کلیپ جدید تبریک شب یلدا ۱۴۰۰ برای وضعیت واتساپ (کوتاه و شاد)

کلیپ تبریک شب یلدا 1400 برای وضعیت واتساپ (کوتاه و شاد و خفن) را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

کلیپ جدید تبریک شب یلدا 1400 برای وضعیت واتساپ (کوتاه و شاد)

کلیپ تبریک شب یلدا 1400 برای وضعیت واتساپ

هر سال در 20/21 دسامبر، خانواده‌های ایرانی دور هم جمع می‌شوند و دور میزی پوشیده از میوه‌ها و خوراکی‌های رنگارنگ می‌نشینند و طولانی‌ترین شب سال را به دلپذیرترین شب سال تبدیل می‌کنند. آنها داستان می گویند، شعر می خوانند، و در آجیل و میوه های تشریفاتی که برای مناسبت ایرانی باستانی به نام شب یلدا تهیه شده است، لذت می برند.

دانلود

قدیمی ترین ثبت مراسم شب یلدا به قرن ششم قبل از میلاد در ایران برمی گردد، زمانی که آریایی ها این سنت را به عنوان جشن ایرانی باستانی رعایت می کردند. اعتقاد بر این بود که این پیروزی نور و خوبی بر تاریکی و شر است. با طلوع خورشید فردای یلدا، روزها به ترتیب بلندتر و شب ها کوتاه تر می شوند.

همچنین ببینید کلیپ استوری تبریک شب یلدا 1400 برای وضعیت واتساپ

برای جشن تسلیم طولانی ترین شب در برابر طلوع خورشید، آریایی ها جمع می شدند، می خوردند، می نوشیدند، می رقصیدند و تا سحر به خوبی قصه می گفتند. آنها یک ضیافت مجلل به نام میزد می گرفتند که شامل چهل نوع میوه تازه و خشک همراه با آجیل و نوشیدنی و غذاهای دیگر بود.

دانلود

پس از ظهور اسلام در سرزمین های ایرانی، شب یلدا به عنوان یک سنت آریایی باقی ماند، اما بیشتر به یک رویداد اجتماعی برای جشن گرفتن خانواده ها و دوستان تبدیل شد. امروزه ایرانیان هنوز هم به این مناسبت دور هم جمع می شوند، از همان میوه ها و آجیل ها می خورند (البته نه همان گستره ای که در گذشته وجود داشت) قصه می گویند و شعر می خوانند. با این حال، این مناسبت اهمیت مذهبی آریایی خود را از دست داده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.