5 کلیپ زیبا شهادت حضرت علی علیه السلام برای وضعیت واتساپ و استوری

5 کلیپ زیبا شهادت حضرت علی علیه السلام برای وضعیت واتساپ و استوری

5 کلیپ زیبا و کوتاه شب شهادت امام علی علیه السلام برای وضعیت واتساپ و استوری و عکس نوشته و پیامک تسلیت شهادت امام علی (ع) را به همراه عکس نوشته در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

5 کلیپ زیبا شهادت حضرت علی علیه السلام برای وضعیت واتساپ و استوری

امام علی علیه السلام در 21 رمضان به صورت کاملا ناجوانمردانه به شهادت رسید و داغی بر دل همه شیعیان جهان بر جا گذاشت یکی از اتفاقات تلخ تاریخ جهان اسلام که امام اول شیعیان در 18 رمضان توسط ابن ملجم در صف نماز از پشت مجروح شد و بعد از گذشت سه روز به شهادت رسید. اما علی یکی از قدرتمند ترین مردان عرب بود که تنها راه برای شهادتش ضربه از پشت آن هم بر سر نماز بود که باعث شد او را به شهادت برسانند و در غیر این صورت هیچگاه نمیتوانستند او را مجروح کنند.

کلیپ زیبا و کوتاه شهادت امام علی برای وضعیت واتساپ

دانلود

دانلود

هنگامی که حضرت محمد در سال 632 عصر مسیحیت در مدینه درگذشت، او قدرتمندترین شخصیت عربستان بود. نزدیکترین خویشاوند مرد او پسر عمویش علی بن ابوطالب پسر عموی محمد بود. برای رهایی از فقر، علی از کودکی در خاندان پیامبر تربیت شد و بعداً با فاطمه دختر محمد(ص) ازدواج کرد. در حال حاضر حدود 32 سال، او ممکن است برای جانشینی محمد خیلی جوان در نظر گرفته شود. حلقه درونی مدینه، ابوبکر، پدر همسر پیامبر و یکی از قدیمی ترین دوستان و یاران او را به عنوان خلیفه (در عربی خلیفه، «جانشین» و «نماینده») برگزیدند. او دو سال بعد درگذشت.

کلیپ زیبا شهادت امام علی علیه السلام

دانلود

در زمان دو خلیفه بعدی، عمر و عثمان، که هر دو از نزدیک با محمد در ارتباط بودند، بود که اسلام راهپیمایی پیروزمندانه خود را از عربستان به سوی جهان گسترده تر آغاز کرد. ارتش های عربی مصر، فلسطین، سوریه، عراق و ایران را فتح کردند و در امتداد سواحل شمال آفریقا نفوذ کردند. خلیفه عثمان در سال 656 توسط نیروهای شورشی در مدینه کشته شد که خلافت را به علی پیشنهاد کردند. ظاهراً بعد از کمی تردید پذیرفت.

پروردگارا! من عذرخواه تمام گذشته‏های غفلت خویشم؛ گذشته‏هایی که مغرور و متکی به رحمت تو، دست در دست ابلیس می‏گذاشتم و از تو دور می‏شدم؛ گذشته‏های عصیان و سرپیچی که همه از غفلت و نسیان من بال و پر می‏گرفت و مرا در پیشگاه لطف تو، گستاخ‏تر می‏کرد.

کلیپ شماره 3 شهادت اما علی

دانلود

در این شب معصوم، این سرآغاز دوباره تقدیر، تو را سوگند به بلندایِ قدری که بر قامت این شب دوخته‏ای، دست‏های توبه‏کارم را مستجاب کن و بار دیگر، در مغفرتی مقدر، یاورم باش تا خود را از سر بگیرم.

متن شب شهادت امام علی

بر روح تمام شیعیان تیغ زدند

بر مردترین مرد جهان تیغ زدند

خورشید به سینه، ماه بر سر می زد

انگار به فرق آسمان تیغ زدند

متن برای شب قدر و شهادت امام علی

کلیپ شماره 4

دانلود

در آن شب قدری که قدرش را نمی دید

دست شقاوت تیغه ای از کینه ها داشت

در سجده افتاد آفتاب و ذکر می گفت

در زیر لب فزت برب الکعبه را داشت

شهادت امام علی (ع) تسلیت باد

خدا پیش رویم نشسته و بغض‏های یتیمم را به دامن گرفته است. آه، محبوبِ ازل تا ابدِ من! از تو جز خودت هیچ نمی‏خواهم. نزدیکِ من بمان؛ نگذار که در بیراهه‏ها، دست‏هایم از دستِ هدایت تو رها شود. مثل همین امشبِ استجابت، مثل همین لیله‏القدر وصال، همیشه دعاهایم را به آغوش قبول خویش بگیر و مرا پذیرا باش. «وَافعَل بِی مَا أَنتَ أَهلُه وَ لا تَفعَل بِی ما أنا أهلُهُ»

…….

ان شاءالله
جان ما عاشقان گردد،فدای حضرت حیدر
وَ باشیم مورد لطف و،رضای حضرت حیدر
میگویم با آوای منجلی
یا علی و یا علی یا علی
یا علی و یا علی یا علی…

کلیپ شماره 5 مداحی شهادت امام علی

دانلود

ان شاءالله
با حبّ حضرت حیدر،عبد ذاتِ خدا باشیم
مثل خوبان این عالَم،در مسیرِ ولا باشیم
ای محبوب ابدی ازلی
یا علی و یا علی یا علی
یا علی و یا علی یا علی…

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *