه پادشاهی کره» (۵۷ قبل از میلاد تا ۶۶۸ پس از میلاد) بود که بر سر کنترل شبه‌جزیره کره می‌جنگیدند.

پادشاه گوگوریو در امپراطور افسانه کیست +بیوگرافی و سرنوشت

درلوح سنگی گوانگائتو (لوح باستانی کره که شامل توضیحاتی راجب عهد باستان این کشور است) از او با نام چومووانگ به معنی پادشاه چومو و در ۲ کتاب تاریخی سامگوک ساگی و سامگوک یوسا (مهمترین کتابهای باستانی کره مسل کتاب تارخ بیهقی خودمان) از او با نام جومونگ و عنوان go (گو) که همان نام بزرگ می باشد یاد شده‌است. همچنین در کتاب سامگوک ساگی از او با نام چومونگ یا سانگائی نیز نام برده شده‌است. در سایر نوشته‌های بدست آمده او با نام‌های چومونگ ، جونگمو یا دومو معرفی شده‌است.

پادشاهان گوگوریو

براساس سامگوک ساگی (تاریخی از سه پادشاهی متعلق به قرن دوازدهم میلادی)، مین جونگ پنجمین و جوان ترین پسر یوری (دومین پادشاه گوگوریو) بود و همچنین جوان ترین برادر سلف خویش تموشین نیز به حساب می آمد.

نام اصلی او هه سِکجو یا هه اوپ جو بود و برخی محققین بر این باروند که نام خانوادگی پادشاه هه می باشد. سامگوک ساگی تصریح می کند که در زمان مرگ تموشین ولیعهد بزرگترین پسرش موبون ( در آن هنگام با نام هه یو شناخته می شد) بود اما موبون برای سلطنت همچنان بسیار جوان به نظر می رسید. بنابراین مین جونگ (که در آن زمان هه سکجو نامیده می شد) با حمایت ملی به سلطنت رسید. اما شرحی جایگزین در سامگوک یوسا بیان می کند که مین جونگ پسر تموشین و برادر جوان تر موبون بود.

پادشاه گوگوریو در امپراطور افسانه کیست +بیوگرافی و سرنوشت

پادشاه دونگ میونگ از گوگوریو

پادشاه دونگ میونگ از گوگوریو (دونگ میونگ سونگ وانگ) معنی پادشاه مقدس شرق را به لحاظ ادبی می دهد و با نام تولدش جومونگ هم شناخته می شود. جومونگ سرسلسله پادشاهی گوگوریو بود که شمالی ترین کشور در میان ۳ پادشاهی کره ای به شمار می رفت. در ستون یادبود گوانگتو، او چومو وانگ (پادشاه چومو) نامیده شده است. از او در کتاب های سامگوک ساگی و سامگوک یوسا با نام جومونگ و نام خانوادگی گو یاد شده بود. سامگوک ساگی اشاره کرده است که او با اسامی چومو و سانگهه هم شناخته می شود. این نام در سایر منابع نیز به صورت چومونگ، جونگمو، یا دومو رونویسی شده است. او در طول عمرش به استفاده از مهارت های دقیق تیراندازی با انداختن تیرهایی که میدان نبرد را در می نوردید و تمرکز حملات بر دشمنان فردی مشهور بود. جومونگ در ۴۰ سالگی در سال ۱۹ پیش از میلاد درگذشت. ولیعهد یوری پدرش را در یک مقبره هرمی به خاک سپرد و لقب پس از مرگی ” پادشاه جومونگ مقدس ” را به او داد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *