بیوگرافی گوهر خیراندیش بازیگر و همسرش و فرزندان + عکس خانواده

بیوگرافی گوهر خیراندیش بازیگر و همسرش و فرزندان + عکس خانواده

گوهر خیراندیش متولد ۱ شهریور ۱۳۳۳،در شیراز است. وی بازیگر و مدرس بازیگری در سینما، تئاتر، تلویزیون و گوینده رادیو است. خانم خیراندیش دارای مدرک کارشناسی بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا است. گوهر خیراندیش فعالیت هنری خود را از سال 1349 و در دوران دبیرستان با گروه تئاتر در شیراز آغاز کرد. در همین سال بود که با جمشید اسماعیل خانی آشنا شد که این آشنایی منجر به ازدواج این دو گشت.حاصل ازدواج گوهر خیراندیش و جمشید اسماعیل خانی یک پسر و دو دختر به نام های آزاده , آناهیتا و امید اسماعیل خانی بود.

بیوگرافی گوهر خیراندیش بازیگر سینما و تلویزیون و همسرش و فرزندان گوهر خیراندیش و زندگینامه و مصاحبه و جنجالهای گوهر خیراندیش و شایعه فوت و درگذشت گوهر خیراندیش را همراه با عکس های جوانی و دختر و پسرش را در ادامه در مجله شبونه برایتان گرداوری کرده ایم.

بیوگرافی گوهر خیراندیش بازیگر و همسرش و فرزندان + عکس خانواده

گوهر خیراندیش از بازیگران نامدار و باسابقه سینما و تلویزیون کشورمان می باشد که سال‌های زیادیست در این عرصه فعالیت داشته و فیلم و سریال فراوانی را بازی کرده است. خانم خیراندیش همسر مرحوم جمشید اسماعیل خانی یکی از بازیگران سابق کشورمان بوده که در سال ۱۳۸۱ فوت کرد او دارای سه فرزند به نام های امید و آزاده و آناهیتا می باشد خانم گوهر خیراندیش را می‌توان به عنوان یکی از زنان بازیگر کشورمان عنوان کرد که حضور مستمری در سینما و تلویزیون داشته است او قبل از انقلاب و در سال ۱۳۴۹ در بازیگری فعالیت می‌کردند از حواشی که پیرامون او به وجود آمد مراسم عروسی دخترش در آمریکا بود که شروع به رقصیدن کرد و فیلمش در فضای مجازی منتشر شد و انتقاداتی را به همراه داشت در این صفحه به شما پیشنهاد می کنیم که بیوگرافی کامل خانم گوهر خیراندیش را مشاهده کنید

بیوگرافی گوهر خیراندیش و همسرش

گوهر خیراندیش بازیگر ایرانی در اول شهریور ۱۳۳۳ در شیراز به دنیا آمده است.
دارای مدرک تحصیلی لیسانس کارگردانی و بازیگری می باشد.

کوچ به تهران و ورود به عرصه بازیگری

خانم خیراندیش هفت سال پس از ازدواجش با همسر و فرزندانش در سال 1357 به تهران آمد و با قبولی در دانشگاه ادامه تحصیل داده و وارد عرصه بازیگری شد.
شایان ذکر است که در شیراز با همسرش در تئاتر فعالیت می کرد و با آمدن به تهران در اداره ارشاد قسمت امور هنری به کار مشغول شد.

عکس گوهر خیراندیش و جمشید اسماعیل خانی همسرش

عکس جوانی گوهر خیراندیش و همسرش جمشید اسماعیل خانی

او در فیلم ها و سریال های زیادی نقش آفرینی کرده و یکی از بهترین و با تجربه ترین هنرمندان سینمای ایران است که پر کار نیز می باشد.
آخرین نقش وی در سریال دیوار به دیوار است که در فصل یک پایش در صحنه فیلمبرداری شکست و حال در فصل دو این مجموعه نیز حضور دارد.

ازدواج با جمشید اسماعیل خانی

بیوگرافی گوهر خیراندیش و همسرش جمشید اسماعیل خانی

گوهر خیراندیش زمانی که شانزده سال بیشتر نداشت در سال ۱۳۴۹ با مرحوم جمشید اسماعیل خانی ازدواج کرد و صاحب یک پسر به نام امید که شباهت زیادی به پدرش دارد و دو دختر به نام های آزاده و آناهیتا شد.
دخترش آزاده نیز مانند پدر و مادر همین حرفه را دنبال کرده و در سریال معمای شاه بازی کرده است ،اما پسرش امید مقیم آمریکا می باشد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی صدف عسگری بازیگر از سینما تا جشنواره کن

بیوگرافی مجید صالحی بازیگر و همسرش

بیوگرافی حسین سلیمانی بازیگر و همسرش

بیوگرافی جمشید اسماعیل خانی

جمشید در سال ۱۳۲۹ در داراب متولد شد. همسر او «گوهر خیراندیش»، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر است. اسماعیل خانی بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۹ شروع کرد. همچنین آغاز کار او در سینما به سال ۱۳۶۸ و با بازی در فیلم «زیر بام‌های شهر» به کارگردانی «اصغر هاشمی» بر می‌گردد.

جمشید اسماعیلخانی سر انجام در ۱۸ فروردین ۱۳۸۱ به دلیل سکته مغزی در سن ۵۲ سالگی درگذشت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

گوهر خیراندیش و پسرش امید

بیوگرافی گوهر خیراندیش و همسرش

مرحوم جمشید اسماعیل خانی در سال 1381 بر اثر ایست قلبی فوت شد و وی چندین است که مجرد بوده و ازدواج مجدد نداشته است‌.

گوهر خیراندیش و پسرش امید اسماعیل خانی

تدریس و مهاجرت به آمریکا

ایشان مدتی از ایران رفتند و آمریکا در شهر فیلادلفیا مشغول تدریس نمایش و بازیگری فیلم در کلاس های کارگاهی خصوصی بود.

بیوگرافی گوهر خیراندیش و همسرش جمشید اسماعیل خانی +فرزندان

گویندگی در رادیو

بازیگر قدیمی چندین است علاوه بر سینما و تلویزیون در برنامه های رادیویی گویندگی می کند و هیجده سال است که اجرای برنامه صدای عبرت را عهده دار است.
گاهی نیز دوبله انجام داده و با دوبلورهای با تجربه کار کرده است.

اینستاگرام گوهر خیراندیش : instagram/goharkheirandish

صفحه اصلی خانم خیراندیش در شبکه اجتماعی اینستاگرام پیج بالا و آدرس وی می باشد.

ممنوع التصویری

در 3 اردیبهشت ماه 1399 در رسانه های کشورمان خبری مبنی بر ممنوع التصویر شدن او منتشر شد

بیوگرافی گوهر خیراندیش و همسرش جمشید اسماعیل خانی +فرزندان

تدریس بازیگری در خارک از کشور

او میگوید مدتی در خارج از کشور به تدريس مشغول بودم البته تدريس به آن شكلي كه در دانشگاه ها و آموزشگاه هاي ايران رايج است، نبود بلكه كارگاه آموزشي شامل نمايش و تحليل فيلم و كلاس هاي كارگاهي بود.

من چهار سال پيش به دعوت بخش فرهنگي و ايران شناسي دانشگاه «بركلي» از سوي خانم دكتر پيرنظر رفتم. چون قبل از اينكه به كاليفرنيا بروم، وارد فيلادلفيا شده بودم، دوستان بخش فرهنگي دانشگاه رزمان مطلع شدند و دعوتم كردند. پس از آن به دانشگاه «بركلي» رفتم.

بعد هم جشنواره فيلم سانفرانسيسكو از من دعوت كرد و مدير برنامه ام برنامه ريزي كرد تا در ايالت هاي مختلف حضور پيدا كنم سپس بخش جشنواره فيلم هاي دانشگاه «يوسيالاي» دعوت كردند، چون با خودم ديويدي فيلم رسم عاشق كشي را داشتم با آقاي فلاح تهيه كننده فيلم تماس گرفتم و او هم لطف كرد و كپي 35 فيلم را برايمان فرستاد.

گوهر خیراندیش و دخترش آزاده

بیوگرافی گوهر خیراندیش و همسرش

گوهر خیراندیش بعد از انقلاب

سال 1357 بعد از انقلاب من در دانشگاه تهران قبول شدم و با همسر و فرزندانم به تهران آمدم و از آن موقع در تهران زندگي كرديم. بايد بگويم من و همسرم در شيراز تئاتر كار ميكرديم و پس از آمدن به تهران، هنگام درس خواندن به كار تئاترم ادامه دادم چون كارمند اداره فرهنگ و هنر شيراز بودم و پس از آمدن به تهران كارشناس امور هنري ارشاد استان تهران شدم.

من تئاترم را ادامه دادم اما تقريباً پس از فوت همسرم فعاليت هاي تئاتري ام كمرنگ شد چون بار زندگي را به تنهايي دوش مي كشيدم. آن موقع همسرم بود كه بار زندگي را به دوش بكشد تا من به علايق هنري ام برسم اما پس از فوتش حضورم در اين عرصه كمرنگ شد البته شانس اين را داشتم كه با كارگردان هاي خوبي در تئاتر كار كنم مانند عروسي خون كه با آقاي رفيعي كار كردم، پس از مرگ همسرم هم چند تئاتر كار كردم.

بیوگرافی گوهر خیراندیش و همسرش جمشید اسماعیل خانی +فرزندان

انند ملاقات بانوي سالخورده كار استادم زنده ياد آقاي حميد سمندريان كه وقتي خبر فوت ايشان را شنيدم كاملاً شوك شدم. مرگ همسرم پس از فوت مادرم، بزرگترين مصيبت زندگي من بود، مرگ استاد هم اگر اغراق نكرده باشم برايم كمتر از این مصيبت ها نبود.

از شنيدن خبر فوت استاد بسيار به سوگ نشستم. قبل از سفرم به ديدنشان رفتم و متوجه شدم كمي مريض احوال هستند اما فكر نميكردم كه ايشان را از دست بدهيم و اين آخرين ديدار من با اين انسان بزرگ و فرهيخته و استاد دلسوز باشد.

فقط نقش های خاله و عمه به من میدهند

به سنی رسیده‌ام که جز مادر، مادربزرگ، عمه و خاله نقش دیگری را ایفا نمی‌کنم. اگر قصه‌ها مادری داشته باشد به من پیشنهاد می‌کنند و اگر پیرزنی داشته باشد، نقش را به من پیشنهاد می‌دهند. به دلیل اینکه چهره‌پردازها خیلی زیر بار چهره‌پردازی‌های پیرزنی نمی‌روند. حتی اگر ببینند یک نقش بالهجه می‌خواهند، باز به سراغ من می‌آیند.

من نمی‌خواهم از خودم تعریف کنم، بلکه می‌خواهم واقعیتی را بیان کنم. واقعیت این است که من از هر گونه رفتاری که در اطرافم در محله، کوچه و خیابان می‌بینم، درس می‌گیرم. در واقع برقراری ارتباط با مردم به نوعی برای من یک کلاس‌ رایگان است تا بفهمم در مقابل خشم، عصبانیت، مهربانی و….مردم چه رفتارهایی از خود بروز می‌دهند. انعکاس و تبلور آنچه را در اطرافم می‌گذرد، در جایگاهی که به عنوان یک بازیگر قرار می‌گیرم، منتشر می‌کنم چون معتقدم نقش‌هایی را که بازی می‌کنم، باید نشئت‌گرفته از زندگی واقعی باشد.

بعد از ازدواج فرزندانم ازدواج خواهم کرد

گوهر خیراندیش بازیگر سینما و تلویزیون که همسر خود (جمشیداسماعیل خانی) را سالهاست از دست داده در یک مصاحبه گفت: زمانی که دخترانم را شوهر بدهم و به خانه بخت بروند خودم مجددا ازدواج خواهم کرد. گوهر خیراندیش گفت: من منتظر هستم دخترانم ازدواج کنند تا من هم بعد از آنها همسر خودم را پیدا کنم و اعلام رسمی کنم و ازدواج کنم حتی اگر صد سالم باشد گوهر خیراندیش ادامه داد: حتی اگر طرف مقابل آدم خوبی باشد زودتر از دخترانم ازدواج می کنم. در ادامه ماجرای ازدواج گوهر خیراندیش با مردی جوانتر از خودش در ادامه مشاهده می کنید:

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *