3 کلیپ شام غریبان امام حسین و حضرت زینب (وضعیت واتساپ و استوری)

3 کلیپ شام غریبان امام حسین و حضرت زینب (وضعیت واتساپ و استوری) همراه با تصاویر و متن های تسلیت را در این صفحه ببینید.

3 کلیپ شام غریبان امام حسین و حضرت زینب (وضعیت واتساپ و استوری)

آب ذخیره شده در قرارگاه امام حسین در شب ششم محرم و در گرمای شدید صحرا تمام شد. تمام روز هفتم و شب بعد را بچه ها با گریه برای آب سپری کردند. در روز هشتم محرم، برادر امام حسین (ع) و دوست مورد اعتمادش حضرت عباس (ع) یکی پس از دیگری در چند نقطه تلاش کرد چاه حفر کند. متأسفانه هر جا با ورقه ای از سنگ جامد روبرو شدند و امید به آبرسانی به کودکان تشنه قرارگاه امام حسین(ع) را از بین بردند.

دانلود

کلیپ شام غریبان امام حسین

علی نظری منفرد و برخی دیگر می نویسند: نوزده قدم دورتر از خیمه های رو به قبله، امام حسین (ع) در زمین فرو رفت و آب فورانی فوران کرد که همه از آن نوشیدند و کیسه های آب پر شد و پس از آن آب ناپدید شد. بدون اینکه نشانی از خود بجا بگذارد.»

همچنین ببینید متن تسلیت شام غریبان 1401 حسین و زینب

یزید بن حسین همدانی، صحابی امام حسین (ع) که نمی‌دید بچه‌های کوچکی را که برای آب گریه می‌کردند، اجازه گرفت تا با او صحبت کند و عمر بن سعد را متقاعد کرد که اجازه دهد از رودخانه آب بیاورند. هنگامی که ابن سعد را ملاقات کرد، با سلام متعارف به او سلام نکرد. ابن سعد پرسید: چرا به من سلام نکردی؟ آیا من مسلمان نیستم؟» همدانی پاسخ داد: «شما برای کشتن نوه پیامبر اجتماع کرده‌اید.

دانلود

به چه بهانه ای در پیشگاه پیامبر (ص) به شفاعت او در روز قیامت دعا می کنید؟ آب را از بچه ها دریغ کردی که کافر هم نمی کند. پس چگونه خود را مسلمان می‌دانی؟» عمر بن سعد گفت: فعلاً نگران روز قیامت نیستم. آنچه مرا نگران می کند، ولایت ری است که پس از پایان یافتن من از حسین در انتظار من است».

همچنین ببینید استوری شام غریبان امام حسین برای وضعیت واتساپ

شام غریبان امام حسین وضعیت واتساپ و استوری

نوحه‌های این مراسم یادآور آوارگی اهل بیت امام حسین (ع) و اسیران و کودکان بازمانده از واقعه کربلا است که در غروب عاشورا، بی‌پناه در تاریکی شب، در بیابان کربلا به سر می‌بردند. بعضی رسوم خاص، مانند روشن‌کردن شمع یا نشستن در تاریکی، باعث تفاوت عزاداری این شب با دیگر شب‌های محرم می‌شود.

دانلود

یکی از معانی واژه غریب، دور افتاده از وطن است و گاهی برای کسی که بی یار و یاور مانده است نیز از واژه غریب استفاده می‌شود. شام غریبان نیز به معنای شب ِ مردم غریب و دورافتاده از یار و دیار آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا