پیروز (یوزپلنگ) تلف شد و فوت کرد؟ آیا مرگ و مردن پیروز واقعیت دارد؟

پیروز (یوزپلنگ) تلف شد و فوت کرد علت دقیق مرگ و مردن پیروز

پیروز یوزپلنگ ایرانی این روزها توجه مردم را به خود جلب کرده است این حیوان در حال انقراض بوده و محیط زیست تلاش زیادی برای زنده داشتن و بقای نسل او میکند اما…

سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط زیست از تلف شدن پیروز خبر داد. غلامرضا ابدالی در گفت و گو با ایسنا در حالی از تلف شدن «پیروز» خبر داد که این گونه دیروز عصر به علت شرایط نامساعد کلیوی برای دیالیز صفاقی به اتاق عمل رفت اما نتوانست طاقت بیاورد.

پیروز (یوزپلنگ) تلف شد و فوت کرد؟ آیا مرگ و مردن پیروز واقعیت دارد؟

پیروز (یوزپلنگ) تلف شد

خبری در فضای مجازی منتشر شده که یوزپلنگ ایرانی به نام پیروز به دلیل نارسایی کلیه چند روزی غذا نمی خورد و وضعیت بسیار حادی را پشت سر می گذارد.

تلاش دامپزشکان ایرانی در اتاق عمل بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران برای دیالیز فرزندِ «ایران» که با مشاوره‌های خارجی صورت می‌گرفت، بی‌نتیجه ماند و «پیروز»، توله‌یوز محبوب ایرانی در ۱۰ ماهگی بر اثر آنچه نارسایی کلیوی عنوان شده است، تلف شد.

همچنین ببینید:

فیلم لحظه مرگ و وادع با پیروز یوزپلنگ ایرانی که تلف شد

پزشکی که از این حیوان مراقبت می کند می گوید علت نارسایی کلیه پیروز نخوردن شیر مادر از دوران تولدش بوده است و به همین دلیل نتوانسته سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کند.

پیروز (یوزپلنگ) تلف شد و فوت کرد؟ آیا مرگ و مردن پیروز واقعیت دارد؟

اما چند پزشک در فضای مجازی به این موضوع واکنش نشان دادند و گفتند چنین چیزی امکان ندارد و این یوزپلنگ حتماً غذای مسموم خورده و یا سم به او خورانده شده است.

همچنین ببینید

گردنبند الیزابت و پماد ضد حساسیت پیروز یوزپلنگ لوس ایرانی +عکس

فیلم و عکس دو توله یوزپلنگ پارک توران که توسط چوپان پیدا شد

به هر حال پزشکان این یوزپلنگ که از حیوانات نادر و در حال انقراض جهان است معتقدند که باید هر روز دیالیز شود چرا که کلیه اش از کار افتاده و دیگر کار نمی کند به هر حال امید زیادی به زنده ماندن یوزپلنگ پیروز وجود ندارد و روز به روز وضعیت او بدتر شده و شرایط برایش سخت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *