کشف حجاب دختران در خیابان به نام دختر انقلاب

کشف حجاب دختران در خیابان به نام دختر انقلاب

کشف حجاب دختران در خیابان به نام دختر انقلاب را با جزئیات کامل در بخش اخبار داغ ایران و جهان مجله شبونه بخوانید.کشف حجاب دختران

کشف حجاب دختران در خیابان به نام دختر انقلاب

اولین دختری که اقدام به کشف حجاب کرد ویدا موحد بود و بعد از آن نرگس حسینی بود که در خیابان انقلاب بازداشت شد.کشف حجاب دختران. قمه کشی
بعد از بازداشت وی دختران بعدی در شهرها و خیابان های دیگر اقدام به این عمل کردند.کشف حجاب دختران
این دختر در خيابان انقلاب تهران، با بالارفتن از جعبه مخابراتي، کشف حجاب کرد و روسري خود را از سر برداشت و عده ای نیز از وی فیلم و عکس گرفتند و در فضای مجازی پخش کردند.

کشف حجاب دختران در خیابان به نام دختر انقلاب

کشف حجاب در خیابان انقلاب

ایلنا نوشت: حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظري، روز گذشته در حاشيه مراسم افتتاح سامانه مجازي ضابطين، گفت: «برداشتن روسري در خيابان حرکتي بسيار بچگانه است که دختران جواني در نقطه‌اي که افراد زندگي طبيعي‌شان را مي‌کنند و راه خود را مي‌روند در خيابان ناگهان روسري خود را بردارد و خود را نشان دهد و برخي مأموريت داشته باشند از او فيلم بگيرند و بلافاصله در فضاي مجازي منتشر کنند». او ادامه داد: «انتظار ما اين است؛ خانم‌هاي محترم، به‌خصوص دخترخانم‌ها توجه داشته باشند که اگر اعتقاد به اسلام دارند، مي‌دانند که شرع مقدس اسلام به صراحت آيه قرآن حجاب را براي زن مسلمان واجب کرده اگر هم اعتقاد به اسلام ندارند که يا مسلمان نيستند يا اعتقاد ضعيفي به مباني اسلام دارند، کساني که خود را ملتزم به اصول و قواعد جامعه مدني مي‌دانند، متوجه هستند که وقتي قانوني وضع شده و در کشور جمهوري اسلامي ايران براي خانم‌ها حجاب را لازم دانسته، وظيفه تبعيت از آن را دارند و کسي هم نبايد مزاحم زندگي خصوصي افراد شود و حريم خصوصي اشخاص به هر ترتيبي که مي‌خواهند زندگي کنند، محترم است، اما در جامعه بايد ملتزم به يک‌سري قواعد و ضوابط قانوني باشند».

دستگیری «دختر خیابان انقلاب!»

دادستان تهران هم از بازداشت يک نفر درباره آنچه که به‌عنوان «دختران خيابان انقلاب» معروف شده خبر داد و با تأکيد بر اينکه تجاهر به گناه جرم است، اعلام کرد که فرد بازداشت‌شده به دادسراي ارشاد ارجاع شده است. عباس جعفري‌دولت‌آبادي همچنين در پاسخ به اين پرسش که آيا صدور قرار ٥٠٠ ميليون‌توماني براي اين فرد که مطرح شده صحت دارد، عنوان کرد: «از وثيقه آن اطلاعي ندارم. قرارها متناسب خواهد بود. اين اقدام خلاف شرع و خلاف قوانين است و جرم تلقي مي‌شود. تجاهر به گناه جرم است». او همچنين درباره اينکه، در صورت ادامه‌يافتن اين مسئله، دادگستري چه برخوردي خواهد کرد، گفت: «دادستان به وظايف خود عمل خواهد کرد».

وکيل نرگس حسینی دختر بازداشت شده

وکيلي که ادعاي وثيقه ٥٠٠ ميليوني را کرده، نسرين ستوده است. اين وکيل دادگستري اعلام کرد که به خواست اين دختر که «نرگس حسيني» نام دارد و روز سه‌شنبه بازداشت شده و همچنين خانواده‌اش، قصد دارد وکالت او را برعهده بگيرد. ستوده اعلام کرد که در دادسراي عمومي ناحيه ۲۱ تهران، در خيابان وزرا، معروف به دادسراي ارشاد،‌ حاضر شده و اين پرونده را پيگيري کرده است. اين وکيل، همچنين به روزآروز گفته براي اين دختر ۵۰۰ ميليون تومان وثيقه تعيين شده و در زندان شهرري است. نسرين ستوده درباره ابعاد حقوقي و قضائي اين پرونده هم گفت که اتهام او احتمالا «تظاهر به عمل حرام در انظار عموم» است. پيش از نرگس حسيني، در اوايل دي دختر ديگري، با نام «ويدا موحد» در همان مکان روسري خود را برداشته بود که نسرين ستوده اعلام کرده که بعد از بازداشتي کوتاه، آزاد شده است.

واکنش علی مطهری به کشف حجاب دختران

برداشت حجاب، واکنش نايب‌رئيس مجلس را هم به دنبال داشت. به گزارش ايسنا، علي مطهري، در جمع خبرنگاران پارلماني در واکنش به حضور برخي زنان بدون حجاب در برخي معابر گفت: «هيچ اجباري براي حجاب زنان در جامعه ديده نمي‌شود و بسياري از آنان با هر وضعي که دوست دارند در جامعه حضور پيدا مي‌کنند پس اجباري در کار نيست. اينکه چهار نفر روسري خود را هوا مي‌کنند، اتفاق مهمي نيست. اگر قرار بر مسئله مهمي باشد، بايد پرسيد که چرا دولت در رعايت حجاب نظارت کافي ندارد؟»

دلیل کشف حجاب دختران در خیابان

دبيرکل حزب اصلاح‌طلب جمعيت زنان مسلمان نوانديش هم به برداشتن حجاب از سوي چند دختر واکنش نشان داد. به گزارش پايگاه خبري «انصاف»، فاطمه راکعي با بيان اينکه اين برخوردها در شأن زنان فرهيخته‌ ما که عموماً براي آزادي‌هاي مدني و حقوق انساني و اجتماعي تلاش مي‌کنند، نيست، گفت: «به‌نظر مي‌رسد که اينها کارهاي سازمان‌يافته‌ مشکوکي باشد که اعتراضات اخير را جرقه زد و اين‌بار به سراغ زنان آمده؛ مي‌خواهند با اين ترفند دوباره آنها را درون خانه‌ها کنند».
او ادامه داد: «من متأسف‌ مي‌شوم وقتي مي‌بينم همان‌طور که بسياري از آقايان، خانم‌ها را در سطحي‌ترين شکل وجودي‌شان، يعني شکل و قيافه و فيزيک بدنشان مي‌بينند؛ متأسفانه برخي خانم‌ها خودشان هم مسائل بزرگ و بسيار جدي حوزه زنان را در «شکلِ ظاهر» و بود و نبود «حجاب» خلاصه مي‌کنند». راکعي با بيان اينکه کساني دهه‌هاست در زمينه جايگاه واقعي و حقوق شهروندي ‌که زنان بايد به آن دست يابند، چه به لحاظ تقنيني و قانون‌گذاري و چه به لحاظ حقوق اجتماعي، سياسي و فرهنگي، فعاليت مي‌کنند، عنوان کرد: «اکنون در موقعيتي از تاريخ سياسي و اجتماعي کشور به سر مي‌بريم که بعضي از شايسته‌ترين زنان کشور هنوز حق آزادي بيان و انديشه از آنها گرفته شده است و ديگراني براي حقوق انساني و اجتماعي همچنان در تلاش‌اند و بنابراين نبايد با اين رفتارها، حربه‌ به دست کساني داد که به‌دنبال به‌انحراف‌کشاندن اين حرکت جدي چندين ده‌هاي هستند».

منبع : آفتاب

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *