تزریق مقطعی و بدون پشتوانه دلار به بازار

گرانی دلار و پیش بینی قیمت دلار + علت گرانی

گرانی دلار و پیش بینی قیمت دلار  را بر اساس گفته صرافان و نماینگئدان مجلس در مجله شبونه بخوانید.

گرانی دلار و پیش بینی قیمت دلار

طی دو روز قیمت دلار به 6000 تومان رسید و مسئولان کاهش قیمت دلار را پیش بینی می کنند، اما پیش بینی منتقدان، گران تر شدن دلار است.گرانی دلار
اما متاسفانه سه پیش بینی بدبینانه قیمت دلار آمده است؛ یک دلال می گوید قیمت دلار می تواند به 13 هزار و 800 تومان برسد، یک صراف پیش بینی می کند قیمت دلار تا آخر هفته به 7000 تومان برسد و پیش بینی یک نماینده از قیمت دلار، 12 هزار تومان است!گرانی دلار

گرانی دلار و پیش بینی قیمت دلار

پیش بینی رسیدن قیمت دلار؛ به 12000 تومان

نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: دولت با برنامه‌های درمانی، پیش‌فروش سکه و افزایش سود سپرده ۲۰ درصد نمی‌تواند بازار ارز را مدیریت کند.

هادی قوامی در واکنش به مشاور رئیس‌جمهور مبنی بااینکه افزایش نرخ دلار کار خوبی بود، اظهار داشت:  زمانی می‌گفتند قیمت واقعی دلار تومان است و اکنون دلار به 5 هزار تومان رسیده است، با چنین استدلالی ممکن است به دلار 8 تا 12 هزار تومان برسیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از روند افزایشی دلار، گفت: با این مسیر ارزش پول کشورمان در مقابل ارز خارجی تضعیف یافته است که این مسیر راه درستی نیست.

نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم شورای اسلامی، با اشاره به مسیر افزایش دلار از 7 تومان تا 5 هزار تومان، بیان داشت:  گام بعدی دلار می‌تواند 8 هزار تومان و پس‌ازآن 12 هزار تومان باشد که با این اوصاف مسیر رو به قهقرا در پیش داریم و با این حساب باید کارکرد که عرضه ارز افزایش یابد.

 

پیش بینی دوم قیمت دلار؛ 13800 تومان

یک دلال ارز، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، می گوید قیمت دلار می تواند به 13هزار و 800 تومان برسد!

او می گوید: بانک مرکزی نرخ تورم را بالای ۱۰ درصد اعلام کرده است، در حالی که من به شما اثبات می‌کنم که نرخ واقعی تورم بیش از اینها است. تصور کنید زمانی که قیمت یک محصول غذایی مانند تخم‌مرغ از سال گذشته تا حالا به میزان حداقل ۴۰ درصد گران‌تر شده است، بنابر این تورم واقعی ما هم در همین حدود سیر می‌کند. به این، افزایش قیمت دیگر محصولات را هم اضافه کنید.

اگر وضعیت به همین منوال پیش برود و افزایش قیمت‌ها همان‌طور که امروز وجود دارد ادامه یابد، دلار تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان هم می‌تواند افزایش پیدا کند. ینکه بانک مرکزی بخواهد با یکسری نمایش‌های رسانه‌ای مقدار کمی ارز را به بازار تزریق کند، نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. تنها چاره، پاسخ واقعی به تقاضای واقعی بازار است. اینکه بگوییم مردم دلار نخرند، علاوه بر اینکه تاثیری ندارد، اساسا ما حق نداریم به مردم بگوییم که پولشان را کجا خرج کنند یا نکنند؛ همان طور که نمی‌توانیم به کاسبان بازار بگوییم دلارشان را چقدر بفروشند. مهم این است که سیاستمداران تقاضا را در بازار پایین بیاورند تا قیمت نیز کاهش پیدا کند.

تزریق و بدون پشتوانه دلار به بازار

تزریق مقطعی و بدون پشتوانه دلار به بازار نمی‌تواند حجم عظیم تقاضا را کنترل کند. اینکه خریداران را مجبور کنیم با کارت ملی و پاسپورت دلار دریافت کنند، هیچ گاه چاره واقعی حل معضل افزایش نرخ ارز نبوده و نخواهد بود؛ چرا که خریدار با خود می گوید حتما قرار است خبری شود که اینقدر در دادن دلار سخت گیری می شود!

نظر صرافها درباره قیمت دلار

دلار تا آخر هفته به 7000 تومان می رسد؟

براي بررسي بازار ارز از لابه‌لاي جمعيت عبور مي‌کنم. وارد صرافي ملي مي‌شوم. درباره نرخ دلار مي‌پرسم که مسئول صرافي مي‌گويد: امروز فقط فروش عمده دلار داشتيم و آن هم در نرخ چهار هزار و ٩٥٠ تومان بود. وارد صرافي ديگري مي‌شوم. آقايي پاسخ مي‌دهد: دلار نداريم اما نرخ دلار آزاد پنج هزار و ٦٢٠ تومان است. وقتي مي‌پرسم که اين وضعيت تا کي ادامه دارد، فقط مي‌گويد که معلوم نيست اما با توجه به اين شرايط دلار تا آخر هفته به هفت‌هزار تومان مي‌رسد. مسئول يکي‌ديگر از صرافي‌ها مي‌گويد: در اين صرافي فقط ارز مسافرتي آن هم با پاسپورت و ويزا داده مي‌شود. وارد صرافي بعدي مي‌شوم. مسئول اين صرافي مي‌گويد: دلار نداريم. درباره ارز بانک مرکزي مي‌پرسم که مي‌گويد: ما ارزي از بانک مرکزي نمي‌گيريم. چراکه دراين‌صورت جنگ و دعوا مي‌شود.

کمیاب شدن دلار در بازار

در پی گرانی و رسیدن قیمت به شش هزار و خورده ای دلار حتی در دست دلالان نیز کمیاب شده و مردم از دیروز برای خرید دلو صف کشیدند.
یک صراف مي‌گويد که روزي هزار نفر براي خريد دلار مراجعه مي‌کنند و دست خالي برمي‌گردند. وارد صرافي ملت مي‌شوم. صف متقاضيان براي خريد ارز بيشتر مي‌شود و همه صف کشیدند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *