بازیگر نقش کربلایی در فیلم یک تکه نان کیست +بیوگرافی و عکس

بازیگر نقش کربلایی در فیلم یک تکه نان کیست +بیوگرافی و عکس

کربلایی در فیلم یک تکه نان کیست

اسماعیل خلج بازیگر نقش کربلایی در فیلم یک تکه نان متولد 22 آذر 1315 در آستارا میباشد از مهم‌ترین آثار اسماعیل خلج می‌توان به بازیگری در سریال یک تکه نان، سریال شهریار و سریال پنجمین خورشید اشاره کرد.

بصورت جدی بازیگری را از سال ۱۳۳۷ وقتی ۲۲ ساله بود با فیلم یکی بود یکی نبود شروع کرد و از همین سال با اجرای نمایش های زنده در قاب تلویزیون ظاهر شد.

اسماعیل خلج و همسرش بازیگر نقش کربلایی در فیلم یک تکه نان کیست +بیوگرافی و عکس

بیوگرافی

ایشان متولد ۱۳۱۵ در شهر آستارا می باشد.

ابتدا با استخدام در صدا و سیما به عنوان کارمند در اداره رادیو و تلویزیون قبل از انقلاب فعالیت می کرد.

اسماعیل خلج نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1355 در 40 سالگی در فیلم پسر ایران از مادرش بی‌خبر است به کارگردانی فریدون رهنما بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال یک تکه نان، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای اسماعیل خلج محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون صادق مقدسی، آهو خردمند، شهناز صاحی و سهیل سوزنی را تجربه کرد.

عکس خانواده اسماعیل خلج

سوابق

بصورت جدی بازیگری را از سال 1337 وقتی 22 ساله بود با فیلم یکی بود یکی نبود شروع کرد و از همین سال با اجرای نمایش های زنده در قاب تلویزیون ظاهر شد.

آقای خلج در سال 1338 در 23 سالگی کارمند بانک انصاف شد ، ایشان در سال 1344 بعد از 6 سال به استخدام وزارت فرهنگ و هنر آن زمان درآمد.

بازیگر نقش کربلایی در فیلم یک تکه نان کیست +بیوگرافی و عکس

اساعیل خلج در سال 1356 وقتی 41 ساله بود ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر و یک پسر می باشد. هومن سیدی بازیگر نقش قیس

گرچه خلج را در سال‌های اخیر و در دهه 80 و 90 بیشتر به عنوان بازیگر می‌شناسیم، یا به عبارت بهتر، عامه مردم و تماشاگران تلویزیون و سینما او را در این فضا دیده‌اند، اما او جایگاه ریشه‌داری در كارگردانی و بازیگری تئاتر و به‌ویژه نمایشنامه‌نویسی دارد. كما‌این‌كه باوجود فعالیت پررنگ‌تر در بازیگری عرصه‌های تصویری، حتی در همین چند سال هم از نویسندگی و كارگردانی و بازیگری در تئاتر غافل نبوده است. خلج سال 91 داستان‌های ناتمام را روی صحنه برد و سال گذشته هم نمایش جمعه‌كشی را.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *